Karadeniz Pet

Arkadaşlar İstanbul'da vilmectin nereden bulurum

Mustafa1982

Meraklı Üye
Arkadaşlar İstanbul'da vilmectin bulamıyorum... gitti gidiyor dan bir ilaç aldım onun yerine, satan adam vilmectin olduğunu söylüyor...

Web adresi bu... ilacı aldım...iki seans kullandım 8 gün ara ile...ense derisine bir damla..... ancak kaşıntı geçmedi kuşta....ya ürün vilmectin değil ya da hayvanın başka derdi var.. anlayamadım

Kuşun hali de bu... Kuşun bakımında yaptıklarım

1) her hafta çamaşır suyu ile kafes temizliği
2) hergün sabunlu su ile suluk ve yemlik yıkama
3) haftada iki kez yumurta maması
4) haftada üç kez banyo... banyo kabına yeşillik koyuyorum marul.. nemli marul üzerinde yıkanıyor
5) gün aşırı sera vitamin plus koyuyorum suluga
6) hafta da bir gün ev yapımı elma sirkesi koyuyorum

Arkadaşlar özellikle ustalar, nerede yanlış yapıyorum ya da ilaç mı vilmectin değil

Ben veterinerden aldım.
Büyük baş veterineri.
Orijinal kendi kutusunda.
Çok kısa sürede etkisini gösterdi

Bayrampaşa kamet petshopta var 40 tl internetten iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz..

Kuşun kanat altı tüyleri dökülmüş. Aşırı bir kaşınma göremedim, kuşlar kaşınmayı, uzun uzun tüylerini düzeltmeyi severler. Ama Kanat altı hiç tüysüz görünüyor. Kuş eğer tekse yani üretme çabanız yoksa , verdikleriniz aşırı bence. Yumurta maması haftada 1 kez yeterli. Vitaminde haftada bir yeterli., fazlası zarar...
Kuş çok hareketli ve huzursuz görünüyor. Bu kadar beslediğinize göre dışarı çıkıp uçup enerji harcamasıda lazım. Ayrıca banyo suyuna 5-6 damla sirke koyun tüyler için faydalı...

Bilgiler için sağolun.. ben hayvanda açıkçası hiç bit görmedim. Geceleri olsun gündüz olsun hayvanda denk gelmedim gijlerc inceledim kafesi ve hayvanı..acaba dedim ki kıl köklerine mi parazit yerleşti iç parazit felan diye ondan düşündüm vilmectin i.... durumu yoksa psikolojik mi acaba... dediğiniz gibi az mi saliyorum kafesten ondan mi

Bir de acı sprey kullandım anti canibal...fayda etmedi maalesef

Selam,
Vilmectin Eminönü’nde bulabilirsin ben ordan almıştım. Mısır çarşısında tarım ilaçları satan yerlerde oluyor bakabilirsin.

Bu kuşta parazit mi var sizce yoksa stres mi? Ben bit görmedim kaç gündür inceliyorum

Tüylerini iyice yolmuş, stresten yapmış olabilir parazit bit de olmuş olabilir. Beyaz kağıt koy kafes tabanına, birde geç saatlerde ışığı açıp kuşu kontrol et bakalım. Bit var ise gece görünecektir. Vilmectin alırsan ense bir damla ile 2 hafta sonra tekrar bir damla daha yaparsan bit kalmaz. Şayet bir var ise tabi ...

Geceyarısı kafes tabanına baktım defalarca bit pire görmedim Ayrıca ev yapımı elma sirkesi var Onu fısfıs a koydum seyrelterek iki günde bir kafese ve kuşa sıkıyorum uzaktan Ama şöyle bir durum var biraz tüylenme başladı çıplak olan yerlerde internette bir ürün aldım yukarıda gösterdim ürünü satan adam onun vilmectin olduğunu söyledi gittigidiyor.com dan aldım onu 10 gün ara ile iki seans uyguladım ensesine az da olsa azaldı gibi ama tam geçmedi kaşınması hala kaşınma devam ediyor kafes tabanında siyah siyah kepek görüyorum ancak bit değiller hareket eden bir böcek görmüyorum Ne kuş üzerinde ne kafes tabanında

Geri