Karadeniz Pet

ayak sıcaklığı

irene adler

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar, benim 3 yaşlarında iki erkek muhabbet kuşum var. Biri oldukça zayıf, diğeriyse hafif kilolu. Kilolu olana sürekli sıcak geliyor ve kanatlarını açıyor. Ayrıca ayakları da hep çok sıcak oluyor. Zayıf olanınsa tam tersi, ayakları sürekli soğuk. Parmağımda bir müddet tuttuktan sonra ancak ısınıyor. Her ikisinin de keyifleri gayet yerinde ama yine de bana pek normal gelmiyor bu durum. Bu arada oda sıcaklığı 24-26 derece arasında. Bu durum normal mi ya da olması gereken hangisininki, yardım ederseniz sevinirim.

Surekli sicak surekli soguk olmasi sikintili zaten degismesi lazim sicakligin

Peki ne yapmam gerekli? Oda sıcaklığından desem ikisi de aynı yerde; üstelik ikisi de aynı yemi yiyor, aynı suyu içiyor. Kullanmam gereken bir ürün veya dikkat etmem gereken şeyler nelerdir bu durumda?

Ayak sıcaklığı kuşun kilosuna göre değişebilir. Yani vücut ısısıyla alakalı, yağlı kuşun vücut sıcaklığı daha fazla olur. Ve hareketlilik durumuna görede sıcak soğuk olabilir. Bunlar normal şeyler takılma fazla.

Eğer kuşlarda bir hastalık yoksa yani kabarıklık, iştahsızlık, halsizlik, ishal, hırıltı vs. gibi durumlar yoksa sorun yok.

Ama istersen kuşların dışkısının resimlerini ekle kontrol edeyim.

Öncelikle herkese merhabalar, benim 3 yaşlarında iki erkek muhabbet kuşum var. Biri oldukça zayıf, diğeriyse hafif kilolu. Kilolu olana sürekli sıcak geliyor ve kanatlarını açıyor. Ayrıca ayakları da hep çok sıcak oluyor. Zayıf olanınsa tam tersi, ayakları sürekli soğuk. Parmağımda bir müddet tuttuktan sonra ancak ısınıyor. Her ikisinin de keyifleri gayet yerinde ama yine de bana pek normal gelmiyor bu durum. Bu arada oda sıcaklığı 24-26 derece arasında. Bu durum normal mi ya da olması gereken hangisininki, yardım ederseniz sevinirim.
Uzun süre sonrada olsa ısınıyor ise sorun yoktur ama sürekli buz gibi hiç ısınmıyorsa ısınmayan hasta olabilir çünkü vücudunu ısıtamaz

Geri