Karadeniz Pet

Erkek kuşum çiftleşmeyi bilmiyor

pinar87

Yeni Üye
Hiç kavga etmeyen eş kuşlarım bir haftadır kavga ediyor. Daha doğrusu dişi erkeği dövmeye çalışıyor. Sanırım sebebini buldum. Dişi çiftleşmek istiyor erkek üstüne çıkıyor yem kusuyor ama çiftleşemiyor. Dişide sinirlenip vuruyor.sanırım erkek çiftleşmeyi bilmiyor. Erkek kuşumda kızışmış, sürekli kur yapıyor. Daha önce hiç çiftleşmediler. Sorun ne zaman düzelir sizce?

evcil kuşlarda genellikle oluyor. benim erkekte 2.5 senedir kur yapıyordu eşleştiler sonunda ama eşleşirken dişinin kafasını gagası ile tuttuğu için dişi kuşumun kafası delinmişti kan kustuktan sonra kuşumu kaybettim :(

evcil kuşlarda genellikle oluyor. benim erkekte 2.5 senedir kur yapıyordu eşleştiler sonunda ama eşleşirken dişinin kafasını gagası ile tuttuğu için dişi kuşumun kafası delinmişti kan kustuktan sonra kuşumu kaybettim :(
Çok üzüldüm :( oluyor böyle kazalar maalesef.dediğiniz gibi evcil kuşlarda oluyor. Üretimhanede olan kuşlar birbirlerinden gördüğü için öğreniyor ama evcillerde iş zor :(

benim erkek kuşumda öyle dişi çiftleşememekten depresyona girdi çok sinir yaptı ama bugün farkettim erkek işi cözdü bence bekleyin zamanla öğreniyorlar

benim erkek kuşumda öyle dişi çiftleşememekten depresyona girdi çok sinir yaptı ama bugün farkettim erkek işi cözdü bence bekleyin zamanla öğreniyorlar
Anladım teşekkür ederim. Dişiye sakinleşmesi açısından neler verebilirim? Çay sakinleştirir dediler veriyorum ara ara. Başka neler verebilirim

Senin müdahale etmene de gerek yok, sen öğret dediğim youtubeden video açmasını kastetdim. Sen hayırdır?
Ne niyetle sen öğret demenizi sonrasında hahahaha diye gülmekle teyit ettiniz..o yüzden youtubedan video açmasını kastettim diye çevirmenize hiç gerek yok inandırıcı olmuyor.ayrıca hahaha yazdığınız mesajınızı silmenizde ironi..size sizin gibi cevap verecek değilim.o yüzden bir daha mesaj yazmazsanız sevinirim.iyi günler

Geri