Karadeniz Pet

Ben yokken eğlenmesi ve daha sorularım

• Konbuyu başlatan Osman ÖKKEŞ
  • Başlangıç tarihi
O

Osman ÖKKEŞ

Guest
Merhabalar,

Gün içerisinde derslerim oldukça fakülteye uğruyorum fakat bazen etüt dersler oluyor tam olarak derslerin zaman ve saatleri belli olmuyor. Ben evde yokken kuşumun eğlenebilmesi için ne yapabilirim? Sadece merdiveni var ve onunla da çok fazla oynadığını düşünmüyorum. Salıncak alsam mı? Veya daha eğleneceği ne önerirsiniz?

Diğer sorum hüzünlü bir şarkı açtığımda kuşum yavaş yavaş ötüyor fakat daha önce hiç ötmedi bunun sebebi nedir?

Kuşlar muziği sever tepki verır normal olası bişey. kuşu eglendırmek için zil takabılırsın. yada yanına bi eş alabilirsin.

Kuşum daha yavru eş almam ne kadar doğru olur? Hüzünlü müziklere tepki vermesi korkutmuyor değil.

hüzünlü müziklere tepki vermesinden bir şey olmaz merak etmeyin :) Salıncak alın ama zilli olsun ve kağıdı top yapıp kafesine koyun oynamayı kemirmeyi çok severler :)

hüzünlü müziklere tepki vermesinden bir şey olmaz merak etmeyin :) Salıncak alın ama zilli olsun ve kağıdı top yapıp kafesine koyun oynamayı kemirmeyi çok severler :)

Bence kuşun kagıt kemirmesi sağlıklı birşey degıl kımyasal var sonuçda ( boya )

Kağıt koymayı ben de pek tercih etmiyorum fakat öneriniz için teşekkürler. Bunun yerine tabana zilli bir top koyabilirim herhalde. Ve de zilli salıncak da güzel öneri birazdan almaya gideceğim teşekkürler :)

kendi yaşında bir eş alabilirsin yavru olması sorun olmaz sıkılmazlar

Duranettin hocam eş aldığım zaman birbirlerine alışabilirler mi? Bir sorun oluşur mu? ve de Bana alışmaması gibi durumlar ortaya çıkar mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:18 -->-> Daha önceki mesaj 20:18 --

@aleynaa çok teşekkürler fakat internetten alışveriş yapmıyorum :)

Küçükse rahat eş tutar.

Burak hocam inşallah öyle olur hafta sonu eş seçtirmeye gideceğim herhalde bilemiyorum zaman geçtikçe göreceğim.
Aleyna hanım maalesef internetten alışveriş yapmıyorum :)

Oyuncak takabilirsin ama zil ve ayna onu agrasiflestirebilir zil ve ayna olmayan iki tane oyuncak tak.
eş alabilirsin ama sana alışmaz ve konuşmaz.

İsmail hocam ayna zaten kullanmıyorum da zilli oyuncak düşünüyorum korkarsa tekrardan çıkartırım :) Şu anda ne kadar olabilir bilmiyorum fakat bana az çok alıştı elime geliyor v.s

ipli oyuncaklar fln var onları kemirmeyi seviyorlar zil belki olabilir ama hırcınlastirabilme ihtimali var.

Duranettin hocam eş aldığım zaman birbirlerine alışabilirler mi? Bir sorun oluşur mu? ve de Bana alışmaması gibi durumlar ortaya çıkar mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:18 -->-> Daha önceki mesaj 20:18 --

@aleynaa çok teşekkürler fakat internetten alışveriş yapmıyorum :)

Şimdi yavruymuş zaten aldığınızda yavru olur muhtemelen ikisinide kendinize alıştırısınız tabi biraz daha gayret ve zaman ayırmanız lazım iki kuş olunca.
Yetişkin olsalardı alışmazlardı size eş tutarlardı.
Siz eş değil oyun arkadaşı almış olacaksınız yavruyken.Sonra iş değişir ozamana kadarda alıştırmış olursunuz kendinize.

Cevaplarınız için teşekkürler. Hafta sonu bir yavru daha yanına almayı düşünüyorum :)

Geri