Karadeniz Pet

Akıllığı yemliği eşeleme.

Kadir Çavuşoğlu

Meraklı Üye
Merhabalar ; Bir takım muhabbet kuşum var dişi kuşum akıllı yemliği eşeliyor yemleri dağıtıyor yada alt taraftaki kabukların olduğu hazneye gidiyor ne yapacağı belli olmuyor çok hareketli bazı herhangi bir arkadaşlarıma sordum , kuşun kızımış olabilir yada kızışmaya yakındır gibisinden sizce ne yapmalıyım ?

Ahşap çivisi ile eşelemenin önüne bir nebze geçebilirsin. Aşağıdaki kabı dökmeyip üstten aynen ilave et :)

45709338530853603624.jpg

Benimde aklımdaydı çivi olarak bölüm bölüm yapıp eşeleyemez öyle , üstten ilave edicem de kabuklarla karışık oluyor o zamanda üfleyerek kabukları alıyorum artık.

levent ACAR abi teşekkürler banada lazımdı böyle bi fikir :)

bende de var bu sorun.alt hazneye baya kırılmamış yem döküyorlar.hazne dolduğunda üfleyip üstten ilave ediyorum.

bende de var bu sorun.alt hazneye baya kırılmamış yem döküyorlar.hazne dolduğunda üfleyip üstten ilave ediyorum.

Bende aynısını yapıyorum yoksa ziyan olacak canım yemler , bakalım Levent beyin söylediğini yapacağım bakalım.

Benim yöntemim 8 kafesten alta dökülen yemleri biriktirmek, biriktirdiğim yemleri 2 lt lik kola şişesine (kola şişesini çuvaldız ile bolca alt kısımlarından deldim) dolduruyorum huni ile ve elektrik süpürgesini şişenin ağzında 30 sn tutuyorum, süpürgeye dolu yem girmiyor, şişede kabuk kalmıyor. Böylece yemi maksimum düzeyde verimli kullanabiliyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:23 -->-> Daha önceki mesaj 23:20 --

bu arada şişeyi yarısından fazla doldurmuyorum

Benim yöntemim 8 kafesten alta dökülen yemleri biriktirmek, biriktirdiğim yemleri 2 lt lik kola şişesine (kola şişesini çuvaldız ile bolca alt kısımlarından deldim) dolduruyorum huni ile ve elektrik süpürgesini şişenin ağzında 30 sn tutuyorum, süpürgeye dolu yem girmiyor, şişede kabuk kalmıyor. Böylece yemi maksimum düzeyde verimli kullanabiliyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:23 -->-> Daha önceki mesaj 23:20 --

bu arada şişeyi yarısından fazla doldurmuyorum

bende aynısını yapıyorum, öneririm...
https://www.youtube.com/watch?v=CdrH4I1RFvA

Geri