Karadeniz Pet

Beklenmedik yumurta problemi

• Konbuyu başlatan deeprock
  • Başlangıç tarihi
D

deeprock

Guest
Merhaba
4 yıldır bizimle kalan bir çift muhabbet kusumuz var. Bunca yıldır hiç yumurta yapmamışlardı. Birden birisinin arkasinda yumurtaya benzer bir sey fark ettik. Evet gerçekten de yumurtaydı. Ancak bir türlü çıkarmıyordu. Ayrıca etrafı bir miktar kan olmuştu..
Resim cok itici midesi bulananlar hiç bakmasın.
Bu nedenle adresini veriyorum dahili resim olarak eklemiyorum.

http://i60.tinypic.com/mpqqg.jpg

Saatler sonra youtube da izlediğim bir iki videonun yardımıyla yumurtayı çıkardık. Kolay oldu bu kısım. Sonrasinda kanlı bolgeye antibiyotik ve antiseptik ilaç sürdum. Hayvancagiz biraz rahatladi ama simdi tekrar yumurtlamasindan korkuyorum. Iki gun arayla 5-6 tane yumurtladigi söyleniyor. Eğer oyleyse kuş bunu kaldiramaz gibi geliyor.
Cikan yumurtayla ise hiç ilgilenmiyor..
Anne için ne yapabilirim?
Cikan yumurtadan yavru alma ihtimali var mi?

Allahtan farkedip mudahele etmissiniz. Dişi kus yuvalikta filan zaman geçiriyor mu

Hayır. Yuvaligina hiç girmiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlk kuluckalarda boyle sorunlar olabiliyor diyor ustalar.kafes içine yumurtlama gibi.
Ustalarin da cvplarini alalim yine

yumurtalar büyük ihtimalle boş olur ama bunu tartışmak yersiz bence bana kalırsa o kuş 3 4 yumurtayı daha götüremez çok kötü olmuş kloa bölgesi 4yıldır sizinle ise zaten bir kuş 4 yaşında yavaş yavaş yumurta tıkanması başlar ki bu kuş 4 yıldır sizde ise siz 1 yaşında iken almışsanız diye varsayım yaparsak bu kuş en kötü şartta 4.5 yaşında ve bu kuş 3 4 yumurta daha yaparsa çok büyük sıkıntılar oluşabilir onun için yuvalık varsa sökün oraya krem tedavisi yapın çokta fazla yapacak bişey yok aslından bu durumda .

kardeş yumurta mamsı ver havuç koma kızışmasın o kuş tekrar yumurtlar elbete ona dur diyemeyiz fakat ilk yumurtaysa olur böle diğer yumurtalar normal gelir büyük ihtimal bunda yumurta tes gelmişe banziyor ondan dolayı böle olmuş çiftleştiklerini gördünüzmü ve yuvalığa ilgisi yoksa belkin kızgınlık yımurtası yapmıştır vitaminde varin haftada 2 defa hem kuşunuzda yaşlı kızıştırıcı şeylr vermeyin yazık bu yaştan sonra zor laır

Geri