Karadeniz Pet

benim şhowlar

Furkan AYDOĞDU

Paylaşımcı Üye
selamun aleykum kuşları alalı nerdese bi ay oldu ama bi türlü foto çekip siteye yollayamamıştım bugün nasipmiş çok sevdiğim ilk show çiftimin fotolarını attım ve ilerde 3-4 veya 5 çifte kadar gitmeyi düşünüyorum belki daha fazla MAŞALLAHLARI eksik etmeyin lütfen :)

6YNbjv.jpg

EQDNag.jpg

PvDNLd.jpg

zQMLdR.jpg

mqopv4.jpg

72DdRL.jpg

maşallah güzel kuşlar

teşekkürler hiç ayrılmıyolar birbirlerinden :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:06 -->-> Daha önceki mesaj 13:42 --

aslında sormak istediğim bikaç şey var

1- bu kuşların yavrulaması zor diolar nedenini söylermisiniz ( bu çiftten daha önce yavru alınmıştır)

2- kuşlarla yarışmaya girmek için bilezik gerekiyor değilmi

3- bileziği almak için derneklere nasıl üye olucağız ve derneklere ayda ne kadar para verirlio aidat olarak

4- kuşları yarışmaya sokarken bi para veriliomu

5- kuşlar yarışmaya girmeden önce bi teste flan giriolarmı yani hani elenenler flan oluomu

biraz fazla soru sordum kusura bakmayın lütfen :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:28 -->-> Daha önceki mesaj 14:06 --

kimse bişi yazmıyor kimsenin bu konuda bilgisi yokmu

Maşallah güzel kuşlar inşallah güzel de yavrular alırsınız. Yarışma bileklik dernek konularında bir bilgim yok malesef ama illaki eleme oluyordur.

bilezik ve yarışma için üye olmanız gerekiyor tabi bu kuşlar ile giremiyorsunuz kendi üreteceğiniz yavrularla yani 1-2 yaş arası kuşlar ile girebiliyorsunuz. üretmek zor bu kuşlar doğal seçilimle değil yapay seçilimle üretildikleri için fiziksel yapıları ve her türlü süreçleri farklı(üreme vs.) ama emek verirseniz neden olmasın . bu arada kuşlarınız güzel maşallah. üretim için bence en az 3 çift kuş olmalı , bu kuşlar sürü tabiatlı canlılar ne kadar çok olursa üreme için o kadar iyi. kolay gelsin sağlıklı üretimler

Son düzenleme:
bilezik ve yarışma için üye olmanız gerekiyor tabi bu kuşlar ile giremiyorsunuz kendi üreteceğiniz yavrularla yani 1-2 yaş arası kuşlar ile girebiliyorsunuz. üretmek zor bu kuşlar doğal seçilimle değil yapay seçilimle üretildikleri için fiziksel yapıları ve her türlü süreçleri farklı(üreme vs.) ama emek verirseniz neden olmasın . bu arada kuşlarınız güzel maşallah. üretim için bence en az 3 çift kuş olmalı , bu kuşlar sürü tabiatlı canlılar ne kadar çok olursa üreme için o kadar iyi. kolay gelsin sağlıklı üretimler

çok teşekkürler kuşlarım yavruladığında yavruları büyükler ile değiştireceğim yani 2 yavru 1 çift veya 3 yavru 1 çift olarak o zman daha iyi olacak birkaç çift yaptıktan sonrada pvc kafes almayı planlıyorum

şu sitede

BST Profesyonel Kuş ve Kafes Üretimi

modeli CYS50 olan kafes var 4 katlı onu alacağım sizce nasıl ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:06 -->-> Daha önceki mesaj 15:25 --

sorular hala ccevap bekliyor üstadlar :)

Son düzenleme:
P.V.C ÜRETİM KAFESİ UK50 bana bu model daha güzel geldi bende aynısının dolaplısını sipariş verdim

bst kafes çok iyi ama ben show kuşlar için 80 -40-40 cm ölçülerini kullanıyorum yurtdışında kullanılan ölçüler bu kardeş bu kuşlara geniş alan daha iyi olur

P.V.C ÜRETİM KAFESİ UK50 bana bu model daha güzel geldi bende aynısının dolaplısını sipariş verdim

altında salma olduğundan ve yüksek olduğundan bu kafesi seçtim ve fiyatta ucz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:19 -->-> Daha önceki mesaj 16:18 --

bst kafes çok iyi ama ben show kuşlar için 80 -40-40 cm ölçülerini kullanıyorum yurtdışında kullanılan ölçüler bu kardeş bu kuşlara geniş alan daha iyi olur

abi seninn show lar için sen pvc kafes mi alıyorsun yoksa normal telli mi pvc kafeste o kadar büyük kafes var mı bide abi aldığın yerin bi sitesi varsa sana zahmet solermisin şimdiden teşekkürler

nerede yaptırıyorsun abi ve nasıl yaptırıyorsun maliyeti ne oluyor bunun mesela benim istediğim modeldeki gibi dort katlı en altta salmalı bir pvc yapırmak istesek kaça mal olur tabi kafesler seninki gibi büyük olacak

kardeş özelden isim yazdım yalçın kasım facebook bak istersen arattır benim kafesler ondan 450-650 tl arsı tutar

Geri