Karadeniz Pet

Bi bakarmisiniz

muhammet aslan

Meraklı Üye
Kusumun neyi var
5e6a6yqy.jpg
8yqaqy4y.jpg
tu6ehepe.jpg
emanypyj.jpg

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kuşunuz hasta soğuk almış gibi veya ishali var gibi huzursuz ve tüylerini kabartmış.. Sizce neyi var?

soğuk yerde mi duruyor mubişiniz vitamin verin ve sıcak yerde tutun

Kuş gidici iyi bakmanız lazım forumdaki konuları okuyun

Kuruma olmus kusum

Kuruma hastalığı çok kötü bir hastalık ve diğer kuşunuzada bulaşabilir hastalıklı kuşu baska bir yere alıp kafesinizi yemleri suluğu dezenfekte edin derim.

Aynen oyle yapicam tedaviside yok ne yapcagimi bilmiyorum

Aslında tedavisi var diye biliyorum ama kurtarmak çok zor yani tedaviye cevap vermesi için en başta anlayıp erken davranmak gerekiyor. Benimde zamaninda birkere bu hastalık geldi kümesime ve 10 15 tane kuşumu kaybettim en sonunda bütün kafesleri ilaçladım dezenfekte ettim hasta kuslarıda kafesten çikardim anca öyle kurtuldum. İnşallah kuşunuz kurtulur allah yardımcınız olsun.

Hekime gosterin hemen..
Kursagi sis gibi duruyor belki sindirim problemi vardir siz bilemeyebilirsiniz aynen boyle duruyorlar o rahatsizlikta da..
Acilen veterinere goturun onun tavsiyesiyle ilaca baslayin lutfen ezbere degil.
Zavalli kus Allah sifa versin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:33 -->-> Daha önceki mesaj 12:32 --

Kuslara hic gonlum olmuyor

Veterinere para bayılmak istemiyorsan hemen dediğim ilaçları eczaneden al.Benim kuştada bu porblem vardı.aynı tedaviyi verdi ve kuş iyileşti

Eczaneden MİKOSTATİN ilacını al.şurup gibi bişey.Bunu günde 2 kere ağızdan 1 damla ver.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:29 -->-> Daha önceki mesaj 10:25 --

Soğuk algınlığı da mutlaka vardır.Kuşu sıcak yerde tut 24 saat.
Soğuk algınlığı içinde yine eczaneden AMOKLAVİN 200 MG antibiyotik al.Toz şeklinde bir ilaç.Suluğuna 2 pirinç tanesi kadar koy.bunu 1 hafta boyunca uygula.Kuşun kurtulacaktır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:32 -->-> Daha önceki mesaj 10:29 --

Vitaminle filan kurtaramazsın.Piyasadaki en pahalı soğuk algınlığı ilacını al hiçbir etkisi olmaz.Soğuk algınlığı girince antbiyotikten başka çözüm yok maalesef.

Bu dediklerimide sallamasyon söylemiyorum korkma.Veterinerin bana birebir uygulattığı tedavi yöntemi bu

Veterinere para bayılmak istemiyorsan hemen dediğim ilaçları eczaneden al.Benim kuştada bu porblem vardı.aynı tedaviyi verdi ve kuş iyileşti

Eczaneden MİKOSTATİN ilacını al.şurup gibi bişey.Bunu günde 2 kere ağızdan 1 damla ver.

Ya para bayilmak ne bicim bi tabir boyle tavsiye mi verilir elbette once veterinere gidecek
O kusun cani var yaa deneme tahtasi gibi sunu icir denir mi!Sen veteriner hekim misin ki ilac veriyorsun?
Annen hastalandigi zaman doktora goturmiym kendi kafama ilac alayim diyor musun
O kusu neden riske atsin!!!
Zaten bu ulkede herkes doktor herkes veteriner masallah cok bilmis bir ulkeyiz!

