petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

besleme aparatı ile elle besleme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Berkay ERDİNC tarafından 29 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    arkadaşlar mrb.anaçlar tarafından yeteri kadar yada hiç beslenmeyen yavruları beslemek için bilmeyen arkadaşlara tarif etmeye çalıştım.aklınıza takılan sorular varsa sorabılırsınız keyıflı seyirler
    [YOUTUBE]AJJtZVbGVYA[/YOUTUBE].

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Paylaşım için teşekkürler.

3. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Maaşallah bebeğinize :D karnı doydu çekildi köşesine çok güzel paylaşım emeğinize sağlık.
    bir şey sormak istiyorum.yavrular karanlıkta oldukları için geceden beslenemiyorlar sabah aç oluyorlar mesela baba ufak tefek benim şaun 2 yavruya bakıyorlar ama takviye olması için yardımcı olmuş olsak günde 2 öğün beslesek yavruların boyutunda biraz irilik olurmu etki edermi.

4. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    teşekkürler.kullanılan mamaya bağlı tabiki büyür.yavrular sağlıklıysa kısa surede boy attıgını görursunuz.anne babanın beslemesıyle orantılı sizinde mama basma aralıgınız.ben genelde gece kuşlar yatmadan önce basıyorum.ne anaçlar tembelleşsin nede yavrular anne babalarından yem istemeyı kessin diye.

5. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bende tam gece uygulamak için düşünmüştüm,sabah kursaklarını boş görünce üzülüyorum gece lambayı kapamak zorundayım tşk ederim bilgiler ve paylaşımınız için.

6. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Güzel bir paylaşım olmuş, emeğinize sağlık.

7. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    teşekkürler bünyamin bey

8. enderundepderun

Beğenileri:
    7
    Bu çok güzel bir paylaşım oldu. Ellerinize sağlık bu durumda olanların ziyadesi ile istifade edeceği bir bilgi.Teşekkürler. Benim aldığım kuş yeme düşmemişti, satıcı aynen öyle birşey tarif etmişti lakin ben becerememiştim ALLAH'dan mama hazırlamayı öğrendim birde kanarya yemini (faspur'du galiba) tavsiye etti buradaki dostlar onların sayesinde kuş şu an çok iyi durumda. Bu video o zaman olsa imiş deneme noktasında daha cesur olacaktım:)

#8 enderundepderun, 29 Aralık 2015
    Son düzenleme: 29 Aralık 2015
  9. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Elle besleme zorunlu durumlar haricinde bana göre gerekli bir durum değil.
    Anlatımınız ve konu için teşekkür ederim.
    İlk yaparken bende korkmuştum epey.

10. mertbil

mertbil Member

Beğenileri:
    2
    Abim ellerine sağlık.

11. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    teşekkürler

12. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Berkay Bey, cok guzel paylasim, cok bilgilendirici. Yavruya bastigimiz mamanin sicakligi ne olmali? Bir de yavrunun yasina gore bastigimiz mamanin miktari ne olmali?

13. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Maşallah hayırlı üretimler olsun.
    Teşekkürler paylaşım için...

14. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    kümeslerde çogunlukla gördüğümüz uzun kanat ve kuyruk dökülmelerıne sebepleri çok fakat önemli unsurlardan bırısıde bebeklerin susuz kalması yada yeterınce su tuketememesidir.yem gerekli oldugu kadar suyunda buyuk rolu bulunmakta.tavuk gibi yerde dolanan kuşlarınız olmasın istiyorsanz su unsuruna dikkat etmelisiniz.hem anne babaya yardım hemde bebeklerın gereklı su ihtiyacını karşılıyorum.kısacası size göre gerekli olmasada bana göre gerekli.yorumunuz için teşekkür ederim keyifli hobıler dilerim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 00:07 --

teşekkürler uğur bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 00:12 --

teşekkürler fatih bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:17 -->-> Daha önceki mesaj 00:12 --

kullandığım mama versele laga a21 isimli mama korhan bey.kaynar su ile toz halındeki mamayı lapa hale getırıyrz.39 derece olana kadar bekleyıp karıstırarak kursaga basıyrz.bebeklerın buyukluklerıne gore degısıyor mama mıktarı zaten kursaga mamayı basınca şişkınlıgınden anlarsınız yeterli oldugunu ne cok asırı nede çok fazla.zaten kusarak cıkartırlar fazla olursa.ılkkez kursagına mama basılan kuslarda kusabılır buda fazla bastıgınız anlamına gelmesın dıye ekstra olarak bunuda belırteyım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:19 -->-> Daha önceki mesaj 00:17 --

sağol mert kardeşim ;)

Sayfayı Paylaş