Karadeniz Pet

Ayagimi agriyor?

betul09

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar,
Muhabbet kusumun ayagimi agriyor bir problemimi var anlamadik.
Bir kac gündür biraz topalliyormus gibi yürüyor yani sol ayagini daha cok kullaniyor gibi. Ve sürekli sag ayagini kaldiriyor günde cogu kez (arada uyuduklarindada kaldirirlar biliyorum ama ondan da fazla). Ve sürekli yatiyor yani öne egilerek oturyormus gibi gözüküyor.
Bunlar gözlemledigimiz problemler.
Kuşumun davranisi ama gayet normal. Yemini yiyor, geziyor, ucuyor, ötüyor mutlu görünüyor yani.
Neyi olabilir ? Ayagimi incinmistir yada neyden kaynaklidir?

Morarma falan var mı tunegi veya elinizi kavrayabiliyor mu morarma yoksa ve kavrama hareketi yapıyorsa incinmistir. Yapmıyorsa kırık vardır. Kırıksa eğer röntgen çekilip ona göre tedavi uygulanır. İncinmelere 1 hafta boyunca o ayağa terramycin deri merhemi iyice yedirerek sürün. Geçmiş olsun.

Morarma falan var mı tunegi veya elinizi kavrayabiliyor mu morarma yoksa ve kavrama hareketi yapıyorsa incinmistir. Yapmıyorsa kırık vardır. Kırıksa eğer röntgen çekilip ona göre tedavi uygulanır. İncinmelere 1 hafta boyunca o ayağa terramycin deri merhemi iyice yedirerek sürün. Geçmiş olsun.
Morarma yok ve kavraya biliyor dün tutup tekrar baktim. Incinmede illa merhem sürmek gerek mi yoksa kendiliginden gecermi?
Tesekkürler

İncinmistir o zaman. uzun vadede kendiliğinden geçebilir. Ama gerek var mı bizim bir yerimiz agridiginda veya incindiginde biran önce ağrıdan kurtulup iyileşmesini istiyorsak küçücük canı zorlamaya gerek yok. Zaten eczanede terramycin merhem gayet makul bir fiyat.

Tabiki aksini kast etmiyorum zaten. Ve fiyat konusundan dolayi da öyle bir sey sormadim. Sadece belki baska türlü de iyilesebilirmi diye düsündüm.
Tesekkürler

Geri