Karadeniz Pet

Albino Dişi, Kümese hoşgeldin..

Atılım BUKAĞIKIRAN

Onursal Üye
Dün gece saat 12 de kümese gelen 11 bucuk aylık Albino Dişi kuşumuzu, kümesin dolu olması nedeniyle, geçici olarak damızlık erkeğin yanına konulmuştur.. Bu akşam üzeri saat 7 de yaptıgım kontrolde, kuşların aradan saatler geçmesine ragmen eş tutması bizleri sevindirmiştir.. Erkek, dişiye kusmakta, hic durmadan kur yapmaktadır. Dişi Albinomuz ise yuvalıga sürekli girip cıkmaktadır.. Muhtemelen ciftlesme bugün itibariyle gerçekleşti.. Esasında Erkek kuşumuzun eşi 2. kuluckasını tamamladıgından salmaya dinlenmeye alınmıştır.. Görünüşe göre aldatılıyor :)) Buyrun Albinomuzun fotografları.. Sayın sponsorum [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] e sunulur :D

nYaLZB.jpg

vYlnrr.jpg

Maşallah...hayırlı Üretimler Olsun...Çok Hızlılar..:)

Albino kuş ile neyi uydurabilirsin ki Atılım..
Albinonun anne babasına bakmak lazım atasına bakmak lazım eşe atacağın kuşun rengini ayarlamak istersen. :)

atasını falan bilmiyorum valla :) kısmet yavrusunun renkleri kötü olursa, başka dişi atarım :) İngiliz kuşta geldi.. sana foto gösterecem birazdan [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]

Ooohhh.. Salmayı doldurdun desene. :)

Yetişmiş 2 tane erkek olsa, doldurcam kafesleri.. salmada inanır mısın 6 dişi 1 erkek var.. haremlik oldu tam :) sabah erkek dişilerden birinin üstündeydi, yakaladım.. onu da eş tutanlar gibi kafese almam lazımdı ama yetisemiyorum ki kuslara.. hep atraksiyon hep atraksiyon maşallah :) Allah nazardan saklasın :D

masallah kaptın bu işi cırak :)

Sayende abi, sen olmasan coktan vazgecmiştim.. :) Bu arada [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] Rainbow cift vardı ya hani konuşmuştuk.. 1. yumurtayı aldım onlardan cok sükür.. 10 gün oldu kuşlar geleli maşallahları var..

Maşallah çifte kuma mı getirdin yoksa :D

Maşallah çifte kuma mı getirdin yoksa :D

Yeni almıştım, arada dişi yuvaya girp cıkıyodu, baktım kanatlar iyice düstü.. 3 gündür beklemedeydim.. yanılmamısım cok sükür :)

o zman kalfa dıyelım artık sana da :)

azcık çıraklıgın keyfini cıkarayım, ingiliz takımdan da yavru alırsam full kadro calısır takımlarım olur :D ondan sonra kalfa mı oluyorum, usta adayı mı görüşülür :)

Usta olursam Kanaryaya başlatırsınız beni hafiften :) gloster istiyorum :D :D

Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenlerden,
Eteklerinde güneş rengi bir yığın yaprak,
Ve bir zaman dönüp bakacaksın maziye ağlayarak..

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] , şiir tamamda her şiirin altında şairin adı soyadı olmaz mı :) biz senin kadar kültürlü degiliz, bilmiyoruz öyle ezbere şiirler :D

Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenlerden,
Eteklerinde güneş rengi bir yığın yaprak,
Ve bir zaman dönüp bakacaksın maziye ağlayarak..

ben bu şiirden şunu anladım hocam dogrumudur
hızlı koşan atın b.... k seyrek düşermiş.

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] , şiir tamamda her şiirin altında şairin adı soyadı olmaz mı :) biz senin kadar kültürlü degiliz, bilmiyoruz öyle ezbere şiirler :D

Zaten hata yapmışım çaktırmadan düzelteyim.. :)

ben bu şiirden şunu anladım hocam dogrumudur
hızlı koşan atın b.... k seyrek düşermiş.

Sen istediğin gibi anlayabilirsin kardeşim.
Şiir dünya fani boş ver yani diyor..

Son düzenleme:
Zaten hata yapmışım çaktırmadan düzelteyim.. :)

Allah sizi başımızdan eksik etmesin, Amin..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:34 -->-> Daha önceki mesaj 23:32 --

Albino dişi kuşumuz geçen hafta erkeğin yanına konulmuştu ve eş tuttuğu görülmüştü.. Evet arkadaşlar aradan 12 gün geçti ve Albino dişi kuşumuz ilk kuluckasının ilk yumurtasını 3 Eylül 2014 te yumurtladı.. Maşallah.. :)

Geri