Konu sahibi arkadasim lutfen Allah rizasi icin kusunu hekim gorsun ezbere zavalliya ezbere ilac verme
Umutsuz bir durum olmayadabilir olumsuz yorumlarla panikleme
Gececektir yani veteriner bilir

Hangi sehirdesin buradan ankara ve adana icin hekim tavsiyesi verebilirim kendi adima

Ya para bayilmak ne bicim bi tabir boyle tavsiye mi verilir elbette once veterinere gidecek
O kusun cani var yaa deneme tahtasi gibi sunu icir denir mi!Sen veteriner hekim misin ki ilac veriyorsun?
Annen hastalandigi zaman doktora goturmiym kendi kafama ilac alayim diyor musun
O kusu neden riske atsin!!!
Zaten bu ulkede herkes doktor herkes veteriner masallah cok bilmis bir ulkeyiz!

Konu sahibi arkadasim lutfen Allah rizasi icin kusunu hekim gorsun ezbere zavalliya ezbere ilac verme
Umutsuz bir durum olmayadabilir olumsuz yorumlarla panikleme
Gececektir yani veteriner bilir

Hangi sehirdesin buradan ankara ve adana icin hekim tavsiyesi verebilirim kendi adima

Neden cellalleniyorsun ki? Yüce allahın ilk emri neydi? OKU.Bence mesajımı düzgün OKU.Veterinerimin tavsiyesi bu diyorum.İzmirin en iyi veterineri.Adam gitcek aynı muameleyi görecek.Lütfen biraz DÜZGÜN okuyalım.

Neden cellalleniyorsun ki? Yüce allahın ilk emri neydi? OKU.Bence mesajımı düzgün OKU.Veterinerimin tavsiyesi bu diyorum.İzmirin en iyi veterineri.Adam gitcek aynı muameleyi görecek.Lütfen biraz DÜZGÜN okuyalım.

O zaman duzgun sekilde veteriner tavsiyesi ver izninle bir hekim girsun kusu...
Parayi sikinti eden insan zaten evcil hayvan alip beslemesin mumkunse...
Benim kusum da kursak mantari oldu; hekim mikostatin verdi ama ben arkadasa git mikostatin al hekim bana yazmisti dedim mi ?HAYİR
Bulgular degisebilir, belirtiler farklilik gosterebilir biz anlayamayiz
Sen ne oldugunu bilmeden buradan ilac soylersen sadece o kusa kotuluk edersin iyilik degil...
Kotu niyetli olmadigini biliyorum ancak hayvan sahibi sorumlulugunu bilecek
Hastalanan kusu ,hayvani hekime goturmek sahibinin boynunun borcudur,,
Zavallinin agzi dili yok ki suram agriyor desin...
Parasini dusunen lutfen lutfen lutfen hayvan sahiplenmesin...

O zaman duzgun sekilde veteriner tavsiyesi ver izninle bir hekim girsun kusu...
Parayi sikinti eden insan zaten evcil hayvan alip beslemesin mumkunse...
Benim kusum da kursak mantari oldu; hekim mikostatin verdi ama ben arkadasa git mikostatin al hekim bana yazmisti dedim mi ?HAYİR
Bulgular degisebilir, belirtiler farklilik gosterebilir biz anlayamayiz
Sen ne oldugunu bilmeden buradan ilac soylersen sadece o kusa kotuluk edersin iyilik degil...
Kotu niyetli olmadigini biliyorum ancak hayvan sahibi sorumlulugunu bilecek
Hastalanan kusu ,hayvani hekime goturmek sahibinin boynunun borcudur,,
Zavallinin agzi dili yok ki suram agriyor desin...
Parasini dusunen lutfen lutfen lutfen hayvan sahiplenmesin...

Bu dünyada herkes senin gibi tuzu kuru değil maalesef.800 lira aylık alıp 100 lira veteriner parası vercek insan yok bu ülkede.Yorum yaparken ekonomik durumlarıda düşünün.Burası TÜRKİYE.Millete parası yoksa hayvan beslemesin diyeceğin yere git başımızda HIRSIZLARA YETİM HAKKI yemeyin deme erdemini gösterin.
BU FORUM BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN VARDIR.BU BİLGİLERİ PAYLAŞAMICAKSAK BURADA İŞİMİZ YOK.UMARIM ANLAMIŞSINIZDIR.

