Karadeniz Pet

Bakarmisiniz

Çağrı GÖKÇEK

Paylaşımcı Üye
Kuşlarım birbirlerinin ağzından yem yiyor neden acaba ?

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bğirbirlerine yem kusuyolar yani eş tutmuş kuşlarınız

eş yani birbirleşini benmişler

Ama bazen kavga ediyorlar neden acaba ?

Evli 2 insan bile kavga ediyor, olur öyle şeyler arada demi :)

Daha sonradan anlamış olduğum 3-4 aylık 2 erkek kuşumu eşe atmıştım . O ikiside sürekli birbirine yem kusuyordu. Yem kusuyor demek illa eş tutmuş demek olmuyor. Ama eş tutma için ilk adımı atmış oluyorlar . 2 sininde erkek olmadığından eminseniz biraz daha gözlemleyin , dişinin erkeğin gagasının etrafını veya kafasını erkeğinde aynı şekilde dişinin bahsettiğim yerlerini kaşıyorsa artık eş tutmuşlardır , sizin veya dış etkenlerin herhangi bir müdahalesi olmazsa yavru verebilirler ...

Evli 2 insan bile kavga ediyor, olur öyle şeyler arada demi :)
:D:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:20 -->-> Daha önceki mesaj 16:18 --

Daha sonradan anlamış olduğum 3-4 aylık 2 erkek kuşumu eşe atmıştım . O ikiside sürekli birbirine yem kusuyordu. Yem kusuyor demek illa eş tutmuş demek olmuyor. Ama eş tutma için ilk adımı atmış oluyorlar . 2 sininde erkek olmadığından eminseniz biraz daha gözlemleyin , dişinin erkeğin gagasının etrafını veya kafasını erkeğinde aynı şekilde dişinin bahsettiğim yerlerini kaşıyorsa artık eş tutmuşlardır , sizin veya dış etkenlerin herhangi bir müdahalesi olmazsa yavru verebilirler ...
c4b06bc7719f261b6dd6d5631c07bb91.jpg

Kuşlarım bunlar kasimiyorlar birbirlerini aniden gagaliyorlar erkek kızıyor dişiye.

:D:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:20 -->-> Daha önceki mesaj 16:18 --

c4b06bc7719f261b6dd6d5631c07bb91.jpg

Kuşlarım bunlar kasimiyorlar birbirlerini aniden gagaliyorlar erkek kızıyor dişiye.

Dişiniz biraz cüsseli o yüzden erkeği eziyor, bu durumu hep dile getiririm dişi her zaman erkekten cüsse olarak zayıf olmalı diye. Dişi çiftleşmek isterse buna izin verirse çiftleşirler yoksa erkeğin zoru ile olmaz. :eek:

ERKEK PASIF GORUNUMLU KALMIS :d

Isteseler olur yani :)

ben bu işi bilmiyorum hakkatten ; ya benim dişinin yanına hangi erkeği atsam ağzından mama yediriyor mama kusuyor. o zaman hangısıyle eş tutmuş oluyor hmmm yani benimin dişi muhabbet kuşu birazcık zilli galiba:)))

Geri