Karadeniz Pet

Benden kaçıyor

Eylül Çınlar

Yeni Üye
fiko kafesin içindeyken elime geliyor.Dışarı çıkardığımda elimden kaçıyor.Oraya buraya çarpıyor yere düşüyor bende yanına gidip elimi uzatıyorum.Ama o hep elimden kaçıyor.Benim yanıma hiç gelmiyor :( Ve dışardayken hiç ötmüyor.Sizce normal mi?

Bakım,besleme ,üretim platformunda eğitim île ilgili yararlı bilgiler var

benım kuşum da ayynı oyleydı en baslarda sımdı ac olunca elıme gelıyo ama hala aynı urkek yanı basta nasılsa hep oyle gıdıyor

Basta nasilsa gitmez her kus farkli karaktere sahiptir kimisi kendini oksatmayi sever kimi sevmez mesela sizin sorununuza gelincede daha cok ilgi ve sabirla olacaktir kusu avuclamamaya ozen gosterin

zamanla alışır eger yavruysa

fiko kafesin içindeyken elime geliyor.Dışarı çıkardığımda elimden kaçıyor.Oraya buraya çarpıyor yere düşüyor bende yanına gidip elimi uzatıyorum.Ama o hep elimden kaçıyor.Benim yanıma hiç gelmiyor :( Ve dışardayken hiç ötmüyor.Sizce normal mi?
Kuşunun fotoğrafı yükleyebilirsen bu konuda yardımcı olabilirim

Kuş çok tatlı ve yavru yumurtlamanin 1. Maddesi sabır Alistirmanin ilk maddesi sürekli ilgidir

ne alaka anlayamadım?

bu kafeste muhabbet kuşu bakılmaz. kuşun yerinde olsam bende kaçardım sizden. ben bir hayvan sever olarak sadece tecrübeli ve kuşun halinden anlayan, kendini onun yerine koyan kişiler tarafından bakılmasını isterdim. ne alaka diye soran bi sahibi var yazık kuşa

kafes tek kuş için gayet normal ve güzel. Tahta tünek kullanmaniz daha sağlıklı.

bu kafeste muhabbet kuşu bakılmaz. kuşun yerinde olsam bende kaçardım sizden. ben bir hayvan sever olarak sadece tecrübeli ve kuşun halinden anlayan, kendini onun yerine koyan kişiler tarafından bakılmasını isterdim. ne alaka diye soran bi sahibi var yazık kuşa
benimde kafesim hemen hemen bunun gibi. sizce neden bakılmaz? kafes mi küçük? sizce nasıl olması gerek? ona göre gerekirse yeni kafes alalım. veya kafesinizin resmini koyarsanız ondan örnek alabiliriz.

kuşumu yeni aldım ve pek bilgim yok.madem kuşun iyiliğini istiyorsunuz,sahibine ters sözler sarf etmek yerine faydalı şeyler söyleyerek bilinçlendirebilirsiniz.bu tavrınız kimseye bir şey kazandırmaz.bu arada belirteyim fiko artık benden kaçmıyor,alıştı.

kafes tek kuş için gayet normal ve güzel. Tahta tünek kullanmaniz daha sağlıklı.

teşekkür ederim,bende tahta tünek arıyorum.bulamazsam dal parçasından kendim yapıcam.

benimde kafesim hemen hemen bunun gibi. sizce neden bakılmaz? kafes mi küçük? sizce nasıl olması gerek? ona göre gerekirse yeni kafes alalım. veya kafesinizin resmini koyarsanız ondan örnek alabiliriz.

kafesten çıkarmıyosanız stres'e girer. ben kafeste bakmadığım halde papağan kafesi aldım. 2 tane de çapları geniş 60 cm uzunluğunda ağaç tünek koydum. ev eşyalarını taşıyıp etrafa da plastik ağaçlar koydum ki kendini doğal ortamında hissetsin diye.. tavana yakın iki ucu odanın uzunlamasına bağlı halatlar koyucam şimdi sallanması için. kafesimin resmini çekip koyarım tabi resim koymayı öğrenince.. açıkcası bu forumun facebook grubu falan olsa daha rahat olurdu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:26 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

kuşumu yeni aldım ve pek bilgim yok.madem kuşun iyiliğini istiyorsunuz,sahibine ters sözler sarf etmek yerine faydalı şeyler söyleyerek bilinçlendirebilirsiniz.bu tavrınız kimseye bir şey kazandırmaz.bu arada belirteyim fiko artık benden kaçmıyor,alıştı.

