Karadeniz Pet

Kuşumdan beklenmedik hareketler [ACİL BİLGİLENDİRİN ]

Yusuf88

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Üniversiteye gitmiştim 2 ay önce, dün geldim eve ziyaret amaçlı , evde tadilat olmuş ve oldukça gürültülü olmuş , o sırada da kuşum evdeymiş ve genelde yanlız kalmış. Ailem arada sırada çıkarıp ilgileniyorlarmış ama gördüğüm kadarıyla cidden çok korkmuş. Dün çok fazla ilgilendim ve inceledim davranışlarını. Birazcık çekiniyordu yaklaştığımda, onun haricinde bir sorun yoktu yani. Top oynadık, bildiği kelimeleri söyledi ve neşeliydi. Dün geldiğimde yaşadığı stresten olsa gerek çok kaşınıyordu bu yüzden yıkamıştım onu. Tüyleri de çok ama çok hafifinden dökülmüş [Göz çevresi, kafasının küçük bir kısmı , kanatlarının ve ceresinin çok küçük bir kısmı]. Bugün sabahta oldukça neşeliydi ama saat 4-5 gibi biraz durgunlaştı ve daha önce hiç görmediğim bir hareketi yaptı. Kafasını kanadına gömüyor, tüylerini kabartıyor , ben yaklaşsam da bu hareketini değiştirmiyor. Şuan kafası tüylerinin arasında değil ama tüylerini kabartıyor. Bu arada oda sıcaklığı gayet iyi derecede yani üşümesi mümkün değil. Diğer bir beklenmedik hareketi de bunlar olurken ara ara titriyor ve kusar gibi hareketi 2-3 kere yaptığını gördüm. Dışkısına tam göz atamadım... Durum bundan ibaret arkadaşlar. Onun için çok endişeleniyorum. Suyuna vitamin ve hastalık şurubundan kattım ve içmesini bekliyorum. Yeminden ufak bir kısmına da damlattım ve az da olsa yedirmeyi başardım. Bu arada kuşum erkek ve 1 yaşında. Ona zarar gelmesini istemiyorum. Onun için yapabileceğim faydalı bilgilerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum... [LÜTFEN AMA LÜTFEN BİLGİLİ VE BU İŞİN UZMANI OLAN KARDEŞLERİM YORUM YAZSIN DAHA ÖNCE YANLIŞ BİLGİLERİN CEREMESİNİ ÇEKTİK VE ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ ATLATTIK BU YÜZDEN LÜTFEN BU KONUDA UZMAN OLAN KARDEŞLERİM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ]

Konuya resim eklermisinz ayrıca kısa ve net yazsanız çok açıklayıcı olur :)

Geri