Bilmiyor olabilir mi? (herkesten yardım istiyorum)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammed Hamza Acar tarafından 5 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Muhammed Hamza Acar
  Çevrimdışı

  Katılım:
  30 Aralık 2013
  Mesajlar:
  829
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  İSTANBUL/KARTAL
  bi yazı okudum tüm özellikler benim kuşlarımda var ama korkum acaba şakir çiftleşmeyi bilmiyor olabilir mi böyle bişey var mı yaşayan ? dişinin kanadına pençe atıp geri geliyor ama üstüne çıkamıyor...


  okuduğum yazı şu şekilde : Muhabbet kuşları üreme zamanlarına girdiklerinde tamamının olmasa da çoğunlukla dişilerde cere renkleri kahverengi bir renk alır,erkeklerde ise mavi olan cere rengi daha da koyu ve pürüzsüz bir hal alır bu kızgın bir erkek ve dişinin ilk belirtileridir ancak bazı zamanlar dişilerde bu kahverengilik olmayabilir bu onun yumurtalamaya hazır olmadığını göstermez.
  Dişi kuş üreme döneminde normalin iki katı kalamar kemiği tüketmeye başlar,yuvalık takılıysa sık sık yuvalığı keşfe çıkar girip çıkmala ve yuvalıkta geçirilen zaman artar.
  Dişi kuş kemirgenleşir yuvalık tabanını kafes demirlerini kemirmeye başlar,erkek kuşlar gibi kafa sallar erkeğe kur yapar bir hal alır bazen erkeğin üzerine ayağını atmaya çalışır,sık kanat çırpar, enerjisi yüksektir.
  Erkek kuş sürekli kur yapar kafes teline gagasını vurur dişiye yem kusar dişinin peşinden ayrılmaz ayrıca onda da kafa sallama hareketi gözlemlenir.
  Dişinin sırtına her fırsatta ayağını atmaya çalışır.
   
  #1 Muhammed Hamza Acar, 5 Nisan 2014
  Son düzenleme: 5 Nisan 2014
 2. CEM CANER
  Çevrimdışı

  CEM CANER Profesyonel

  Katılım:
  3 Ekim 2013
  Mesajlar:
  2.819
  Beğenileri:
  13
  Yer:
  BALIKESİR/ERDEK -ŞUANLIK KÜTAHYA :)
  henüz hazır değildir kuşlarınızın ikiside kızışkınmı ?
   

Sayfayı Paylaş