Karadeniz Pet

arkadaslar bir kus aldim kanatlari kesik. :(

Mert Yildirim

Paylaşımcı Üye
bir kus almisdim rainbow ve gordumkine kanatlari kesik ve herkez kanatlari kesik olan muhabbet lerin egitimin daha kolay oldugunu soliyorlar ucamadiklarindan yaklasir 3-4 aylik konusmada olur elime gelsin oynasin istiyorum ne yapmalyiim bunun icin bilemiyorum yardim ederseniz sevinirim.

Vicdan yahu, kim neden keser, ne isterler kucucuk havyanciklardan. Sirf alissin diye iskence edilir mi? Neyse, duydugunuz bence yanlis, kanatlari kesilen kus hicbir zaman oz guveni tam, karakteri oturmus bir kus olmayacak. Hep ezik urkek, biyat etmis sonuk ve stresli bir kus olarak kalacak.

Kuşların kanatlarını sırf zevk (eğitmek v.s ) için kesenler 2 cihanda da rahat yüzü görmesin.
Ben eğitmek için yavru aldım. kanadını filande çekmeden alıştırdım.
Gerek yok işkenceye.
Siz üsütünüze alınmayın mert bey, sonuçta siz kesmemişsiniz.
Bu sözlerim genelde bu işi huy edinenlere.

ben yapmadim ama kusumun kanatlari titriyo kuscuda aldim evde farketim ne yapabilirim yardim edin alistirmak istiyorum kendime kendisi gibi olsun ozgur olsun istiyorum :(

Malesef böyle vicdansızlar bende 7 ay önce Benjamini petshop tan kanatlarını çekmişler ve kuyruğunu kesmişler :-( daha sonra farkettim, kimlik çıkartmak için götürdüğüm veterinerde anlamadı. Ilk başlarda çok agresifti yanına yaklaştırmıyordu ötmüyordu.

Özgüveni yerine gelsin diye elimden geken herşeyi yaptim hala da yapiyorum. Şimdi daha sevecen :) kafesi ve evdeki bir çok eşyayı ona gore ayarladım. Ucamiyor ama istediği gibi yuruyebiliyor. :) istedigi zaman istediği yere gidebilmekte onu mutlu ediyor :)

Size de aynısını oneririm daha cok sevgi ve ilgiyle özgüvenini geri kazanmasına yardim edebilirsiniz i

Arkadaşlara katılıyorum. Bir de önerenler olabilir kesik kanatları çekin yerine yenileri çıksın diye. Sakın böyle bişey yapmayn. Kesik tüyler uzamaz ama ilk tüy döküm döneminde dökülüp yerine yenileri çıkacaktır. Sakın tüyleri kesmek saç kesmekle aynı şey diyenlere de kanmayın. Kuşların bütün fiziksel yapısı uçmak için yapılmıştır. Buna engel olmanın hiçbir mazereti olamaz.

Yerdekilere merhamet etmedikçe göktekiler de size merhamet etmez. Merhamet duygusundan yoksun olan tek canlı insandır!

Geri