Karadeniz Pet

Aşırı korkak muhabbet kuşu

Defne.q

Yeni Üye
Yaklaşık 1 yıldır benimle olan bir muhabbet kuşum var. Cinsiyeti erkek .
Geldiğinde aşırı derecede korkaktı. Zamanla alışır dedim ama hiç bi değişim olmadı .kafamı çevirsem kolumu kaldırsam bile korkuyor. Onun yanında rahat rahat hareket edemiyorum artık . oturduğum yerden kalkarken bile yavaş hareket ediyorum ki korkmasın.
Korkunca kendini kafes içinde telden tele vuruyor .
Konuşuyorum müzik dinletiyorum ama hiç bi şekilde işe yaramıyor . nedir sorunu bu kuşun anlamadım.
Hep böyle mi devam edecek . 1 yıl oldu alışmadı.bundan sonra alışma ihtimali var mı sizce?

Benim kuşumdada aynı sıkıntı vardı fakat her film izlerken yada otururken falan elimizi kafesin üstüne koyuyoruz eğer korkuyorsa zorlama biraz bekle aradan birkaç dakika geçtikten sonra tekrar dene daha sonra elini kafese sokarak dene ama bu 1 veya2 günde değil bi kaç hafta tekrarla

Benim kuşumdada aynı sıkıntı vardı fakat her film izlerken yada otururken falan elimizi kafesin üstüne koyuyoruz eğer korkuyorsa zorlama biraz bekle aradan birkaç dakika geçtikten sonra tekrar dene daha sonra elini kafese sokarak dene ama bu 1 veya2 günde değil bi kaç hafta tekrarla
Peki işe yaradı mı .kuşunuz ele geliyor mu şimdi ?
Benimki Kafese yaklaşınca bile sağa sola bakınıyor.kaçmak için yer arıyor . denicem söylediğiniZi ama kesin çırpınacak kafes içinde .

Peki işe yaradı mı .kuşunuz ele geliyor mu şimdi ?
Benimki Kafese yaklaşınca bile sağa sola bakınıyor.kaçmak için yer arıyor . denicem söylediğiniZi ama kesin çırpınacak kafes içinde .
Evet şuan omzuma alıp dışarı bile çıkıyorum fakat dediğim gibi kuşu çok zorlama

Aynı durumda olan bir kuşum var ve bana çok eziyet edilmiş bir şekilde geldi. Yaşadığı korku travmaları hala devam ediyor. Ben kesinlikle böle bir zorlama içine girmedim. Önce şu soruyu sor kendine şeytana uyup eğiteceğim diye daha fazla eziyet mi edeceksin yoksa uygun bir yaşam ortamı mı sunacaksın. Bana kalırsa kuşuna bir eş al ve uygun bir yaşam ortamı sağla derim ben.

Aynı durumda olan bir kuşum var ve bana çok eziyet edilmiş bir şekilde geldi. Yaşadığı korku travmaları hala devam ediyor. Ben kesinlikle böle bir zorlama içine girmedim. Önce şu soruyu sor kendine şeytana uyup eğiteceğim diye daha fazla eziyet mi edeceksin yoksa uygun bir yaşam ortamı mı sunacaksın. Bana kalırsa kuşuna bir eş al ve uygun bir yaşam ortamı sağla derim ben.
Odamda bakıyorum kuşa . 2. Bi kuş için Odan küçük gelebilir ve bildiğim kadarıyla dişi kuşlar herşeyi kemiriyorlarmış bu da sorun olabilir.
Eziyet etmiyorum tabikide.ne demek istediniz anlamadım. Yanlız bırak eziyet mi etmiş oluyorum ?

Yem dışında bişey yemiyor pek. Kafesin teline havuç muz elma birsürü sebze meyve koydum ama onlardan bile korktu.tafına bile bakmadı .
Kalamar kemiği seviyor yem dışında.onu tırtıklıyor tek.
Ben de aynı sorunu yaşamıştım, mama yapardım yemezdi, yeşillik asardım yemezdi. Ancak dal darı astım ve onu güzelce yediğini fark edince bu sefer yeşillik ve dal darıyı birbirine sararak astım ve yavaş yavaş bu ürünlere alıştı. Şimdi semizlik otu yeşillik elma mandalin portakal ne varsa yiyiyor. Kuşunuza zaman tanıyın ve güvenli bir ortam yaratın.

Ben de aynı sorunu yaşamıştım, mama yapardım yemezdi, yeşillik asardım yemezdi. Ancak dal darı astım ve onu güzelce yediğini fark edince bu sefer yeşillik ve dal darıyı birbirine sararak astım ve yavaş yavaş bu ürünlere alıştı. Şimdi semizlik otu yeşillik elma mandalin portakal ne varsa yiyiyor. Kuşunuza zaman tanıyın ve güvenli bir ortam yaratın.
Dal darı nerden bulabilirim . kuşçuda satılıyor mu ?

Dal darı nerden bulabilirim . kuşçuda satılıyor mu ?
Evet satılıyor, ben daha dün kuşlarıma aldım paketi 10 liraydı ve içinde 10 tane vardı tanesi 1 liraya gelmiş oldu. Marka olarak kutuda satılan ürünlerde var fiyatları oynayabilir. Tazeliğinden emin olduğunuz bir yerden alın üreticiler ve petshoplar satıyorlar.
https://i.hizliresim.com/YO64Lj.jpg

Evet satılıyor, ben daha dün kuşlarıma aldım paketi 10 liraydı ve içinde 10 tane vardı tanesi 1 liraya gelmiş oldu. Marka olarak kutuda satılan ürünlerde var fiyatları oynayabilir. Tazeliğinden emin olduğunuz bir yerden alın üreticiler ve petshoplar satıyorlar.
https://i.hizliresim.com/YO64Lj.jpg
çok teşekkür ederim :) umarım bunu sever kuşum

Geri