Karadeniz Pet

Bit konusunda acil yadım pls!!!

turgay ÖZ

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bu hobiye yeni başlıyorum. 3 aydır yawru aldığım muhabbet kuşunu kendime alıştırdım ve gayet sağlıklı sorunsuz bi dişi. 2 gün önce 4 katlı bi kafes aldım yanında aldığım arkadaştan 3 tane yavru kuş aldım. Kafesi kurdum herşey güzel hoş ama bu sabah kontrol için gittiğimde bi kuşum mürekkep balığının kemiğine tunemiş ve beyaz olduğu için bitleri farkedebildim dikkatli bakınca kafesede yayıldıklarını fark ettim bunlardan bu bitlerden en hızlı ve etkili şekilde nasıl kurtula bilirim. Netür bi ilaç almam lazım. Aldığım yawrular çok kaşınıyo bi yaraları yok daha ama bişey olmasından ve bu sorunun önüne geçememekten korkuyorum. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bu arada bağcılar merkez bölgesindeyim yakın olan arkadaşlarla görüşüm genel olarak bilgi almak isterim.

tüm kafesleri sıcak suyla dezenfekte et bence, içindeki tüm suluk yemlik tünek vs. daha sonra ben avi sprey kullanıyorum daha etkililerini arkadaşlar söyler onları kuşlara sıkarsın. özellikle kanat altlarına birinden yardım alarak sıkmalısın

Muhtemelen arkadaştan aldığın kuşlarla beraber geldi, arkadaşın dediği gibi güzel bir dezenfekte etmelisin domestosla sonra iyice durulayıp kurulamak lazım, kafes tabanına kum kullanıyormuşun zeolit kum, aynı zamanda bit ve diğer parazitler için iyi bir düşman o kum, 2 ayda bir değiştiriyorum,

dediğim gibi kum hakkında bi bilgim yoktu. gazete yayıyodum bu alcağım spreyi kuşlara sıktıktan sonra tüm kafese sıksam bi sıkıntı olurmu sizce

siz önce banyoluk takın temizlensin kuşlar daha sonra temiz bir kafese alın kuşları kafeslerini yemliklerini herşeyi dezenfekte edin kurulayın, spreyi yemlik ve sluk dışında kafese sıkın. daha sonra kuşlarada kafasına gelemyece kşekilde sıkın kanat altlarına falan. kuşalrınızı kafese atın gözlemleyin bir kaç gün kafes temizliğine dahada dikkat edin pazazitler geçene kadar

Ben kusumu aldigim ureticinin tavsiyesi uzerine bite karsi onlem icin veterinerden aldigim vilmectin adli ilaci kullaniyorum. Cok etkili bir ilac bu yuzden dozajini iyi ayarlamak gerekiyor. Sitedeki arama motoruna vilmectin yazarsaniz belki daha cok bilgi edinebilirsiniz. Bunun disinda kafesi de iyi bir sekilde dezenfekte etmelisiniz. Size tavsiyem, kafesin icindeki butun tunekleri yemlik suluk vs. kaynamis suya atip icine bir iki damla elma sirkesi damlatmaniz daha sonra antibakteriyel bi sabunla butun kafesi ve esyalarini sabunlayip iyice durulamanizdir.

Son düzenleme:
ne kadar temızlesende gitmez ilaç kullanmadan en etkılısı olsun dıyorsan vilmectin enselerine bır damla dha sonra orjınal ardap alacaksın kuşrarın üzerine direk sıkacaksın

Hocam sen bi yorumunda yazmişsın orjinal almanyadan getirtiyom demişin benim gibi tecrübesiz birini çok rahat kandırırlar nasıl temin edebilirim bunu

bide benim kafes 4 katlı pvc yani tel gibi rahat yıkanmaz kapaklar her şey sabit bitek yemlik ve suluklar çıkıyo buvilmectin ve diğer sipreyden kafesin içine döksem nasıl olur dersin

ınternetde var sahde ıle orjınal nasıl ayırt edılır dıye ardap.
pnce kuşların ensesine bır damla yanlız insulin enjektörü bulursan daha ıyı olur dıgerleri bıra z fala damlatıyor fazlası kuşu kör edebılıyor .yada suya karıştıra bılırsın vılmectini sprey şeklınde kuşlara sık ama enseye daha etkıli.yemlıkler falan dursun cıkarma ardapı dırek sıkabılırsın hiç sorun olmaz

Ardap orjinali 50 55 ₺ ye,var yağmur üretimde gidip yerinde almak lazim,İstanbul Kağıthane Huseyinn +90 5325882599 numarası bu, Ben kendinde ardap kullanıyorum gayet memnunum, 10 takım kuş için 1 yıl gider nerdeyse :):)

Geri