petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Böcek

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ufukak42 tarafından 27 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. ufukak42

ufukak42 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba
    Kafesin içinde yada kuşlarda degil ama kafesin etrafında -perde de 2.5 mm büyüklügünde kanatlı ni böcek buldum. İki günde toplam 4 adet oldu.

Bu durum sıkıntkı oluşturur mu ?
    Kafesi komple temizledim ve bit spreyi uyguladım fakat böcek bit degil.

2. Aynur AL

Aynur AL New Member

Beğenileri:
    0
    resim net degil ama anladigim kadariyla bocek degil kelebek onlar.. bendede cok fazla oldugundan biliyorum.. yemlerin kurtlanmasi sonucu zamanla kelebekler olusuyor ve her yeri sariyorlar.. yemin kurtlanmamasi icin serin bir yer tavsiye ediyorlar..

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Aynur hanım haklı. Yemi komple değiştirin. Ağzı kapalı serin yerde muhafaza edin.
    Birkaç kuş besleyenler 500grlık ambalajlarda alırlarsa yemlerini daha hızlı yenilemiş olurlar.

4. FaRaKaN

FaRaKaN New Member

Beğenileri:
    0
    Fotoğraf anlaşılmıyor eğer buysa:
    Bu yaz istanbul'u gezerken gülhanenin üst tarafında kale içinde bir güvercinin karanlığa saklandığını gördüm. Gittim aldım elime.
    Üstünden kanatlı sinek gibi hayvanlar çıktı.
    Bir süre araştırdım durumu dış parazitlerden at sineği olabileceğine kanaat getirdim.

Eğer fotoğraf :
    Kuru gıdalardan biri güvelenmiş.
    Yem olabilir.

#4 FaRaKaN, 27 Mart 2015
    Son düzenleme: 27 Mart 2015
  5. ufukak42

ufukak42 New Member

Beğenileri:
    0
    2. Resme daha cok benziyor. Aslında cok yemim yok ve kavanozlara koydum. Olmadı yemin yerini dehiştirip konttol edeym çok tesekkürler

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Aynen yem kelebeklenmistir ya da ben kanatlı karincaya da benzettim zararı olmaz kuşlara

Sayfayı Paylaş