Karadeniz Pet

bişey olurmu

• Konbuyu başlatan muratünal
  • Başlangıç tarihi
M

muratünal

Guest
Cevap verecek yokmu?

Merhaba arkadaşlar kuşlarım son 3 gündür ishaldi ve diskilari serit gibiydi patates puresi fln verdim ama hala aynılar bugun avidiare adlı bir ishal ilacı(bagirsak antibakteriyeli) aldim amason kullanma tarihi 2013 un 11.ayinda bitmis bi zarari olmaz dedi veteriner ama ben yinede tedirginim sizce bi zarari olurmu baska veterinerde yok :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:44 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

Cevap verecek yokmu?

Tarihi geçmiş ürünü veterinerde olsa güvenip vermeyin derim,farklı tedaviler var.

ishalse ben bu konuda artık bir nevi uzmanlık yaptım artık düzeldi çok şükür ama denemediğim şeyler kalmadı

1. kuşu sıcak ortamda tut hatta ben 2 büyük kavanoza günde 3 kez filan sıcak su doldurup dışardan kafesin yanına koyar üstünü örterdim.
2. suyuna pirinç lapası koyabilirsin.(ben denemedim ama)
3. ben ağzına 1 kez elma sirkesi damlattım (ama yapmayın diyenler var)
4. patetes püresi verebilirsin ki vermişssin
5. en son aldım ve o iyi etti kanarya yemi (iyisinden alabilirsin) cidden 3. yada 4. günü bugün ishal kesildi diyebilirim.
6. ishalde poposunu temizle ıslak mendil ile nazikce başkada birşey yapmaya gerekyok bu arada kafesi 2 3 günde bir temizlemende fayda var

Geri