petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Aman Allah'ım konuşuyor !

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Boncuk tarafından 1 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    Beyler hayretler içerisindeyim.Kuşum cicikuş demeye başladı .Kuş konuşurmu ya Allah Allah :D Bu kuş daha 2.5 aylık yaşı ilerledikçe konuşması güzelleşirmi yani net konuşurmu?

2. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    tebrikler konuşturmak için çok çalıştınmı?

3. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    sende bizim aileye mensup oldun yani :)

4. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    İlk kelimesi cimbom olsun istiyorum :)

5. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekkür ederim :D aslında kendimi çok yormadım.aklıma geldikçe 3-4 dk cicikuş diyordum.1 aydır yapıyordum bunu.2 gün önce geveliyordu.sadece ben anlayabiliyordum.dünden beri % 70 anlaşılır bir şekilde söylemeye başladı.zaman geçtikçe %100 anlaşılır olurmu? birşey yapmam gerekiyormu net konuşması için?

6. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1

ben aylarca ugrastım cimbom diyor ama cimbam cimbam şeklinde :)

7. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    benimkide maviş maviş maviş diye ardarda komuşuyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 17:19 --

sanırım aynı fikirdeyiz:D:D
    NOT: Doğru fikir

8. Elif AKDOĞANOĞLU
    Gizli

daha net konuşması için ben kendi yaptığımı anlatayım, görüş tavsiye vs. eklemek isteyen arkadaşlar olursa zaten onlar da yazarlar.

"tamam artık cicikuş diyor" mantığıyla ona öğrendiği kelimeleri söylemeyi kesmeyin, ara sıra söyleyin, tekrar etsin. sizden dinledikçe zaman içinde daha net konuşmaya başlıyorlar.

yeni kelime öğretirken, arada bildiği kelimeleri de söylemeye devam edin. tekrar etmediğiniz kelimeleri zaman geçtikçe unutmaya başlıyorlar çünkü.

9. cocomade

cocomade Member

Beğenileri:
    0
    Akdoganoglu'nun yorumuna kesinlikte katılıyorum. Kelime öğrendi diye kesinlikle tekrarı kesmeyin. İlk kelimesini net bir şekilde söyleyene kadar yeni bir kelimeye geçmeyin. Yeni kelimeye geçtiğinizde o kelimeyi 10 kere tekrarlıyorsanız önceki kelimeyi de atıyorum 5 kere tekrar edin. Tekrarladıkça söylemesi de netleşecektir. Bu arada sizin kuşunuz da öyle mi bilmiyorum ama bizimki müzik sesine çok tepki verir olumlu anlamda. İlk kelimesini öğrenmeye başladığında sadece müzik sesini duyduğunda konuşuyordu ben o dönemde sürekli hareketli şarkılar açtım kendine güveni geldiğinde müziksiz de konuşmaya başladı. Şimdi ben öğretmesem de kendi kendine öğrenicek kadar iyi duruma geldi bizimkinin konuşması:)

10. Serhan KAMALIOGLU
    Gizli

Kusların Kolay konusabileceği kelimeler . Babacık cocuk askım benım mavis cocuk sarı cocuk . boncuk askım benım . sist mavis kus masallah bunları baya bir güzel söylüyor :)

11. Elif AKDOĞANOĞLU
    Gizli

içinde "c, ç, s, ş" seslerinin olduğu kelimeleri çok kolay öğreniyorlar. İlk kelimeler bu şekilde seçildiğinde konuşması da daha çabuk ve kolay oluyor.

12. Burak Boyacı
    Gizli

benimde kusum konusuyordu hiç ugrasmamıstım ama elime gelmiyordu o yüzden eşe attım şimdi dişiye kur yaparken kafasını sallayıp bildiklerini söylüyor :D

13. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    benim kuşumda konuşanlardan...ben kuşlarıma kızarken hep aaaaaa derim...şimdi boncuğum bana aaaaaa diyor :) ve öyle bir anda söylüyor ki bunu gülmekten kopuyoruz :)

Sayfayı Paylaş