Karadeniz Pet

besleme aparatı ile elle besleme

Berkay ERDİNC

Emektar Üye
arkadaşlar mrb.anaçlar tarafından yeteri kadar yada hiç beslenmeyen yavruları beslemek için bilmeyen arkadaşlara tarif etmeye çalıştım.aklınıza takılan sorular varsa sorabılırsınız keyıflı seyirler
[YOUTUBE]AJJtZVbGVYA[/YOUTUBE].

Maaşallah bebeğinize :D karnı doydu çekildi köşesine çok güzel paylaşım emeğinize sağlık.
bir şey sormak istiyorum.yavrular karanlıkta oldukları için geceden beslenemiyorlar sabah aç oluyorlar mesela baba ufak tefek benim şaun 2 yavruya bakıyorlar ama takviye olması için yardımcı olmuş olsak günde 2 öğün beslesek yavruların boyutunda biraz irilik olurmu etki edermi.

Maaşallah bebeğinize :D karnı doydu çekildi köşesine çok güzel paylaşım emeğinize sağlık.
bir şey sormak istiyorum.yavrular karanlıkta oldukları için geceden beslenemiyorlar sabah aç oluyorlar mesela baba ufak tefek benim şaun 2 yavruya bakıyorlar ama takviye olması için yardımcı olmuş olsak günde 2 öğün beslesek yavruların boyutunda biraz irilik olurmu etki edermi.
teşekkürler.kullanılan mamaya bağlı tabiki büyür.yavrular sağlıklıysa kısa surede boy attıgını görursunuz.anne babanın beslemesıyle orantılı sizinde mama basma aralıgınız.ben genelde gece kuşlar yatmadan önce basıyorum.ne anaçlar tembelleşsin nede yavrular anne babalarından yem istemeyı kessin diye.

teşekkürler.kullanılan mamaya bağlı tabiki büyür.yavrular sağlıklıysa kısa surede boy attıgını görursunuz.anne babanın beslemesıyle orantılı sizinde mama basma aralıgınız.ben genelde gece kuşlar yatmadan önce basıyorum.ne anaçlar tembelleşsin nede yavrular anne babalarından yem istemeyı kessin diye.

Bende tam gece uygulamak için düşünmüştüm,sabah kursaklarını boş görünce üzülüyorum gece lambayı kapamak zorundayım tşk ederim bilgiler ve paylaşımınız için.

Güzel bir paylaşım olmuş, emeğinize sağlık.

Bu çok güzel bir paylaşım oldu. Ellerinize sağlık bu durumda olanların ziyadesi ile istifade edeceği bir bilgi.Teşekkürler. Benim aldığım kuş yeme düşmemişti, satıcı aynen öyle birşey tarif etmişti lakin ben becerememiştim ALLAH'dan mama hazırlamayı öğrendim birde kanarya yemini (faspur'du galiba) tavsiye etti buradaki dostlar onların sayesinde kuş şu an çok iyi durumda. Bu video o zaman olsa imiş deneme noktasında daha cesur olacaktım:)

Son düzenleme:
Elle besleme zorunlu durumlar haricinde bana göre gerekli bir durum değil.
Anlatımınız ve konu için teşekkür ederim.
İlk yaparken bende korkmuştum epey.

Abim ellerine sağlık.

Bu çok güzel bir paylaşım oldu. Ellerinize sağlık bu durumda olanların ziyadesi ile istifade edeceği bir bilgi.Teşekkürler. Benim aldığım kuş yeme düşmemişti, satıcı aynen öyle birşey tarif etmişti lakin ben becerememiştim ALLAH'dan mama hazırlamayı öğrendim birde kanarya yemini (faspur'du galiba) tavsiye etti buradaki dostlar onların sayesinde kuş şu an çok iyi durumda. Bu video o zaman olsa imiş deneme noktasında daha cesur olacaktım:)
teşekkürler

Berkay Bey, cok guzel paylasim, cok bilgilendirici. Yavruya bastigimiz mamanin sicakligi ne olmali? Bir de yavrunun yasina gore bastigimiz mamanin miktari ne olmali?

Maşallah hayırlı üretimler olsun.
Teşekkürler paylaşım için...

Elle besleme zorunlu durumlar haricinde bana göre gerekli bir durum değil.
Anlatımınız ve konu için teşekkür ederim.
İlk yaparken bende korkmuştum epey.
kümeslerde çogunlukla gördüğümüz uzun kanat ve kuyruk dökülmelerıne sebepleri çok fakat önemli unsurlardan bırısıde bebeklerin susuz kalması yada yeterınce su tuketememesidir.yem gerekli oldugu kadar suyunda buyuk rolu bulunmakta.tavuk gibi yerde dolanan kuşlarınız olmasın istiyorsanz su unsuruna dikkat etmelisiniz.hem anne babaya yardım hemde bebeklerın gereklı su ihtiyacını karşılıyorum.kısacası size göre gerekli olmasada bana göre gerekli.yorumunuz için teşekkür ederim keyifli hobıler dilerim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 00:07 --

Paylaşım için teşekkürler.
teşekkürler uğur bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 00:12 --

Maşallah hayırlı üretimler olsun.
Teşekkürler paylaşım için...
teşekkürler fatih bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:17 -->-> Daha önceki mesaj 00:12 --

Berkay Bey, cok guzel paylasim, cok bilgilendirici. Yavruya bastigimiz mamanin sicakligi ne olmali? Bir de yavrunun yasina gore bastigimiz mamanin miktari ne olmali?
kullandığım mama versele laga a21 isimli mama korhan bey.kaynar su ile toz halındeki mamayı lapa hale getırıyrz.39 derece olana kadar bekleyıp karıstırarak kursaga basıyrz.bebeklerın buyukluklerıne gore degısıyor mama mıktarı zaten kursaga mamayı basınca şişkınlıgınden anlarsınız yeterli oldugunu ne cok asırı nede çok fazla.zaten kusarak cıkartırlar fazla olursa.ılkkez kursagına mama basılan kuslarda kusabılır buda fazla bastıgınız anlamına gelmesın dıye ekstra olarak bunuda belırteyım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:19 -->-> Daha önceki mesaj 00:17 --

Abim ellerine sağlık.
sağol mert kardeşim ;)