Karadeniz Pet

Ballı Kraker

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
Kuşum farklı tatlar tatsın diye Quick marka ballı kraker aldım . İnternet de okuduğum konularda ballı kraker zararlı deniyor ama kaliteli markaların krakerleri öneriliyor. Sizce Quick marka Ballı Kraker zararlı olur mu ? sadece 3 adet aldım , haftada 1 vermeyi düşünüyorum.

Kuşum farklı tatlar tatsın diye Quick marka ballı kraker aldım . İnternet de okuduğum konularda ballı kraker zararlı deniyor ama kaliteli markaların krakerleri öneriliyor. Sizce Quick marka Ballı Kraker zararlı olur mu ? sadece 3 adet aldım , haftada 1 vermeyi düşünüyorum.
Kısaca şöyle özetleyeyim. Krakerlerin içinde eser miktarda bal var o da kalite kontrolden geçsin ballı kraker adını alsın diye. Gerisi şekerli su ve glikoz yemlerin birbirine yapışması için kullanılan kimyasal maddeler de cabası. Gerçekten ballı olsa yemlerin arasında bulunan yapışkan madde şeffaf mı olurdu yoksa sarı veya açık sarı bal renginde mi? Sanırım cevabı hepimiz biliyoruz [emoji6] Sağlıklı beslemeler

Sanırım krakerlerde yapışması için jelatin kullanıyorlar zararlı mı tartışılır. Ancak ben jelatin ya da bal her ne ise üzerinde bakteri üremesine müsait olduğu için kullanmıyorum.