teşekkür ederim,bende tahta tünek arıyorum.bulamazsam dal parçasından kendim yapıcam.

eylül hanım kusura bakmayın. genelde ne alaka diyen kızlara karşı hep böyleyim :D onun yerine neden acaba öğrenebilirmiyim falan deseniz sevinirdim. fiko alışma evresini çabuk atlattı demek ki bu güzel birşey. ne kadar zaman geçirirseniz o kadar iyi olur. daha çabuk konuşur

Hizlı resim indir sitesine girip oraya fotoğrafını yükleyip linkini burada ppaylaşıyorsun. Siteyi biraz kurcalamakta fayda var. Her konu hakkında ayrıntılı bilgi var. Umarım yardımcı olmuşumdur :)

kafesten çıkarmıyosanız stres'e girer. ben kafeste bakmadığım halde papağan kafesi aldım. 2 tane de çapları geniş 60 cm uzunluğunda ağaç tünek koydum. ev eşyalarını taşıyıp etrafa da plastik ağaçlar koydum ki kendini doğal ortamında hissetsin diye.. tavana yakın iki ucu odanın uzunlamasına bağlı halatlar koyucam şimdi sallanması için. kafesimin resmini çekip koyarım tabi resim koymayı öğrenince.. açıkcası bu forumun facebook grubu falan olsa daha rahat olurdu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:26 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

eylül hanım kusura bakmayın. genelde ne alaka diyen kızlara karşı hep böyleyim :D onun yerine neden acaba öğrenebilirmiyim falan deseniz sevinirdim. fiko alışma evresini çabuk atlattı demek ki bu güzel birşey. ne kadar zaman geçirirseniz o kadar iyi olur. daha çabuk konuşur

evet ağzı dolu dolu sesler çıkarırsa konuşmaya çalışıyordur diye okumuştum.öyle yapmaya başladı ama sadece sırtına dokunduğum da :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:49 -->-> Daha önceki mesaj 21:48 --

Hizlı resim indir sitesine girip oraya fotoğrafını yükleyip linkini burada ppaylaşıyorsun. Siteyi biraz kurcalamakta fayda var. Her konu hakkında ayrıntılı bilgi var. Umarım yardımcı olmuşumdur :)

evet resim koymayı bulamadım.farkeder mi ki?birçok kişide böyle gördüğüm için o yolu terch ettim

:) anladım. tabi siz güzel yapmışsınız eğer öyle yaptıysanız. herkes kuşlarının mutlu ve sağlıklı olmasını istiyor, elinden geleni yapıyor ama imkanlar dahilinde. kiminin maddi durumu müsait değildir, kimi kirada kalıyo olabilir. misal kirada çivi çakıp duvardan duvara halat vs yapamazsınız. kuşlar çok ötüyo diye şikayet edilmediğinize dua edersiniz. resimleri bekliyorum ama :) bayağı uğraşmışsınız. çok merak ettim kuşunuzun ortamını. teşekkürler cevabınız için.

Hele hele nasıl da tatlı bişey bu böyle Yavru henüz tam alıştırma dönemi kafes içinde avucunuza yem koyun kendisi gelip yemeye başlayana kadar çıkarmayın kafesten avucunuzda yem olmadan elinizi kafese koyduğunuzda elinize gelirse kafesten çıkarın ve artık kafesi kapatmayin hiç. Kafesten çıkarırken kendisi çıkmasın elinize gelsin siz çıkarın. Daha sonra kafes dışında çok zor oluyor surekli kacistigi için ama yem yedirmeye çalışın elinize kafes içinde olduğu gibi kafes dışında da alisana kadar bunu tekrarlayın 1 aya kalmaz alisacaktir. Güle güle besleyin gerçekten çok tatlı kuş

olur arkadaşlar. bu arada tünekler bir iki kademe aşağıda (yeme yakın olucak şekilde) ve aynı izada olursa daha kuşunuz için daha güzel olur. salıncakta yukarıda kalacağı için biyere değmez. kuş istediği zaman çıkar rahatlıkla sallanır.

Geri