Karadeniz Pet

Arkdaşlar Herkese Hayırlı Akşamlar Yardıma İhtiyacım Var

• Konbuyu başlatan Paşa01
  • Başlangıç tarihi
P

Paşa01

Guest
Arkdaşlar Herkese Hayırlı Akşamlar Yardıma İhtiyacım Var 15.02.2014 yani dün bir muhabbet kuşu aldım arkadaşlar daha ilk kuşum ve hiçbir bilgim yok bazı sorularım olacak şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim :)

1-Arkadaşlar malum para yok 10 tl lik bir kafes aldım acaba o kafes ona yter mi ?
2-gözlemlerime göre hiç su içmiyor sebebi nedir
3-internette biraz baktımda güven kazanın falan diyorlar dün akşamdan beri uğraşıyorum elimi kafesin içine sokuyorum kanatlarını falan çırpıyor kaçıyor bende o reflexle elim kafese falan çarpıyor sizce bu kuşun bana duyduğu güveni zedeler mi onun güvenini kazanmak için ne yapabilirim ?
4-bide arkadaşlar hep böyle kafeslerin üstündeki çubuğa çıkıyor sabit kalıyor acaba hasta mı ?
5-son sorum bide elimi kafesin içine sokup göğsünü okşuyorum bana titriyormuş gibi geliyor acaba sebebi nedir

Tekrardan bu sorularımın birine bile cevap veren arkadaşlarıma saygılar sunuyorum :) ilk kuşum biraz mazur görün bu kadar soruyu

Selam Paşa hoş geldin.
Hayırlı olsun yeni aldığın kuş.
Onu 1 hafta 10 gün kendi haline bırak, şu an farklı bir ortama geldi korkuyordur.
Su da içer yem de yer merak etme sen.
Bir hafta 10 gün sonra elini yavaş yavaş önce kafes dışından sonra kafes içinden göstererek alıştır. Korkmamaya başladığında kuşun karnına doğru götürüp üzerine çıkmasını bekle.

suyu her zaman içmez onun nezan içtiğini fazla göremezsin yem yiyorsa sıkıntı yoktur suda içer

İlk zamanlar bunlar normal ben aldığım zaman yem bile yemiyordu yuvadan çıkınca perdenin en üst yerine konup inmiyordu.Acele etmeyin iki güne normale dönecek ve sizin de desteğinizle daha evcil bir kuş olacaktır.Yemini ve taze suyunu eksik etmeyin ve mümkün olduğunca avcunuza almadan ilgilenin.Hayırlı olsun bu arada :)

Leven Acar , Abdurrahman Cengiz hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler doğrultusunda gideceğim tekrardan çok teşekkür ederim

1. Tek kuş besleyecekseniz yeter
2. Su çok çok az içer m.k şu göremezsiniz içmez ise ölür zaten
3. Yaptıgınız hareketler m.k'nın güvenini sarsar. Kuşun ortama alışmasını bekleyin min(1hafta)
4.Hareketsiz kalması normal ev ortamına size alışması zaman alacaktır... 3cü şıkta belirttim
5. Daha sizi alışmadı ev ortamına alışmadı kuşa Allah rızası için zaman verin 3-4- ve 5şıkdada tekrar belirtiyorum Zaman Zaman lang diye alışmaz sizi birden afrikaya yollasak ne olur ?

Hocam hoş geldin öncelikle,

kuşu biraz kendi haline bırak düzelecektir. yemini suyunu gaga taşını eksik etme yeter.

Geri