Karadeniz Pet

Alışma Taktiği..

• Konbuyu başlatan machete
  • Başlangıç tarihi
M

machete

Guest
Merhaba, kuşum Cemili alalı 5-6 gün oldu benden kesinlikle korkmuyor elimi kafese soktuğumda kafeste oynarken tünek yerine elime konuyor hiç çekinmeden dakikalarca yem yiyor fakat kafesten çıkardığım zaman elime gelmiyo üsteleyince kaçmaya başlıyo derdi ne bu kuşun anlamadım sizin önerileriniz neler kafes dışında da nasıl alıştırabilirim kendime ?

Yaşı ve ırkı hakkında yorumlarınızı da bekliyorum şimdiden saolun.

s0nu2.jpg

s0nvb.jpg

s0nwc.jpg

s0nxg.jpg

kafesde eline geliyorsa dışardada işin kolay sadece cok usul yaklaşacaksın kuşa hafif ses tonuyla konuş dparmağına çıkmasını sağlayacaksın bu zamana kadar 3 kuş eğittim hepsinide 1 günde kafesden çıkartıp parmağa alıştırdım son kuşum ama lamba yanarken lambaya hucum ediyo bakalım başıma indirecek yakında :D neyse dediğim gibi usul usul yaklaşırsan kaçmayacaktır kacarsa 3 4 dkakika sonra tekrar dene takrar dene sonuç alırsın ve kalamar kemiğini ters takmıssın sanırım sert kısmı değilde diğer yumuşak kısmı gelsin kuş orayı kemirsin

kafesde eline geliyorsa dışardada işin kolay sadece cok usul yaklaşacaksın kuşa hafif ses tonuyla konuş dparmağına çıkmasını sağlayacaksın bu zamana kadar 3 kuş eğittim hepsinide 1 günde kafesden çıkartıp parmağa alıştırdım son kuşum ama lamba yanarken lambaya hucum ediyo bakalım başıma indirecek yakında :D neyse dediğim gibi usul usul yaklaşırsan kaçmayacaktır kacarsa 3 4 dkakika sonra tekrar dene takrar dene sonuç alırsın ve kalamar kemiğini ters takmıssın sanırım sert kısmı değilde diğer yumuşak kısmı gelsin kuş orayı kemirsin

:D Yorumun için saol dostum maşallah iyi eğitmişsin :) kafesin içinde sıkıntı yok ama dışında da yavaş yavaş alışır sanırsam :)

kuş salonda flan duruyorsa kendi odana al hep seni gördüğünden alışma süreci hızlanır kafesde sorun yoksa dışarda da kısa zamanda alışır merak etme ama dışarda kendi haline bırakma pek mesela ben kuşun lambanın üstüne konmasına deli olurum kafayı bozarım sinirden gözüm döner :D gelsin burnuma konsun ama lambanın ustune konmasın :D

kuş salonda flan duruyorsa kendi odana al hep seni gördüğünden alışma süreci hızlanır kafesde sorun yoksa dışarda da kısa zamanda alışır merak etme ama dışarda kendi haline bırakma pek mesela ben kuşun lambanın üstüne konmasına deli olurum kafayı bozarım sinirden gözüm döner :D gelsin burnuma konsun ama lambanın ustune konmasın :D

:D Biraz daha beklemek lazım ozaman. Şimdi yem filizlendirip vermeyi düşünüyorum bu kadar emeğimi göz ardı etmez herhalde :D

biraz büyükce bi saksıya ek tohumlanınca bırak kendi yesin tohumları saksıdan ama geri onu ordan çıkartaman :D

Geri