Karadeniz Pet

arkadaşlar sizce napmalıyım ?

mehmetsarar

Yeni Üye
yeni aldığım kuş daha 40 günlü bir şey fakat çok pis sizce onu yıkayayımmı ? yoksa biraz daha büyümesi mi gerekiyor ?

sen elinle alıp yıkarsan hayatının yanlışını yaparsın heleki 40 günlük kuşu...
ev ortamı nasıl sıcak bir ortam mı kendine göre değil kuşa göre sıcak mı örneğin evin ortamı sizi çay içerken terletecek kadar sıcaksa yıkayın kuşu ama onun sevdiği şekilde yıkayabilirsiniz elinizle tutmayın
banyoluk alabilirsiniz veya spreyle fıs fıs yapabilirsin , petshoptan alınan kuşlar pis olur tabi tüy değişiminde daha parlak tüye sahip olurlar ama bnce yaza doğru banyo yaptırsanız daha doğru our

Siz yıkamaya kalkmayın. Ortam sıcak ve hava akımı yoksa banyoluk takın veya fısfıs ile su püskürtün.

Benim kuşum gerek fısfısla, gerek banyolukla hiçbişekilde kendini temizleyemiyo, banyoluk desen oralı bile olmuyo ben elime alıp yıkıyorum tertemiz oluyo , sonrasında sıcak peteğin yanına koyuyorum kendi kendini kurutuyor zaten :) ancak benim kuşumuda 40 günlükken almıştım ve kuyruğu falan kapkaraydı uzun bi süre yıkamamıştım...

Bence yikamayin islatmayin banyolukta takmayin kisin ortasinda hayvan biraz pis kalsin canini tehlikeye atmayin. Oda sıcakta bile islandigi icin hasta olma riski vardir. Deger mi siz düşünün

yeni aldığım kuş daha 40 günlü bir şey fakat çok pis sizce onu yıkayayımmı ? yoksa biraz daha büyümesi mi gerekiyor ?

Kusu bi kere zorla yikarsan daha olene kadar dus almaz. Kusa biraz kivircik dograyin dibine az su birikintisi koyun en az 1 2 gune dus alir. Sulugi kaldirin Camdan cay tabagina su doldururun topu falan varsa icine atin kendi hem girer hem su icer bi sure sonra. Kendi girerse aliskanlik haline gelir 2 gunde bir dus alir benim kuslar gibi :)

Geri