Karadeniz Pet

arkadaşlar kuşun cinsiyeti nedir?

sizde dişi dediniz, kuşçumuz erkek diyor, gören bir çok kişi farklı birşey söyleyince bende tereddüt ettim...

bu fotoya göre dişi kuş

Bende de aynı sorun var satın aldığımız yerdeki adam bu erkek dedi kuşuma ama burada paylaştığım resimde herkes dişi diyor ben de çok tereddüt ettim o yüzden.Ama sizin kuşunuz dişi gibi =)

Petshop larda gözlemlediğim bir şey var. En azından kuşumu aldığımdan beri gözlemlediğim bir olgu. Siz dişi aramadığınız sürece hepsi erkek ;) tabi genelleme yapmak olmaz.

Kuşun ceresi parladığı için belli olmuyor. Daha ışıklı bir ortamda flaş kullanmadan çekebilirseniz daha net bir cevap alırsınız.

birazda mesafeliyiz kuşumuzla dişi olduğu için herhalde fazla hırçınlık yapıyor pek ilgi istemiyor...artık bana kolay gelsin :)

Flaşsız foto atarsanız saha sağlıklı bilgi vermiş oluruz.

Petshop larda gözlemlediğim bir şey var. En azından kuşumu aldığımdan beri gözlemlediğim bir olgu. Siz dişi aramadığınız sürece hepsi erkek ;) tabi genelleme yapmak olmaz.

ben mağaza sahibine erkek veya dişi diye sormadım kendi erkek olduğunu söyledi ben sadece düz beyaz diye almak istedim... aslında cinsiyeti çokta önemli değil benim için fakat bununla 1 ay oldu neredeyse birlikteyiz ve hala korkuyor benden, aramızda çok mesafe var...bu yüzden artık cinsiyetini iyice merak etmeye başladım..

arkadaşlar petshop un işine geliyo erkek demek neden çünkü erkekler daha rahat evcilleşip konuşuyo dişiler öle değil yani ama kuş dişi

ne yapalım sağlık olsun elbet bir gün arkadaş olucaz pamuk kuşumlada...teşekkürler arkadaşlar...

pamuk gibi bir kızınız var maşallah...

evet evet akşam saldığımda erkek kuş kovalıyordu zaten onu, oda kavga kıyamet kaçıyordu artık ikna oldum bende kuşum dişi :)

Geri