Karadeniz Pet

Bir bakarmısnız ?

Ozan Demir

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar malum yavru zamansız yuvadan atladı 27 günlük bugün ve ne yem yiyor nede su içiyor anne baba da ilgilenmiyor gün içinde yuvaya geri koydum ama yinede atlıyor durmuyor ne yapmam lazım ?

hocam bi abim yağda yumurta yapar gibi su ile yumurtayı pişir ufak ufak koy önüne dedi yapsam doğru olur mu ?

O zaman sorun olmaz yuvaya geri koy, başka yavru var mı? başka yavru yoksa kafesten çıkarma sonra yabancı kuş diye dövmeye başlarlar.

başka yavru yok tek çıktı bu suan attım yuvaya anne beslermi tekrar ? eminim sabah kalktığımda kerata yine yerde olcak dünde öyle oldu :)

Hiç olmadı kafesin içine kırabileceği yemlerden "dal darı, kanarya yemi, beyaz darı, mama" koy, suyuda tabana koy bekle biraz.

yarın ilk işim kırılmış yem almak olacak acıdım yavrucağıza

Kabuksuz yemden önce yazdıklarımı dene derim, tanıdığın petshop varsa azar azar al ver, olmadı son çare onu verirsin.

yuvaya koydum zaten suan için bı sıkıntı yok anne yatıyor yanında kafasını annenin sırtına koymus uyumaya çalısıyor korkum acaba anne beslermi yavru açmı yoksa anne yatıyor yanında

birde anne tekrar yumurtlayacak heralde bugün çiftleştiler ve yavru dışarda iken yuvayı kemiriyordu

Hayırlı olsun bu ne hız maşallah :) eğer yine çiftleştilerse bakımını ve mama vitamin takviyelerini eksik etme! yuvadaki tek yavruydu değilmi?

Evet tek yavru, dişi tam kızışmamış gözlemlediğim kadarı ile ama erkek pes etmiyor bugün üst üste yakaladım keratayı

Hadi hayırlısı, neyse yavru büyümüş zaten maşallah, o yüzden çiftleşselerde birşey olmaz. Yuvaya koyarken falan seviyormusun bari yavruyu? daha şimdiden arazi olmaya başlamış, şimdi başlamazsan önünü alamazsın keretanın :D

Hocam çok arsız elime aldım yuvaya koycam elime geri tırmanıyor bırakma der gibi :)

Geri