petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Alışma Taktiği..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve machete tarafından 1 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. machete

machete Guest

Merhaba, kuşum Cemili alalı 5-6 gün oldu benden kesinlikle korkmuyor elimi kafese soktuğumda kafeste oynarken tünek yerine elime konuyor hiç çekinmeden dakikalarca yem yiyor fakat kafesten çıkardığım zaman elime gelmiyo üsteleyince kaçmaya başlıyo derdi ne bu kuşun anlamadım sizin önerileriniz neler kafes dışında da nasıl alıştırabilirim kendime ?

Yaşı ve ırkı hakkında yorumlarınızı da bekliyorum şimdiden saolun.

2. machete

machete Guest

Yardımcı olabilecek kimse yok mu ?

3. Yunus Emre OĞUZ

kafesde eline geliyorsa dışardada işin kolay sadece cok usul yaklaşacaksın kuşa hafif ses tonuyla konuş dparmağına çıkmasını sağlayacaksın bu zamana kadar 3 kuş eğittim hepsinide 1 günde kafesden çıkartıp parmağa alıştırdım son kuşum ama lamba yanarken lambaya hucum ediyo bakalım başıma indirecek yakında :D neyse dediğim gibi usul usul yaklaşırsan kaçmayacaktır kacarsa 3 4 dkakika sonra tekrar dene takrar dene sonuç alırsın ve kalamar kemiğini ters takmıssın sanırım sert kısmı değilde diğer yumuşak kısmı gelsin kuş orayı kemirsin

4. machete

machete Guest

:D Yorumun için saol dostum maşallah iyi eğitmişsin :) kafesin içinde sıkıntı yok ama dışında da yavaş yavaş alışır sanırsam :)

5. Yunus Emre OĞUZ

kuş salonda flan duruyorsa kendi odana al hep seni gördüğünden alışma süreci hızlanır kafesde sorun yoksa dışarda da kısa zamanda alışır merak etme ama dışarda kendi haline bırakma pek mesela ben kuşun lambanın üstüne konmasına deli olurum kafayı bozarım sinirden gözüm döner :D gelsin burnuma konsun ama lambanın ustune konmasın :D

6. machete

machete Guest

:D Biraz daha beklemek lazım ozaman. Şimdi yem filizlendirip vermeyi düşünüyorum bu kadar emeğimi göz ardı etmez herhalde :D

7. Yunus Emre OĞUZ

biraz büyükce bi saksıya ek tohumlanınca bırak kendi yesin tohumları saksıdan ama geri onu ordan çıkartaman :D

8. machete

machete Guest

:) olmazsa kafesi saksının üzerine sabitlerim olur biter :D

Sayfayı Paylaş