Karadeniz Pet

Arkadaslar yardim edin

• Konbuyu başlatan asiyamusali
  • Başlangıç tarihi
A

asiyamusali

Guest
Kusum dun ve bugun disqisi cok sulu..ne yapayim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:30 -->-> Daha önceki mesaj 16:28 --

xRO6PY.jpg

Kanarya yemi ver bir yemlikte ve çok sık meyve sebze verme.

En doğal yolu yulaf diye biliyorum ishali kesiyormuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:33 -->-> Daha önceki mesaj 16:33 --

Yeşillik vermeyin ishal yapar.

wjQYrg.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:37 -->-> Daha önceki mesaj 16:36 --

Yulaf bumu arkadaslar?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:39 -->-> Daha önceki mesaj 16:37 --

Kanarya yemini burda bularmiy bilmiyorum

Muhabbetkuşu bulduğunuz yer de kanarya yemide bulabilirsiniz ;) olmadı büyük mağazalarda vardır Azerbaycan'da kolaylıkla bulunacağını düşünüyorum

..kanarya ilk defa esidiyorum)yarin soylerim kanarya insAllah bularam..cook saolun

ekXA0D.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:57 -->-> Daha önceki mesaj 17:56 --

Arkadaslar bi kuyruguna bakin neden boyle?aldigimda hic yokdu bana yeni dogmus cikicak dedler ama cikiyo sonra bu kadar olunca dusuyo..sordim elde tutmayin dedler ama hic tutmuyorum parmagma kendi biniyo

Banada dediler:banghead:;)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ekXA0D.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:57 -->-> Daha önceki mesaj 17:56 --

Arkadaslar bi kuyruguna bakin neden boyle?aldigimda hic yokdu bana yeni dogmus cikicak dedler ama cikiyo sonra bu kadar olunca dusuyo..sordim elde tutmayin dedler ama hic tutmuyorum parmagma kendi biniyo

(French Molt)Fransız tüy dökümü hastalığı sanırım. Uçabiliyor mu ?

Hayir ucamiyo..alirken kanadini kesdi sana cabuk aliwicag dedi o yuzden kesdi eve getirdigimde babam cok kizdk bu bi daha uzanmaz dedi ve her gun 2 3 tuyunu yondu kanadinda ama wimdi uzamaya basliyor

ilk basta bu kuş çok hırpalanmış bu kuşu bence 2 veya 3 hafta kafeste bakıma alın mama vitamin ve yem takviyesi ile iyice bakıma aldıktan sonra bakın kuşunuzdaki düzelmeyi bence kuşu bakıma çekin elinize fazla almayın görün o zaman nasıl olacak kuşunuz.

Kafesden cikarmasak kendini oldurur.kafesde kendi kendine ucmaya basliyor.

Bu kuşu aldığınız yere gidin adama bi tokat atın. Kanadını keserken kuşun size alışması da neymiş. Kuş dediğin uçar. Eğer siz kanadını keserek alıştırıyorsanız hiç almayın. Kuşpunu ele alıştırmak için buyrun. ele alıştırma Bir de kuşunuzda iç parazit olabilir. http://papaganokulu.org/tuyyolma.html Levamin yada nilverm alın. Suyuna dökün. Yalnız miktarı kuşa göre ayarlayın. Bir de o yulaf değil buğday. Yulaf beyaz olmalı

Son düzenleme:
iç ve dış parazitten kaynaklı sanırım.

ekXA0D.jpg

kuyruğu illa ki çıkacaktır fakat bu kuşun kuyruğu çok çok kısa kuyruğu çekilmiş gibi bir hali var.

Bana dediki 2 aya cikar 2 ay sonra gitdim soylediki cikar ya ben hep kesdim cikiyor.istemessen getir deyselim dedi..yani kesin konusdu ki cikar..hayir yonulmamis kuyrugu kendi kasiyo kasiyo eyiliyo sonra dusuyo ..kuyrugun ucu cok kucuk oluya dusunce bakip sakliyorum bana yavru ele cok aliyosunuz dedler..o soylediyiniz vitamin dimi?suyuna damlatmali olan?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:22 -->-> Daha önceki mesaj 08:19 --

KPl817.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:23 -->-> Daha önceki mesaj 08:22 --

Cokmu hasta?korktum ben :(

Asiye Selam,
Kanat ve kuyruk kesilmişse, yerinden kopmadan yenisi çıkmayacaktır. Kanat ve kuş tüyünü de yerinden çekmek hayvana biraz acı verir. Bazen çok az da olsa kanlı olabilir. Kesilmiş tüyleri çekmeniz gerekecek. Hepsini bir anda yapma. Ben aynı durumda olsam başkasına yaptırırım. Kuşumun benden nefret etmesini istemem.
Yukarıdaki fotoğrafta çok sağlıklı duruyor.
İyi günler..

Selam Levent ..cokk saol..evet babam cekdi kanatlarini her gun 2 3 tanesini cikardi.ama ben aldigimda kuyruk hic yokuydu sordum yavru cikicak dedi..insAllah cikir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:31 -->-> Daha önceki mesaj 08:29 --

Kusum erkek dimi?netde bakdim ilk kelime cici kus oyretiyolar bende cici kus diyorum ..simdi soyluyo fakat aydin soylemiyo cici kus diyo sora kikirdiyo

Kuşun erkek doğrudur. Konuşması büyüdükçe düzelecektir. Daha fazla kelime öğrenir merak etme. Kuyruğu da çıkması lazım normalde, biraz daha büyüsün. Kuyrukla ilgili bir makale okumuştum ama aklımda kalmadı. Daha yuvadayken annesi ya da babası tarafından kuyruklarına zarar verildiğinde çıkmayabiliyor diye. Ancak kanatları olduktan sonra zor da olsa kuyruksuz uçabiliyorlar. Sen buna alıştıysan, çok sorun etme.
Kimisi uçsun ister, kimisi kafamda, omzumda, üzerimde dursun ister.. .))

Geri