Karadeniz Pet

Aman Allah'ım konuşuyor !

Boncuk

Paylaşımcı Üye
Beyler hayretler içerisindeyim.Kuşum cicikuş demeye başladı .Kuş konuşurmu ya Allah Allah :D Bu kuş daha 2.5 aylık yaşı ilerledikçe konuşması güzelleşirmi yani net konuşurmu?

İlk kelimesi cimbom olsun istiyorum :)

çok teşekkür ederim :D aslında kendimi çok yormadım.aklıma geldikçe 3-4 dk cicikuş diyordum.1 aydır yapıyordum bunu.2 gün önce geveliyordu.sadece ben anlayabiliyordum.dünden beri % 70 anlaşılır bir şekilde söylemeye başladı.zaman geçtikçe %100 anlaşılır olurmu? birşey yapmam gerekiyormu net konuşması için?

çok teşekkür ederim :D aslında kendimi çok yormadım.aklıma geldikçe 3-4 dk cicikuş diyordum.1 aydır yapıyordum bunu.2 gün önce geveliyordu.sadece ben anlayabiliyordum.dünden beri % 70 anlaşılır bir şekilde söylemeye başladı.zaman geçtikçe %100 anlaşılır olurmu? birşey yapmam gerekiyormu net konuşması için?

daha net konuşması için ben kendi yaptığımı anlatayım, görüş tavsiye vs. eklemek isteyen arkadaşlar olursa zaten onlar da yazarlar.

"tamam artık cicikuş diyor" mantığıyla ona öğrendiği kelimeleri söylemeyi kesmeyin, ara sıra söyleyin, tekrar etsin. sizden dinledikçe zaman içinde daha net konuşmaya başlıyorlar.

yeni kelime öğretirken, arada bildiği kelimeleri de söylemeye devam edin. tekrar etmediğiniz kelimeleri zaman geçtikçe unutmaya başlıyorlar çünkü.

Akdoganoglu'nun yorumuna kesinlikte katılıyorum. Kelime öğrendi diye kesinlikle tekrarı kesmeyin. İlk kelimesini net bir şekilde söyleyene kadar yeni bir kelimeye geçmeyin. Yeni kelimeye geçtiğinizde o kelimeyi 10 kere tekrarlıyorsanız önceki kelimeyi de atıyorum 5 kere tekrar edin. Tekrarladıkça söylemesi de netleşecektir. Bu arada sizin kuşunuz da öyle mi bilmiyorum ama bizimki müzik sesine çok tepki verir olumlu anlamda. İlk kelimesini öğrenmeye başladığında sadece müzik sesini duyduğunda konuşuyordu ben o dönemde sürekli hareketli şarkılar açtım kendine güveni geldiğinde müziksiz de konuşmaya başladı. Şimdi ben öğretmesem de kendi kendine öğrenicek kadar iyi duruma geldi bizimkinin konuşması:)

Kusların Kolay konusabileceği kelimeler . Babacık cocuk askım benım mavis cocuk sarı cocuk . boncuk askım benım . sist mavis kus masallah bunları baya bir güzel söylüyor :)

Kusların Kolay konusabileceği kelimeler . Babacık cocuk askım benım mavis cocuk sarı cocuk . boncuk askım benım . sist mavis kus masallah bunları baya bir güzel söylüyor :)

içinde "c, ç, s, ş" seslerinin olduğu kelimeleri çok kolay öğreniyorlar. İlk kelimeler bu şekilde seçildiğinde konuşması da daha çabuk ve kolay oluyor.

benimde kusum konusuyordu hiç ugrasmamıstım ama elime gelmiyordu o yüzden eşe attım şimdi dişiye kur yaparken kafasını sallayıp bildiklerini söylüyor :D

benim kuşumda konuşanlardan...ben kuşlarıma kızarken hep aaaaaa derim...şimdi boncuğum bana aaaaaa diyor :) ve öyle bir anda söylüyor ki bunu gülmekten kopuyoruz :)

Geri