Karadeniz Pet

Bu hareket ne anlama geliyor ?

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
Önceden de kuşlarımın çiftleşme isteklerinin erkenden başladığı ile alakalı bir konu açmıştım , kuşlarım yaklaşık 6 aylık civarı ve videodaki hareketleri yaklaşık 2 aydır yapıyorlar , sürekli olmasa da ara sıra acaba bunun anlamı nedir ?

Geçenlerde erkek dişinin tam üzerine çıkmıştı , acaba zamanı geldi mi ? yuvalık taksam mı ?

Ciftlesmek istiyor erkek bence bir dene şansını :)

Ciftlesmek istiyor erkek bence bir dene şansını :)

Daha küçükler diye o topa girmek de istemiyorum ama dişi de aşırı derece de erkeği dürtüyor. Yani kafesteyken iki ayağını ters cevirip göğsünü erkeğe doğru yatırıp öpüşmek istiyorlar ve öpüşüyorlar. Ama yaşları da erken diye korkuyorum açıkçası.

Bir de bu kuşlar 1.5-2 aylıktan itibaren beraberler bunun da etkisi yüksek. Yavruluktan alınma çiftler.

Şuan ne kadarlar? Bir sorun olacağını sanmıyorum içgudusel olarak hareket ediyorlar bence engel olmayın.

Şuan ne kadarlar? Bir sorun olacağını sanmıyorum içgudusel olarak hareket ediyorlar bence engel olmayın.

resimlerini çekip atarım birazdan. Şöyle bir durum da var , kuşların banyoluğunu takınca hem kemirmeye çalışıyorlar hemde beraber giriyorlar.

Yaşları aşırı da küçük değil. Çiftleşmek istiyorlarsa zaten engel olmanız zor. Doğaları ve içgüdüleri neyse onu dinleyeceklerdir. Şuan tam kıvamındalar. Yuvaligi takabilirsiniz. Zaten anca tecrübe kazanır kuluçka konusunda.

Yaşları aşırı da küçük değil. Çiftleşmek istiyorlarsa zaten engel olmanız zor. Doğaları ve içgüdüleri neyse onu dinleyeceklerdir. Şuan tam kıvamındalar. Yuvaligi takabilirsiniz. Zaten anca tecrübe kazanır kuluçka konusunda.

Peki o zaman sizlerin dediği gibi yuvalığı takacağım. Ben ilk defa kuş beslediğim için çiftleşme konusunda herhangi bir bilgiye vakıf değilim. Beslenmeleri vb konusunda. Neler yapmam gerekiyor ? , beslenmeden konuşacak olursak ben genelde hafta da 1 daldarı ve yulaf veriyorum. Sebze asıyorum fakat yemiyorlar.

Maşallah çok güzeller. Tüyleri kadar ömürleri de bol olsun. Beslenme konusunda bir beslenme programı yapabilirsiniz. Örneğin sularına iki günde bir vitamin ekleyebilirsiniz. Yumurta, havuç ve cicibebeden oluşan mama hazırlayabilirsiniz. Günlük veya iki günde bir olarak. Kalamar kemiği bu donemde cok onemli yumurta oluşumu ve kalsiyum açısından. Kuşlarınız zaten çiftleşiyormuş. Bunlar yeterli olacaktır.

Maşallah çok güzeller. Tüyleri kadar ömürleri de bol olsun. Beslenme konusunda bir beslenme programı yapabilirsiniz. Örneğin sularına iki günde bir vitamin ekleyebilirsiniz. Yumurta, havuç ve cicibebeden oluşan mama hazırlayabilirsiniz. Günlük veya iki günde bir olarak. Kalamar kemiği bu donemde cok onemli yumurta oluşumu ve kalsiyum açısından. Kuşlarınız zaten çiftleşiyormuş. Bunlar yeterli olacaktır.

Teşekkür ediyorum sağolun , hepimizin dostlarının ömürleri tüyleri kadar bol olsun. O zaman ben yuvalık alıyorum , sanırım plastik folluk öneriliyordu. Peki yuvalığın içine herhangi bir talaş vb koymalı mıyım ? Bir de kuşlarımın resimlerine bakarak yaş tahmini yaparsanız sevinirim.

Teşekkür ediyorum sağolun , hepimizin dostlarının ömürleri tüyleri kadar bol olsun. O zaman ben yuvalık alıyorum , sanırım plastik folluk öneriliyordu. Peki yuvalığın içine herhangi bir talaş vb koymalı mıyım ? Bir de kuşlarımın resimlerine bakarak yaş tahmini yaparsanız sevinirim.
Plastik folluklu alın rahat olur talaş veya kedi kumu mısır koçanı koyabilirsiniz. Ben malum kış ayındayız kalın talaş kullanıyorum gayet memnunum.

Geri