Bu dünyada herkes senin gibi tuzu kuru değil maalesef.800 lira aylık alıp 100 lira veteriner parası vercek insan yok bu ülkede.Yorum yaparken ekonomik durumlarıda düşünün.Burası TÜRKİYE.Millete parası yoksa hayvan beslemesin diyeceğin yere git başımızda HIRSIZLARA YETİM HAKKI yemeyin deme erdemini gösterin.
BU FORUM BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN VARDIR.BU BİLGİLERİ PAYLAŞAMICAKSAK BURADA İŞİMİZ YOK.UMARIM ANLAMIŞSINIZDIR.

Burasi Turkiye edebiyatlarina karnim tok kusura bakma
Durumun yoksa o hayvani sahiplenmeyeceksin o sus degil!
Turkiye ekonomisini de bilecek kisi benim ; orada meslegim yaziyor ekonomistim ben...

Baska baska konulari karistirip kendinizi hakli gostermeye calismayin
Eger asgari ucretliyseniz bir hayvanin sorumlulugunu hic almayin bu kadar basit
Eger aldiysaniz Bir hayvani veterinere goturmek tuzu kuruluk degildir; iNSAnLİK gorevidir!
Azicik merhameti olan o zavalli kusu doktoruna goturur..
Kabul ediyorum bazi hekimler ilaci pahali veriyor; siz hekimden degil de eczaneden alirsiniz olur biter...
Buradan veterinere gitmenin fuzuli oldugu mesajini vermeyelim cok rica ediyorum

Burasi Turkiye dogru; aclik sinirinda yasadigi halde bakamayacagini bile bile onlarca cocuk yapan guzel ulkem!!

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:55 -->-> Daha önceki mesaj 14:50 --

Basimizdaki hirsizlarin hesabini hic tanimadigin benden degil %50 den sor; konuyu uzatma lutfen...

konu sahibi arkadasim kusura bakma konu dallandi budaklandi
Lutfen kusunu once hekim gorsun eger yukardaki arkadasin dedigi ilaci soylerse eczaneden al
Veterinerlik fakultesine gidersen daha iyi olur ucret almiyorlar kuslardan genellikle...
Bu cabam kusun icin uzuldugumdendir :(

Burasi Turkiye edebiyatlarina karnim tok kusura bakma
Durumun yoksa o hayvani sahiplenmeyeceksin o sus degil!
Turkiye ekonomisini de bilecek kisi benim ; orada meslegim yaziyor ekonomistim ben...

Baska baska konulari karistirip kendinizi hakli gostermeye calismayin
Eger asgari ucretliyseniz bir hayvanin sorumlulugunu hic almayin bu kadar basit
Eger aldiysaniz Bir hayvani veterinere goturmek tuzu kuruluk degildir; iNSAnLİK gorevidir!
Azicik merhameti olan o zavalli kusu doktoruna goturur..
Kabul ediyorum bazi hekimler ilaci pahali veriyor; siz hekimden degil de eczaneden alirsiniz olur biter...
Buradan veterinere gitmenin fuzuli oldugu mesajini vermeyelim cok rica ediyorum

Burasi Turkiye dogru; aclik sinirinda yasadigi halde bakamayacagini bile bile onlarca cocuk yapan guzel ulkem!!

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:55 -->-> Daha önceki mesaj 14:50 --

Basimizdaki hirsizlarin hesabini hic tanimadigin benden degil %50 den sor; konuyu uzatma lutfen...

konu sahibi arkadasim kusura bakma konu dallandi budaklandi
Lutfen kusunu once hekim gorsun eger yukardaki arkadasin dedigi ilaci soylerse eczaneden al
Veterinerlik fakultesine gidersen daha iyi olur ucret almiyorlar kuslardan genellikle...
Bu cabam kusun icin uzuldugumdendir :(

Hayvan sevmeyen insan sevemez.Merhametli her insanın evinde bir hayvan vardır.Merhametsizlerin zaten bırak hayvanı insan yaktığı ülkedeyiz.
Mesleğiniz beni ilgilendirmiyor.5 yaşındaki çocuk bile biliyor artık geçinmeyi daha doğrusu geçinememeyi.

Neyse konu amacını aştı.Yalnız veteriner konusunda çok katısınız.Bazı veterinerler çok ilgisiz sırf para kazanmak için ilaç verip yolluyolar.
Arkadaş benim yazdığım tedaviyi verirse iyi gelecektir.Ki götürebilirse yinede götürsün veterinere.içi rahat etsin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:02 -->-> Daha önceki mesaj 12:59 --

Bu arada geçinemeyeceğini bile bile sırf taptıkları dangozların sözüne bakarak bebek yapanları bende kınıyorum.o konuda %100 sizinleyim

Kusum öldü arkadaslar cok uzgunum acaba dişiyede bulasmismidir kuruma hastaligi?

Kusum öldü arkadaslar cok uzgunum acaba dişiyede bulasmismidir kuruma hastaligi?

Çok üzüldüm arkadaşim başin sagolsun diger kuş için bi hekime daniş hastaligin ne oldugunu tesbit etmek gerek,,
Kuruma ya da başka birşey ne ise tedavisini yapsin
Kaybina çok üzüldüm:(

"izmir kuş Hastanesi öz-vet "randevu sistemi ile çalışmaktayız. İzmir kuş hastanesi Çünkü bir kuşa papağana vs bu kuş muhabbet kuşu da olsa, 2 saate yakın zaman ayırıyoruz. Dolayısı ile günlük 4-5 hastadan fazlasını kabul edemiyoruz. İlk yarım saat kuş sahibini kuşların gereksinimleri, beslenmeleri ve hastalıkları hakkında bilgilendirmeye çalışıyoruz. Daha sonra da kan testleri ve laboratuvar testlerini yapıyor, röntgenlerini çekiyor, sonuçlarını değerlendiriyor ve uygun bir tedaviye başlıyoruz. Kuşların hastalıklarında zaman çok değerlidir. Ve uygun tedaviye hemen başlamak gerekir. Aksi takdirde bu küçük canlara yardımcı olamayız.’’
Uzmanlaşma konusuna gelince, biz kendi- mizi bu konuda “uzman” olarak tarif etmi- yoruz. Bizler kuş sağlığı konusunda hizmet vermek istedik ve başladık. Önemli olan istemek ve amaca ulaşmak için var olan tüm olanakları optimum düzeyde kullanmaktır.
Kuşlar konusunda gerek ulusal gerek uluslararası kongreler, kitaplar, dergiler, meslek içi eğitim programlarını takip ederek ,internet kuş hastalıkları ve bakımı konusunda gerekli donanıma sahip olma yolunda büyük bir adım attığımızı düşünüyorum.
Anlatmak istediğim doğru ,sağlıklı , bilimsel kuş veterinerliği öyle 50 tl bütçelerle yapılamaz bütçeniz yoksa kuş almayacaksınız yoksa ülkemizde daha çok kuş yalnış tedavi ile ölür.
İzmir muhabbet kuşundan anlayan veteriner
İzmir papağandan anlayan veteriner
Öz-Vet veteriner Pet Kuş Hastanesi ve Egzotik Veteriner Cerrahi Merkezi
(Muhabbet kuşu,papağan,tavşan,iguana,hamster,Şahin,maymun,yaban hayvanı)
Öz-Vet Line Hizmette 25. Yıl
www.veterinerizmir.com
02323881764
02323881770

Ekli dosyalar

• IMG_1087.JPG
    IMG_1087.JPG
    18 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_1060.PNG
    IMG_1060.PNG
    159.4 KB · Görüntüleme: 6
Geri