Karadeniz Pet

Albino Muhabbet Kuşumun cinsiyeti nedir?

Hasan Hüseyin

Yeni Üye
Teşekkür ederim. Dişi olarak biliyorduk. Hatta yanına birde erkek aldık. :)

upload_2016-11-23_19-33-17.jpeg
Bu resimden bakarsanız dah iyi olur. Sanırım "Erkek" ama fotoğraf biraz uzaktan çekilmiş.

Hoşgeldiniz ailemize
@cengiz üstadım açıklaması bana doğru geliyor atılan fotoğraflara göre kuşunuz cremio albino değil.
cinsiyeti erkek gibi geliyor
Hayırlı olsun tekrardan

İno kanı taşıyan kuşlarda lutino albino ve cremio gibi cinslerde cinsiyet tahmini zordur. Bu türlerin erkekleri kolay bulunmaz. Bana erkek gibi geldi. Biraz gözlemleyin. Ve bence değiştirmeyin bu kuşun yanına ino bir dişi kuş alın çok güzel yavrular alırsınız bence değerlendirin bu kuşu.

İno kanı taşıyan kuşlarda lutino albino ve cremio gibi cinslerde cinsiyet tahmini zordur. Bu türlerin erkekleri kolay bulunmaz. Bana erkek gibi geldi. Biraz gözlemleyin. Ve bence değiştirmeyin bu kuşun yanına ino bir dişi kuş alın çok güzel yavrular alırsınız bence değerlendirin bu kuşu.
Bende sizin gibi düşünüyorum. Artık iki çift kuşum olacak. yorumunuz için teşekkürler

selam kardeşim bunun cinsiyeti nedir..bu tür kuşlar konuşmaya yatkın mı

Ekli dosyalar

• 20161002_224337.jpg
    20161002_224337.jpg
    906.3 KB · Görüntüleme: 27
Gerçekten çok güzel yaratık ama gerçekten benim kuşta olduğu gibi insanı çok kuşkuda bırakıyor ahahaha benimkini erkek sanıp Bill koydum adını meğerse kızmış ama değiştirmedim adını. Bill yabancılarda Deniz gibi birşey :D

Tahta tünek kulanın lütfen ayak saglıgı sart :)
Sizin avatardaki muhabbet benimkinin kopyası resmen :D Ama bizimki henüz iyileşme döneminde ve kendine gelmesi uzun sürücek gibi

selam kardeşim bunun cinsiyeti nedir..bu tür kuşlar konuşmaya yatkın mı
Çok büyük ihtimalle erkek gibi. Erkekler konuşmaya daha yatkınmış dişilere kıyasla. Ayrıca şuana kadar gördüğüm radyo tarzı kuşlar hep yeşil, sarı renklilerdi. Sizinkinin tipte çok psiko görünüyor :cool: konuşursa ilk lafı ''açılın ulen'' olabilir :D:D

Gerçekten çok güzel yaratık ama gerçekten benim kuşta olduğu gibi insanı çok kuşkuda bırakıyor ahahaha benimkini erkek sanıp Bill koydum adını meğerse kızmış ama değiştirmedim adını. Bill yabancılarda Deniz gibi birşey :D

Sizin avatardaki muhabbet benimkinin kopyası resmen :D Ama bizimki henüz iyileşme döneminde ve kendine gelmesi uzun sürücek gibi
benimki 5 aylık çok oyuncu çok hareketli inş sizinkide çabucak toparlar :) not ;bende dişi sanıp minnoş koydum erkek çıktı minnoş bey diyeceksiniz :D:cool:

Son düzenleme:
benimki 5 aylık çok oyuncu çok hareketli inş sizinkide çabucak toparlar :) not ;bende dişi sanıp minnoş koydum erkek çıktı minnoş bey diyeceksiniz :D:cool:
AaahhaahaaA minnoş. Benimki büyüdü. 7 aylık falan ama geldiği güne kıyasla daha iyi. Seninki parlıyor resmen. Ben aptallık ettim aldığım yerden almakla ama olsun. Şu süreci atlatabilirsek güzel olucak. Minnoş bey gibi tertemiz olucak kendisi :D

Bu kadar erken ken cinsiyet tahmini çok zordur ino kanı kuşlarda. Cengiz beyinde belirttiği gibi kuşunuz cremio fakat cinsiyet bence dişi. Eyer 3 Hafta sonra tekrardan yakından gün ışığında böyle net foto çekerseniz tespit etmek daha kolay olur.
Aramıza hoş geldiniz.

Bu kadar erken ken cinsiyet tahmini çok zordur ino kanı kuşlarda. Cengiz beyinde belirttiği gibi kuşunuz cremio fakat cinsiyet bence dişi. Eyer 3 Hafta sonra tekrardan yakından gün ışığında böyle net foto çekerseniz tespit etmek daha kolay olur.
Aramıza hoş geldiniz.
Teşekkür ederim. Aldığım arkadaş da büyük ihtimalle dişi olduğunu, tam anlaşılması için biraz beklememi söyledi.

Arkadaşlar merhaba,
üç gündür yaptığım araştırmalara dayanarak kuşumun %90 dişi olduğu kanaatine vardım. %10 luk yanılma payı bıraktım. Benimde Foruma katkım olsun diye bu fotoğrafı paylaşıyorum. soldaki albino erkek, sağdaki dişi. Yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkürler.
Ino-Lutino-Albino.jpg

Geri