Karadeniz Pet

anne yavru tüyünu yiyyor, bilgi istiyorum lütfen

Ya ne vitamini kardeşim bi çok üretici vitamini bosver karışık yem bile kullanmıyor gaga taşı kum bahsetmiyorum bile boş beleş şeyler yazmıyorum ben mesaj atmak değil amac yardımcı olmak hayvan iç yağı as diyorsam as göreceksin düzelecek bunun nedeni vitamin değil sen zannediyormusun kuşların altını zor temizleyen üreticilerin kuslara vitamin verdiğini adamlar bırak vitamini kuşlara vitaminli yem bile vermiyo sade yem kullanıyor ama kuşları uruyor bunun nedeni baska sanırım kalsiyum eksikliğiydi araştır kalsiyum eksikliğinde neler ortaya çıkıyor ;-)

Ya ne vitamini kardeşim bi çok üretici vitamini bosver karışık yem bile kullanmıyor gaga taşı kum bahsetmiyorum bile boş beleş şeyler yazmıyorum ben mesaj atmak değil amac yardımcı olmak hayvan iç yağı as diyorsam as göreceksin düzelecek bunun nedeni vitamin değil sen zannediyormusun kuşların altını zor temizleyen üreticilerin kuslara vitamin verdiğini adamlar bırak vitamini kuşlara vitaminli yem bile vermiyo sade yem kullanıyor ama kuşları uruyor bunun nedeni baska sanırım kalsiyum eksikliğiydi araştır kalsiyum eksikliğinde neler ortaya çıkıyor ;-)

Eyvallah kardeşim sağol, 150 200 gr kadar assam yeterlidir sanırım ön tel e,

Eyvallah kardeşim sağol, 150 200 gr kadar assam yeterlidir sanırım ön tel e,

günlük tüketeceğinden biraz fazlasını as 150 200 gr çok olur gaga taşı büyüklüğünde olsun hem taze taze asarsın daha iyi olur hemde o kadar asarsan evi kokutur bu sefer kuşlardan olursun :D:D:D

aynı sorun benım anne kuşdada vardı. annede tüy yeme hastalıgı var. araştırmalar sonucu bilgili üstadlardan aldıgım bilgiye göre annenin mireral eksikliğini tüy yiyerek karşıladığını ögrendim.
catasol isimli ilaçı kulllandım ama fayda etmedi.
anne -babayı elden çıkarttım.

iç yağı daha önce hiç duymadım ama tüy yeme bir kanibalizm'in yani ayni türdeki canlıların birbirini yemesinin bir sonucudur, tüy yemeyi engelleyici spreyler görmüştüm bir alışveriş sitesinde, daha önce hiçbir kuşumda bu problemle karşılaşmadım ve dolasıyla hiç kullanmadım, ama spreyin ismi: Beaphar Anti Veren-pluk Papick Spray Arkadaşların önerileri işe yarmazsa deneyebilirsiniz...

Geri