Karadeniz Pet

Bu hareketin sebebi ne?

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Aynı şeyi yemliğine de yapıyor ki videoda fazla yapmadı o ızgarayı bazen o kadar çok kaldırıyor ki kendisiyle birlikte anlam veremiyorum.

Son düzenleme:
Açıklıyorum kuşunuzun sadece canı sıkılıyor ve kemirmeyi sevdiklerinden oyun oynuyor

Oyuncağı pek önermem sizle oynasa daha iyi olur

Kuş can sıkıntısını gidermeye çalışıyor. Zilli bir oyuncak alın, oynasın. Ayrıca kafeste kalamar kemiği, kuş kumu, mineral bloğu, meyve ve sebze göremedim. Kuşlar sadece tohumla yaşayamaz. Kuşların iki üç günde bir meyve sebze yemesi lazım.

Kuş can sıkıntısını gidermeye çalışıyor. Zilli bir oyuncak alın, oynasın. Ayrıca kafeste kalamar kemiği, kuş kumu, mineral bloğu, meyve ve sebze göremedim. Kuşlar sadece tohumla yaşayamaz. Kuşların iki üç günde bir meyve sebze yemesi lazım.
Meyve ve sebze şu an ne yapsamda yemiyor. O yüzden yemeğe başladığında taze veririm diye düşünmüştüm. Yemi de kumuyla karıştırdık(hazmı kolaylaştırıyomuş herhalde). Gaga taşı var orada, gözükmemiş. (Kalamar kemiği yok ama alacağım) Ha birde yumurtalı hazır bir yemi vardı bize son kullanma tarihi geçmiş olarak sattığı için şu an onu vermiyorum yenisini temin edince vereceğim.

Kumu ayrı ufak bir yemlikte yerin. Öbür türlü yemin dibine çöküyor, kuş kumdan faydalanamıyor.
Sanırım petshop çalışanları da bu konuda pek bilgi sahibi değil. Onlar dediği için böyle yapmıştık. Ama dediğinizi uygulayacağım.

Bir de meyve sebzeyi yemese de asın. Zamanla alışacaktır. Büyüdükçe alışmıyorlar ve daha da zorlanırsınız alıştırırken. Suyu olan meyvelerin suyunu normal suluğuna su ile karıştırarak verebilirsiniz mesela. Elmaya zaten yok diyemez. Asınca yemiyorsa Rendeleyip yemliğine koyun tadını alınca astığınız da da yiyecektir. Portakal mandalina gibi meyvelerin de kabuklarında ki liflere bayılıyorlar.Havuç da asın ince şekilde kesip. Havucu kemirmeye alıştırın. Gagasını da güçlendirecektir.

Bir de meyve sebzeyi yemese de asın. Zamanla alışacaktır. Büyüdükçe alışmıyorlar ve daha da zorlanırsınız alıştırırken. Suyu olan meyvelerin suyunu normal suluğuna su ile karıştırarak verebilirsiniz mesela. Elmaya zaten yok diyemez. Asınca yemiyorsa Rendeleyip yemliğine koyun tadını alınca astığınız da da yiyecektir. Portakal mandalina gibi meyvelerin de kabuklarında ki liflere bayılıyorlar.Havuç da asın ince şekilde kesip. Havucu kemirmeye alıştırın. Gagasını da güçlendirecektir.
Tamam teşekkürler. Bir de cinsiyeti videoya baktığınızda ne gibi duruyor:D Geçen sefer fotoğrafını paylaştığımda herkes erkek dedi. Şimdi videodan dişi diyen oldu

Geri