Karadeniz Pet

Bereket Böyle Birşey Olsa Gerek

Ferdi NAMLI

Paylaşımcı Üye
Bereket Böyle Birşey Olsa Gerek :D
Çok değil ucundan bir kaç tane ile biz de başlasak kötü mü olur ? :D
10403280_992960030720446_7542527296623841137_n.jpg

1110973372252444

Son düzenleme:
Yok artık :) hepsi aynı boyutta olduğu için sıkıntı olmuyor demekki karıştırsa bile ya da bilezikleri farklı mı takıyor özel olarak bilemedim ama süpermiş hepsini aynı zamanda kuluçkaya yatırıyor demekki

Way be bir hobici için süper bir şey harbiden bereket :)

masallah :)

Ya kusura bakmayin buraya alakasiz olucak ama ben nasil msj yazacagimi bulamadim icin buraya yaziyorum lutfen bu msj bilgili iseniz yada bilgili birisine ulastirirsaniz sevinirim ben 4 yavrulu ailem vardi ilk once anneyi kaybettik sonra 3 yavru ve baba oldu elimde bir tanecik yavrum kaldi onu nasil beslerim bana cok zayif gibi geliyor 2 gundur bebek mamalari veriyorum kakasi yesildi normale dondu suan sukur ama baska yapabilecegim bir yontem veya bir bilgi varmidir acaba

Yavru dediğin böyle olur. 15 gün sonrasını ve hatta yeme düştükleri zamanı düşünemiyorum :)

Bereket Böyle Birşey Olsa Gerek :D
Çok değil ucundan bir kaç tane ile biz de başlasak kötü mü olur ? :D
10403280_992960030720446_7542527296623841137_n.jpg

Ferdi kardeşim sanırım bu kuşlar elle beslenip büyütülen kuş yavruları buna benzer videolar vardı papağan yavrularını elle besliyorlardı büyük sepetler içinde Yine de güzeller tabi :)

Elle besleme değildir.
Baya bi çiftin yavrusu vardır orada.
Sistem şu, bütün çiftler aynı anda eşe atılıyor ve gelen yumurtalar toplanıyor dördüncü yumurtadan sonra tüm çiftlere dağıtılıyor. Böyle ilk 4 yavrunun aynı boyda olması sağlanıyor. Resimde de görüleceği üzere ayrı olan grup daha küçük boyut onlar da 5 ve 6. Yumurtalar büyük ihtimalle.

Yine aynı boy daki tüm yavruları yuva tekizliklerinde bakıcı çiftlerin altına koyulur.

Kuşlarda duygu olmadığı için onlar üreme odaklı çalıştıkları için ne başka kuşun yumurtası ne de yavrusu onlar için bir şey fark etmez onlar için önemli olan üremeye elverişli ortamda ve gücü yettigi kadar yavruyu büyütmek.
Bir çok üreticinin kullandığı bir metot bu.

Fatih Çevik

Ya kusura bakmayin buraya alakasiz olucak ama ben nasil msj yazacagimi bulamadim icin buraya yaziyorum lutfen bu msj bilgili iseniz yada bilgili birisine ulastirirsaniz sevinirim ben 4 yavrulu ailem vardi ilk once anneyi kaybettik sonra 3 yavru ve baba oldu elimde bir tanecik yavrum kaldi onu nasil beslerim bana cok zayif gibi geliyor 2 gundur bebek mamalari veriyorum kakasi yesildi normale dondu suan sukur ama baska yapabilecegim bir yontem veya bir bilgi varmidir acaba

Mama hazırlanıp kendiniz beslemeniz gerekir sanırım mama dediğiniz kısımda onu yapıyorsunuz. Tam olarak forumdan bakın bununla ilgili konular var. Hiçbirşey bulamazsanız dahi youtube'da videoları ile izleyebilirsiniz. Fakat mamanın içeriği önemli onu tekrardan kontrol edin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:25 -->-> Daha önceki mesaj 13:24 --

Valla kim yapıyorsa şahane yapıyor :D Ama seri muhabbetine katılıyorum hepsi belli bir boyda anlaşılan aynı anda eşe atılıp aynı zamanda çıkan yavrular hep. Biz daha bir kaç yavru alamazken adamlar seri üretime geçmiş :D

Geri