Karadeniz Pet

Bakar mısınız?

omerberyan

Yeni Üye
4 gün önce 1 aylık yavru bir muhabbet kuşu aldım. Eski kuşumun oyuncakları vardı onları kafese takacaktım ama araştırdıktan sonra yeni gelen kuşun oyuncaklar yüzünden stres yapacağını öğrendim. Bu yüzden oyuncakları takmamıştım şimdi takmayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım? :confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:53 -->-> Daha önceki mesaj 22:36 --

Cevaplarınızı bekliyorum

kuş erkek mi dişi mi kardeşim bence oyuncak takma kuşunun oyuncağıda arkadaşıda sen ol alıştırmak istiyorsan oyuncaklar sana alışmasına engel olacaktır

ben de yeni başladım ancak yaptığım araştırmalarda özellikle aynanın zararlı olabileceğini yazmışlar. Ama bazıları da faydalı diyor. Tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olur sanırım. Ben de merak ediyorum açıkçası.

eğer kendinize alıştırmak elinize kolunuza vs gelmesini istiyorsanız oyuncak koymayın..sizi takmayacaktır

Kuşum erkek eğer dedikleriniz doğruysa takmayacağım çünkü bana alışmasını çok istiyorum 4. günümüz avcumdan yem yiyor, bana alıştığını hissediyorum. Aynalı merdiven var ama takmıyorum ilk kuşumda bilmediğimden dolayı takıyordum. sonradan öğrendim aynanın sahibine olan ilgisini azalttığını...

Kuşum erkek eğer dedikleriniz doğruysa takmayacağım çünkü bana alışmasını çok istiyorum 4. günümüz avcumdan yem yiyor, bana alıştığını hissediyorum. Aynalı merdiven var ama takmıyorum ilk kuşumda bilmediğimden dolayı takıyordum. sonradan öğrendim aynanın sahibine olan ilgisini azalttığını...

o merdivenli olan ayna ya forumda arkadaşın birinin kuşu o merdivenlerin arasına sıkıştı annesi kurtardı yoksa ölmüştü. ne güzel elinden yemde yiyormuş hiç oyuncakla falan uğraşma aynen devam kardeşim yinede sen bilirsin

Geri