Karadeniz Pet

Bit ve parazit sorunu

Voltelos

Yeni Üye
Öncelikle uzun bi yazı olucak kusura bakmayın forumda yazılanlarıda okudum ama bide böyle yardım almak isitiyorum

Kuşlarım kuluçkada değil gece ne zaman ışığıa açıp kontrol etsem tülün lastik kısmında 2-3 tane bit öldürüyorum ve bayada kan çıkartıyorlar 4 yavru 2 yetişkin kuşum var bölmeli kafeste kuşları pek eline alıp seven biri değilim bu yüzden elime gelselerde tutup sıkıştırıp ilaçlayamıyorum geçen tül ve kafesi temizledim, uzaktan avi spray isimli sprayi kullandım kuşlara ama bu gün baktım ki fayda etmemiş yardımlarınızı bekliyorum lütfen bi cevabı esirgemeyin.

Öncelikle gecmiş olsun.Tünek,zemin gibi yerlerin de ilaçlanması gerekiyor.Kuşlara da 20 cm uzaktan ilaç sıkılması gerekiyor.İlaçlama yapmadan önce suluk,yemlik Çıkarın kafesten.Bende de bit spreyi var.Kullanma talimatında öyle yazıyor.Haftada bir kez kullanılması gerekiyormuş.Umarım tez zamanda kurtulursunuz parazitlerden.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Öncelikle uzun bi yazı olucak kusura bakmayın forumda yazılanlarıda okudum ama bide böyle yardım almak isitiyorum

Kuşlarım kuluçkada değil gece ne zaman ışığıa açıp kontrol etsem tülün lastik kısmında 2-3 tane bit öldürüyorum ve bayada kan çıkartıyorlar 4 yavru 2 yetişkin kuşum var bölmeli kafeste kuşları pek eline alıp seven biri değilim bu yüzden elime gelselerde tutup sıkıştırıp ilaçlayamıyorum geçen tül ve kafesi temizledim, uzaktan avi spray isimli sprayi kullandım kuşlara ama bu gün baktım ki fayda etmemiş yardımlarınızı bekliyorum lütfen bi cevabı esirgemeyin.

Kullanmış olduğunuz ilaçları bit sorununa çözüm bulamazsınız,öncelikle tüm Ekipmanları sıcak su ile dezenfekte yapmak gerekir,toz ilaç için biyodust ense damlası için vilmectin,genel sprey için chrysamed isimli ilaçları öneririm.

Cevablarınız için teşekkürler gerekenleri yapmaya çalışıp sonucu yazıcam

bende suan kirmizi kus bitiyle karsi karisyayim. gece rutin kontrolünde tesbit ettim. resmen geziniyorlardir tünekte,kuslarin gövdesinde. tamda kuluckaya yatacak zaman.

ben spray den ziyade yüzde yüz kimyasal olmayan bit pudrasi kullanacagim. hicbir sikinti olusturmadan her yere serpebiliyorsunuz.yemlik suluk,kusun kendisine dahi.

kafes ahsap ve disarda oldugu icin dogal olarak bit rüzgarin sayesinde gelebilir. sicak havalarda yumurtlama ve cogalmasi 2 gün. eger erken tedbir alinmazsa tüm kafesi istila edip ve kuslarin kanini emerek ölmelerine bile sebeb olabiliyorlar.(bilhassa yavru kuslarda)

AniForte® 5 kg Kieselgur - chemiefrei gegen Milben Federlinge Läuse Flöhe

Gecmiş olsun bende tüm kafesin bşr elden geçirilmesi taraftarıyım...

D2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri