Karadeniz Pet

Bitten pireden kurtulamıyorum

• Konbuyu başlatan tufan ceran
  • Başlangıç tarihi
T

tufan ceran

Guest
Arkadaşlar 15 gündür kuluçkada olan kuşlarım bitlendi. yuvalığın içi de dahil olmak üzere ilaçladım.1 saat kadar oldu.Yuvalığın dışını bit sardı.ilaçlamadan sonra dişi kuşta yuvalığa girmiyor.Sanırım dişi artık yatmaz.yuvalığı atayımmi.kafesi çamaşır suyuyla yıkadım Benim ne yapmam gerekiyor şimdi.yuvalığı atayımmi.kafesi çamaşır suyuyla yıkadım

Atmana gerek yok bakarsın yatar acele etmemen lazım. Korkmuştur belki dişi.
İstanbuldaysan eğer bende bir ilaç var satıyorum kesin çözüm desem asla yalan olmaz :) 1 sefer kullandım başakda kullanmadım, çöpe gideceğine kullanım tarihi geçmeden satayım daha iyi :)

Kafesi ilaçlayınca yuvalığın üzeri simsiyah bit le doldu.Bende içini de ilaçladım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

marmaristeyim sağol.ismi ne burada varsa alayım

Hahha koyun can derdinde kasap et derdinde :):):)alemsiniz valla, kardeşim geçmiş olsun. Kullandığın malzeme ahşap ise çare zor

Yuvalıktan,kaynaklı problem var o zaman dostum, kafes tabanına zeolit kum seriyormusun, yani kafes tabanı çok kirlenince parazit,yapıyor normalde

kafes tabanına bişey koymuyorum.plastik kısmını haftada bir yıkıyorum.

Anladım, zeolit,dediğim kum hem kuşun yoğunlaşma olan elektriğini alıyor hemde bit ve parazitlere karşı etkili, yani kuşun dıçkısının parazit yapma gibi bir durumu kalmıyor. Sizin sorun yuvalıklardan kaynaklanıyor,

Ticaretsiz olmaz :D Hem ticari hem yardim(i) :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:23 -->-> Daha önceki mesaj 01:24 --

Kafesi ilaçlayınca yuvalığın üzeri simsiyah bit le doldu.Bende içini de ilaçladım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

marmaristeyim sağol.ismi ne burada varsa alayım
endecto diye bir ilaç. Kuşların ensesine 1 damla damlatman yeterli. Bit mit hiç birşey kalmaz ondan sonra ama bulman çok çok zor İstanbulda bile zor buldum ithal lduğu için. Büyük petshopara bakman faydalı olur. 40 lira kadar fiyatı. yavrulara damlatmıcan tabi. Kokusu bile öldürüyor bitleri.

Geri