petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ayaktaki Kanlı Problem nedir? Acil yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rıfat Bor tarafından 15 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0

dün ayağını kaldırıp içine saklar pozisyonda duruyordu uyuyor gibi ama normalde pek o şekilde duran bir kuş olmadığı için baktım bu şekilde gördüm. sorun ne olabilir? herhangi bir şey yapmalı mıyım? kendi kendine geçer mi? çok hareketli bir kuştu şu an biraz keyifsiz

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Geçmiş olsun. Herhangi bir şişlik, iltihap gibi birşey yoktur inşallah. Fotoğraftan anlaşılmıyor.
    Yere koyduğunda üzerine basabiliyorsa sıkıntı yok demektir. Tahminim bir yere sıkıştırmış olabileceği.

3. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    çifthaneyi ayıran kontraplakla uğraşıyorlar genelde yerinden oynatmak için orada olmuş olabilir. dişi de biraz lanet belki o didiklemiştir bilemiyorum. tellere tutunuyor 2 ayakla ama tünekte ve yerdeyken hatta yemlikte bile kaldırıyor ayağı. biokadin var evde sürsem mi acaba dezenfekte için? ya da ne yapabilirim?

4. DarkredBlue61

Beğenileri:
    7
    Kaza Sonucu Oldu Sanırım Geçmiş Olsun :) Dikkat Edin Mikrop Filan Kapmasın

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Biokadin sürebilirsin en azından yaradan mikrop kapmaz.

6. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    biokadin damlattım. eşinin yanından ayırdım oturduğum odada tek kafese koydum gözümün önünde olsun diye. duruş değiştirirken falan biraz basıyor ama sabitken tek ayak üstünde duruyor. ne zaman iyileşir bu tarz yaralanmalar?
    düne kadar çok hareketli ve neşeliydi o yüzden hastalık olduğunu sanmıyorum ama umarım yaralanmadan başka bir şey değildir

7. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Isırma gibi duruyor, dişi kuşla araları nasıl? Siz görmeden kavga etmiş olabilirler.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    tekrar tekrar konu açıp kirlilik yaratmak istemiyorum.başka bir konu hakkında sorum var

daha önce hiç yavru alınmamış genç bir çiftim var birlikte yuvalığa giriyorlar sürekli ama henüz yumurta yok, kalamar kemiği tüketimi çok. bugün baktım dişi baya yoğun tüye girmiş. tüy değişimi bitene kadar yuvalığı çıkarmalı mıyım yoksa düzenlerini bozmayayım mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:01 -->-> Daha önceki mesaj 22:51 --

bir de dişi gibi görünen ama ceresinde yoğun mavilikten dolayı cinsiyetine tam emin olamadığım bir kuşum erkek dişi demeden çoğu kuşa kur hareketleri yapıyor. kafa sağa sola silkeleme,yukarı aşağı sallama ve ötme şeklinde. bu hareketleri sadece erkek kuşlar mı yapar yoksa dişiler de yapıyor mu? çünkü cinsiyeti çok tartışmalı bir türlü kimle eşe atacağımı bilemiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:47 -->-> Daha önceki mesaj 23:01 --

ayaktaki turuncu renk biokadinden dolayı. ama mor olan parmakta tırnak damar kısmından kesilmiş gibi görünüyor. yani ya koptu ya da kontraplakla oynarken ayağı altında kaldı,çırpınıp kurtuldu gibi bir senaryo var kafamda.
    bu durumda ne yaparak düzeltebilirim ayağını? veterinere götüreyim diyeceğim ama kütahyadayım ve kuştan anlayanı bırakın kedi köpekten anlayan veteriner bile yok

#8 Rıfat Bor, 16 Aralık 2015
    Son düzenleme: 15 Aralık 2015

Sayfayı Paylaş