Karadeniz Pet

Ali Güler; Yeni aldığım yavru muhabbetlerim.

• Konbuyu başlatan aliguler81
  • Başlangıç tarihi
A

aliguler81

Guest
nuv3y.jpg
,
nuv4q.jpg
, Arkadaşlar mrb. yavru diye aldım 3 gün oldu koyu mavi olan elde falan duruyor diğer buz mavisi olan biraz hırçın gibi. sizce yavrular tahmini kaç aylıklardır. Petshop dan aldım. Ha birde cinslerini erkek ırklarınıda çekoslavak dedi. Acaba doğrumu... Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.kuş bana dişi gibi geldi :/ 1.kuş 1.5-2 aylık civarı 2.kuş ise 4-5 aylık gibi duruyor ki fotoğraflar ne değil birde önden çekseniz daha iyi olurdu daha 3 gün olmuş zamanla hırçınlığı geçer diye düşünüyorum tabi sizinde ona davranışlarınıza bağlı :)

Koyu mavi olan bana da dişi gibi geldi. 2 aylık gibi.
Buz mavisi erkek 3,5-4 ayı var diye düşünüyorum. Ayrıca 2 kuş olursa size alışmaları zor olur isterseniz buz mavisini geri verin zaten bu yaştan sonra buz mavisi alışmaz ve alıştırmak için tek kuş şart.

Çift kuşları alıştırmak zordur,koyu mavi dişi diğerini göremedim

teşekkürler bu mavisini yeğenime vereceğim koyu mavi olanı da ben besleyeceğim inşallah isteğidim şekilde eğitirim... Daha öncelerde yetişkindayımdan hediye aldığım bir kuşum varda yaşlıydı ama konuşuyor bizimle yemek yiyor ve elde omuzda geziyordu yaşlı olduğundan sadece 2 yıl besleyebildim öldü. şimdi onun yerini tutmaz ama yeniden bir kuş yetiştirmek istiyorum amacım o yani... Hepinize tekrar teşekkürler arkadaşlar...

eğitmek ve konuşturmak istiyorsan yavru erkek kuş tercih et senin için daha kolay olur.

üstteki dişi, dişi biraz daha büyük, diğeri erkek yüksek ihtimalle 2 aylık filandır o küçük daha ceresi tam oturmamış yani. dişiyi ver sen geri bence.

bence ikisi de erkek. üstteki 2,5 aylık diğeri 3-3,5 aylık civarı

Üstteki erkek alttaki dişi vucud ölüçülerine göre eğer yakından çekilmedi ise 3-3.5 aylıklar

üstteki fotodaki dişi 2 aylık,Alttaki fotodaki kuş erkek 3.5 aylık

Geri