petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ayırma yöntemi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Doğukan Hazar tarafından 17 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Daha once yavru alinmis bir cift kusum var. Opusme- yem kusma-birbirini kasima var. Yuvaligin icine limon kabugu rendeledim -tarcin koydum kokusu ceksin diye.Ama disi yuvaligin yakinina bile ugramiyo. Erkekte de bi faaliyet girisimi yok.
    Diyorum ki ayirma yontemini kullaniyim 2 hafta. Kafesim aradan bolmeli. Araya mukavva koysam birbirlerini gormeseler olur mu. Yoksa daha uzak olmalari mi gerekir ? disiyi yuvalik olan asil kafes kisminda mi birakiyim yoksa erkek mi dursun ?
    Bu da fotoğrafları

2. Selim Savas

Beğenileri:
    1
    disinin yauvaya ilgi duymasini ayirarak basaracagini sanmiyorum. ayni sorun bendede vardi. önemli olan cift olmalaridir bence. herseyi akisina birak. biliyorum biz insanlar hemen hedefe ulasmak istiyoruz.bir an önce girsin,bir an önce yavrulasin. ama ol demekle olmuyor.

hayvan önce hormon degisikligi yani önceden hazirlanmasi lazim.

eger hazir degilse istedigini yap yine sokamazsin.
    sanirim kuluckaya hazirlamayla alakali burada ayri bir oturum arayip bakabilirsin.

sunu deneyebilirsin ama.

eger dari dalin varsa 1-2 tanesi 10 cm olmak üzere kes ve yuvanin deligini onunla tika.

1.kus dariyi yemek icin yuvaya yaklasacaktir
    2. yerkende bu darinin arkasinda bir delik var neyin nesi diye merak sarmaya baslayacaktir.

ben acikcasi bu tecrübe ile disi kusu yuvaya alistirdim ;)

bol sans ve sabirlar

3. Doğukan Hazar

Beğenileri:
    113
    Yemcide bulunur mu acaba dal dari ?. Bi deniyim bulursam dal dariyi.olmazsa mecbur ayircam. Peki disiyi mi ayiriyim erkegi mi ? Cifthanede araya mukavva koysam gormeseler birbirlerini olr mu

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    [MENTION=3198]TALİP TEKEDERELİ[/MENTION] arkadaşımız (yaşını bilmiyorum) 1 çiftte 3 yıl bekledi yumurta için.Acele etmeyin.Ortamın ısısını sabit tutun.Bulundukları odayı daha da aydınlatın.Yuvalığı ilk yavrulardan sonra çıkarıp yeniden taktıysanız veya çiftlerden birini değiştirdiyseniz kuş daha alışma sürecinde olabilir.Tüy dökümündeki kuşlarda yumurtlamaz.Kafesi daha sık temizleyin (haftada 2).Sularını hergün tazeleyin.

5. Doğukan Hazar

Beğenileri:
    113
    Ortamin isisinda sorun yok. Aydinlik bir ortamdalar. Altlarini 2 gunde bir temizliyorum. Baska birinden aldim kuslari. Bendeyken yumurtlamadilar. Tuyde degiller. Ama ciftlesmiyolar iste

6. fatihozturk31

fatihozturk31 New Member

Beğenileri:
    0
    Yuvaya cay kaşığının ucu ile tarcin koy. Ama arkadaslarin dedigi gibi hayvanlar hazir hissetmiyorsa biraz zor. Sabirli olmani tavsiye ederim. Bir iki ay bekle olmadi cifti ayirirsin. Bide oyle denersin.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:04 -->-> Daha önceki mesaj 20:02 --

Gerci herseyi de denemişsiniz. İnsallah yavru alirsiniz.

7. Doğukan Hazar

Beğenileri:
    113
    Tarcin da koydum. Demekki hazir degiller. Ama beklemek zor geliyo baya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:07 -->-> Daha önceki mesaj 20:04 --

Tesekkurler. Insallah cok heves yapiyo insan

8. fatihozturk31

fatihozturk31 New Member

Beğenileri:
    0
    Bende aynen senin gibiydim. 5 aydir ugrasiyorum daha yeni 5 yumurtasi var. Nasipse bugun yarin cikar.

9. Doğukan Hazar

Beğenileri:
    113
    Peki bunlar ciftesmiyo diye dişiyi başka kizismis erkeğin kafesine koysam olur mu ? Erkek baya kizgin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:44 --

Resimdeki kuşa [​IMG]
    [​IMG][​IMG]

10. TALİP TEKEDERELİ

Beğenileri:
    0
    Arkadaşın da dediği gibi ben üç sene bekledim. ilk sene denemediğim şey kalmadı nerdeyse. araştırdım, sordum soruşturdum.bana hep kuşları değiştir dediler. kuşları sevdiğim için kıyamadım. artık ümidi kesmişken yumurtalar geldi. nasip. biz biraz acele ediyoz galiba. anlaşıyorlarsa ki sen zaten yumurta alınmış diyorsun sabretmek lazım.

#10 TALİP TEKEDERELİ, 19 Haziran 2015
    Son düzenleme: 19 Haziran 2015
  11. Doğukan Hazar

Beğenileri:
    113
    Insan heves ediyo. Sabretmek cok zor geliyo. Bakalim biraz daha bekliyim olmadi ayirma yontemini kullancam. Ben sorunun disiden kaynaklandigini dusunmuyorum. Erkek kizismamis bence o yuzden ciftlesmiyolar. Acaba dedim baska bi erkegin yanina koysam ciftlesirler mi

12. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Doğukan bence sen ayırmayı falan boşver şimdi. Yemlerini, sularını taze tut. Haftada 2 kere mama ver. Yemlerine de haftada 1'er çay kaşığı 2 kere nijer kat. Bir de öyle dene. Eğer bunları denediysen de bekle. Bu işler sabır işi çünkü. Sabretmezsen olmaz.

13. TALİP TEKEDERELİ

Beğenileri:
    0
    O acelecilik hissini iyi bilirim gittiğim her yerde bi kuşcuya dalıp şu kuşları nasıl çiftleştirebilerim diye sorardım. Kızıştırıcılar, mamalar Vs herşeyi denedim ilk seneden sonra kendi hallerine bıraktım. Dediğinde bi olasılık.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş