Karadeniz Pet

bıcır biraz ürkek sanırım :(

• Konbuyu başlatan salim
  • Başlangıç tarihi
S

salim

Guest
merhaba arkadaşlar. 1 hafta önce karar verdim, sonunda 2 gün önce de muhabbet kuşumuzu aldım. fazla bir seçeneğim olmadığı için bi arkadaşımızın tanıdığından 'özel üretim' dedikleri bir kuş aldım. muhabbet kuşumuzun cinsiyeti erkek, 40 günlük. söylendiğine göre pet shop'un sahibinin arkadaşı üretmiş. kafeste hareketlerine bakma olanağım olmadı ve direk bunu aldım. çünkü sadece bu gelmişti pet shop'a.
kendisiyle ilgili biraz endişelerimiz var. şöyle ki aldığımız gün hiç ses çıkarmadı. 2. gün aralıklarla öttü, o da kısa. şimdi de ara ara ötüyo. yuvada 2 tünek var ama aldığımızdan beri sadece 1inin üzerinde ve belli bi noktada duruyo. sadece yem yiyecekken oradan ayrılıyo. su içecekti, durduğu tünekten su kabına ulaşamadığı için diğer tüneğe geçmedi.susuz kalma pahasına. ben de mecburen suyun yerini değiştirdim. aşırı ürkek, yemlik yeri 2 tane ama onda da sadece 1inden yiyo, diğerine yanaşmıyo. alışması çok zaman alır mı yoksa kuşta bi problem mi vardır :S fotoğraflarını da yollluyorum ki fikir oluşturması açısından. teşekkürler şimdiden yardımlarınız için..

merhaba kadeşim kuşa birkaç gün ver kendıne gelsın bı etrafı tanısın :) elını kafese fln sokma sakın :D dısarı da salma ılk hafta bırkac gun ıcınde gelecektır kendıne yavas yavas fısılda ona onunla konus :) ve suyuna vıtamın koy

jh92k0.jpg

2yo8m6p.jpg

33xdnc6.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:14 -->-> Daha önceki mesaj 16:08 --

bu kadar ürkek olması ve sessiz olması normal yani? korktuk biz de bi sıkıntısı mı var acaba diye :S dışkısı da açık yeşil, sanırım o normal?

bende alalı 4 gun oldu benım yavruyu suan aynı durumdayız :D ılk gunler senın anlattıgın gıbı ıdı hersey normal bence alısması lazım benımkı 30 gunluk cok uyuyo gunduz bıle uyuyo :)

kafesin rengi beyaz. duvarlarımızın rengi de beyaz. kuşumuzu dışarı çıkaracağımız zaman kendisinin kafesini görüp, içeri girmesinde bi sıkıntı olur mu acaba? zemin-fon aynı renkte olması algıda bi sorun yaratır mı? daha belirgin bir kafesle değiştirsem mi acaba??
bir de kafese, eve ve bize alışması aşağı yukarı kaç gün/hafta sürer??

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende 1,5 aylık yavru bir muhabbet kuşu aldım bu 4. günümüz ilk gün öyleydi ama artık çok iyi anlaşıyoruz. Avcumdan yem yemeye bile başladı sadece sabret gerisi gelir.

plastik değil de tahta tünek kullanırsan kuş daha rahat eder.
suluk u 2-3 basamak aşağı alman kuş için daha rahat olur.

en önemlisi kuşa biraz zaman ver 1 hafta da kendine gelir :) maşallah kuşun güzelmiş.

kardeş hareketleri normal ayrıca tünekleri tahta yapmanı öneririm tırnakları uzamaz ve kesmen gerekmez ayrıca tahta tüneği daha çok seviyorlar

tahta tünek istedim aldığım yerden ama bit yapıyo, önermiyoruz diye vermedi adam tahta tünek. bit yaptığı doğru mudur??

hiç duymadım kardeşim bit yaptığını yalnız tahta tünek tırnaklarının uzamasını engelliyor çünki tahta tünekde tırnakları bileniyor ben kanaryamı tırnağını keserken kaybettim