Karadeniz Pet

Bu da benim Maviş oğlum

• Konbuyu başlatan vanished
  • Başlangıç tarihi
V

vanished

Guest
Arkadaşlar Maviş i pazar günü aldim 1 aylik bir erkek olduğunu söylediler. Gayet sağlıkli ve konusmaya yatkın dediler.

Maviş cok sakin duruyor biraz da korkak bir iki sefer elimi soktum kafese parmagima geldi uzun ugrasim sonucu biras sevdim elimdeyken kasindi falan yurudu parmagimda ama cok sessiz ne konusuyor ne ötüyor. Fakat baska kus sesi acinca telefondan deliye dönüyor bi asagi bi yukari ötüyor o zaman.

Resimleri yüklüyorum yorumlarinizi bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu kuşu mu 1 aylık diye verdiler ? Bu kuş en aşağı 5-6 aylık. Ilk tüyünü bitirmiş bile

Vallahi Ercan kardeş günahı boynuna adam yemin ederek verdi daha dedi 1-1.5 aylik tüyleri yeni çıkıyor dedi cevirdi baktım hakikatten çok tüylenmemiş daha yer yer teni belli oluyordu. Birde bayagi ufak cüsse olarak.

Peki sayet dedigin gibiyse ne gibi dezavantajlarim olur ? Kendime alistirmam icin ne yapmam lazim ? Konuşmasıni istiyorum. Kafese elimi uzattigimda yaklasmasini istiyorum ama çok soğuk duruyor. Tepkisiz.

Büyük kuşu alıştırman çok zor kendine ama alışmaz diye bir durum yok .

Avucuna yem koyarak besle günde 2-3 kere alışması daha kolay olur, arkadaşın da dediği gibi cere rengi dahi belirginleşmiş 1 aylıktan fazlasıyla büyük, günahlarını almayayım ama insanlar para kazanmak için herşeyi yapabilirler, kuşun tüyleri yeni çıkıyor yavru sanılsın diye bazı yerleri yolunmuş dahi olabilir...

Elimi soktum kafese parmagimi uzattim biraz yanaklarini kafasini kasidim gozlerini kapatiyor ben kasirken sanirim hosuna gidiyor kaçmiyorda

Ancak kafesindeyken öteden istedigini soyle islik cal cici kus de opucuk at hatta kafese yaklas git gel sarki soyle nafile tek goz ucuyla suzuyor seni ama tepki sifir yokmussun gibi davraniyor. Kendi kendine kasinmaya devam. Çözemedim... :(

Ercan Ustama katılıyorum 5 6 aylık eşe atılır bu kuş maşaallah güzel bir erkek

Kusunuz en az 5 aylık, kafa tüyü falan oturmuş.
Yahu nasıl veriyorlar 1 aylık diye.
Hayırlı olsun, Güle güle besleyin.

Hiç bir şekilde konuşmaz mi ? Ne yapmam lazim kendime alistirmak icin tavsiyeleriniz nelerdir ?

Degistirme sansim da var 1 hafta icerisinde ama acikcasi onu hic umut yoksa yaparim.

dogru 1 veya1.5 rakamı dogru ama arkasındaki ay degil yıl olabilir bence kus yasına girmiiş bile

Bence değiştirme imkanınız var ise değiştirip yavru kuş alın telefondan pek anlayamadım videoyu ishal olabilir