petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bit Konusunda yardım!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yasin51 tarafından 24 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. yasin51

yasin51 Member

Beğenileri:
    1
    arkadaslar kuslarıma bi bit dadandı.bolfo kullandım fayda etmedi.baska önerebileceğiniz ilaç var mı?yardımcı olursanız gercekten cok sevinirim.bit birde kuşu zayıflatır mı?bitden dolayı iç parazit de olur mu?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Bit ve parazitler için Baymec veya Vilmectin kullanabilirsiniz.

3. yasin51

yasin51 Member

Beğenileri:
    1
    chrysamed kullansam olur mu?bi üretici abi ben o ilaçların faydasını görmedim ddi.o da care bulamadı.

4. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    En etkilisi ARDAP. Ölüme neden oluyor. Kuşkusuz zayıflamaya da etkisi vardır.

5. yasin51

yasin51 Member

Beğenileri:
    1
    kardesim ardap niğde de yok cok ardım ama bulamadım.internetten alsam orijinalliğini nasıl anlayacam.internete güvenemiyorum.

#5 yasin51, 24 Nisan 2015
    Son düzenleme: 24 Nisan 2015
  6. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] o konuda uzman. :):)

7. yasin51

yasin51 Member

Beğenileri:
    1
    Levent abiiiiiii :) [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] birde kuşun ölümüne yol açar mı bit

8. Şevki KOCAOĞLU

Şevki KOCAOĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    kesinlikle mevcut bit için en etkilisi ardap..4-5 ayda bir enseye bir damla vilmectin ve tava folluk altları içinde biyodust tavsiye ederim ki ben bu şekilde kurtuldum..

yavruda ölüme yol açtığına acı bir tecrübe ile öğrenmiş oldum fakat yetişkin kuşlarda ölüme sebebiyet verirmi bilgim yok maalesef...

https://www.mybestpetshop.com ' da orjinal ardap olması lazım.. ayrıca nette orjinal ardap sahte ardap diye de aratırsanız muhakkak çıkacaktır..

geçmiş olsun..

9. yasin51

yasin51 Member

Beğenileri:
    1
    teşekkürler bigileriniz için [MENTION=9161]Şevki KOCAOĞLU[/MENTION] o zman mybestpetshoptan ardap alıyım ama ardap gelene kadar baska ilac önerebilirmisiniz.fıs fıs veya toz

10. Şevki KOCAOĞLU

Beğenileri:
    0
    piyasada satılan ucuz ilaçların hemen hemen bir çoğunu kullandım fakat kesinlikle çare olamadılar.. bence ardap gelene kadar kafes tünek vs ne varsa hepsini çok güzel bir şekilde temizlemeniz lazım.. meretin en sevdiği şey maalesef ki dezenfektansız bir ortam..

11. yasin51

yasin51 Member

Beğenileri:
    1
    kuşlarda yavru var.bir sıkıntı olur mu?bolfoyla yavruları yuvalıkları felan ilaçladım.bir de internnette kafesi felan felan pürmüzle ısıtıp bitlerden kurtulabilirsiniz diyor acaba doğruluk payı var mı

12. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Yavruların kanını emeceğinden ölüme sebep olur.

13. Şevki KOCAOĞLU

Beğenileri:
    0
    her ne kadar zararlı da olsa ben yakma taraftarı değilim karar sizin..dediğim gibi hijyensiz bir ortam meretin en sevdiği sey..

eger yavruların kanını emerse ki (muhtemelen emecektir) ölüme sebebiyet verir..

14. yasin51

yasin51 Member

Beğenileri:
    1
    yavruları alıp baska kusa cekiyim diyecem onlarda da bit var.yavruları ne yapayım.

15. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    şevki bey bende bit konusunda geçen gün konu açmıştım kafama takılan konu, kuşlarım yuva hazırlığı yapıyor yuvalıkta plastik folluk yok. talaşın altına biyodust döksem kuluçkada problem yaratır mı. bugün mısır koçanı granülü aldım tabana biyodust serptikten sonra granülü sersem olur mu.
    [MENTION=10193]yasin51[/MENTION] konuna müdahil oldum kusura bakma, aynı dertten müzdaribiz

16. Şevki KOCAOĞLU

Beğenileri:
    0
    Ben tedbir amaçlı talaşa biyodust dökük karıstırp öyle koyuyorum pvc folluğa, şükür şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.. Granüle karıstırmadım ama tava altlarına muhakkak serpiştiririm

17. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    vilmectin kullanın kafes ızgaralı ise ızgara altına kuşların ulaşamayacağı yerlere de keneson dökün. geçmiş olsun kuşları zayıflatır yavru ölümüne sebep olabilir bit

18. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
  19. shiji2832

shiji2832 New Member

Beğenileri:
    0
    Benimde 2 aylık kuşum bitlenmisti avispray aldım 15 TL ye 2. Hafta ise yaradı hafda iki kez tuneklerin ucuna ve kusun kanadının altina gogusune ve sırtına tabi yüzüyle trmaz etmicek şekilde kusumun şuan bit sıkıntısı yok öneririm

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:23 -->-> Daha önceki mesaj 06:22 --

Bu arada kus kabarık cansız duruyordu allahima şükür düzeldi

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. yasin51

yasin51 Member

Beğenileri:
    1
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim.ARDAP sipariş verdim.İnşaallah orijinaldir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:39 -->-> Daha önceki mesaj 09:41 --

arkadaslar bitten çok çektim.Ama Sonunda İlacını buldum.Yaslı bir veteriner abimiz vardı abi nasıl kurtulacam bu bitlerden dedim.bana iki tane bi ilaç verdi.bunları kullan bana dua edeceksin dedi.gerçekten dua ediyorum.

1.ilacımızın adı BAYMEC %1
    Kullanım Şeklim:2 Lt suya 2 cc katıyorum.10-12 gün arayla 4 sefer uyguluyormusuz.bnm 2.uygulamam sonuc iyi.sonra ayda 1 koruma amaclı.

2.İlacımızın adı Cypercel %10 EC(bütün uyuz,bit,sinek,kene türlerinde çok etkili)

Kullanım Şeklim:1Lt suya dış ortama 2cc katıyoruz kuşların bulunduğu ortamı fıs fıs yardımıyla ilaçlıyoruz.kuşları ilaçlamak istersek 1 Lt suya 1cc katıp ilaçlıyoruz.Sonra Allahın izniyle bitten pireden böcekten kurtuluyoruz.

inanın yani çok kişiden ilaç alıp denedim.hiçbiri fayda etmedi.ama bunlar çok etkili diye düşünüyorum.ekstra bi şey ekleyim.eğer bu ilaçları kullanmak istemiyorsanız.her türden bit için etken maddesi ivermektin olan ilaçlar kullanın.

faydalı olduysam ne mutlu bana hayırlı aksamlar :)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. baymec gittigidiyor