Karadeniz Pet

Bu kuş neden alışamıyor:(

• Konbuyu başlatan Naci AYDIN
  • Başlangıç tarihi
N

Naci AYDIN

Guest
Merhaba arkadaşlar. Perşembe günü aldığım mubişim birtürlü alışamadı. Müzik dinletiyorum,elim görebileceği mesafede tutup onunla kısık sesle konuşuyorum,ürkütmüyorum yani kısaca tavsiye edilen herşeyi yapmaya çalışıyorum ama parmağımın ucunu kafese dokundurunca kendini yere atıyor. Artık pes etmek üzereyim. Benim durumumda olup bu durumu tersine çeviren var mı?

Mubişimin resmi.

Cok. Uretici kuslari 1 gunde bile ele alisiyor. Pet shop ise en az 2 hafta ortalama 1 ay. Kafesin icine elinizi sokun kademe kademe elinizi ona yaklastirin. Kus kucuk alisir.

Son düzenleme:
Bu kuş üretici kuşuymuş aldığım yer öyle söylemişti. Hayır umudumu yitirdim kendi haline bıraktım artık ama etrafımdaki insanlarda uğraşmaya devam et diyor. Ama hiçbir ilerleme yok

Ilerleme bir anda oluyor. Sabir.

Son düzenleme:
İnşallah.Hiç umudum yok açıkcası ama devam edeceğim. Peki ben nezaman kafes dışına bırakabilirim. Acaba salsam gelip konarmı. Bulunduğu oda çok büyük çarpmasındanda korkuyorum.

Kafes icinde ele geldigi zaman. 2 hafta salmayin eve alissin. 2 hafta sonunda ele gelmiyorsa yine salmayin. Kafeste yem yedigini gordugunuz zaman yemlikleri sokun. Avcunuzdan yedirmeye calisin. 5 dk dusunecektir. Sonra yemlikleri kafese takin. Burada maksat hayvani ac birakmak degil elinizden yem yemesi. Asla hayvani ac birakmayin.

Son düzenleme:
Usta bende ayni asamadayim bu isin acemisiyim polimik olsunda istemem ama bu ureticiden alissin biraz garip geldi bana insallah sende bende egitebiliriz yavrulari .1 gunde bu isin olmayacagini anladim emek istiyor elini uzatinca parmagina gelmesi kusun egitildigi anlamina gelmiyor zamanla olacagina eminim .Belki istisnalar vardir bir gunde bir haftada alisan cocugu olanlar bilirler iki cocuktan biri ailede sevecen biri yabani nasil oluyorsa her caninin karakteri ayri bir arkadasin yazisinda okumustum benim kusum topla oynamayi seviyor ama her kus topla oynamaktan keyif alacak anlamina gelmez kusunuzun ilgi alanini oyuncagini deneyerek bulun ve egitime buradan devam edin diye galiba bizimde kusun hosuna gidecek bir oyuncaga ihtiyacimiz var .Abi bence sal odayada alissin illaki 2-3 kere carpacak . Kusunuz cok tatli hemen vazgecmeyin insallah ikimizde egitimi basaririz allah kolaylik versin bir sey bildigimden degil belki moral olur diye yazdim ......

Kafes icinde ele geldigi zaman. 2 hafta salmayin eve alissin. 2 hafta sonunda ele gelmiyorsa yine salmayin. Kafeste yem yedigini gordugunuz zaman yemlikleri sokun. Avcunuzdan yedirmeye calisin. 5 dk dusunecektir. Sonra yemlikleri kafese takin. Burada maksat hayvani ac birakmak degil elinizden yem yemesi. Asla hayvani ac birakmayin.

Aç bırakmam zaten alışmasa bile ölene kadar bakıcam ona neticede bir can. Tavsiyeleriniz için teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:55 -->-> Daha önceki mesaj 22:53 --

Usta bende ayni asamadayim bu isin acemisiyim polimik olsunda istemem ama bu ureticiden alissin biraz garip geldi bana insallah sende bende egitebiliriz yavrulari .1 gunde bu isin olmayacagini anladim emek istiyor elini uzatinca parmagina gelmesi kusun egitildigi anlamina gelmiyor zamanla olacagina eminim .Belki istisnalar vardir bir gunde bir haftada alisan cocugu olanlar bilirler iki cocuktan biri ailede sevecen biri yabani nasil oluyorsa her caninin karakteri ayri bir arkadasin yazisinda okumustum benim kusum topla oynamayi seviyor ama her kus topla oynamaktan keyif alacak anlamina gelmez kusunuzun ilgi alanini oyuncagini deneyerek bulun ve egitime buradan devam edin diye galiba bizimde kusun hosuna gidecek bir oyuncaga ihtiyacimiz var .Abi bence sal odayada alissin illaki 2-3 kere carpacak . Kusunuz cok tatli hemen vazgecmeyin insallah ikimizde egitimi basaririz allah kolaylik versin bir sey bildigimden degil belki moral olur diye yazdim ......

Kafesindeki salıncağa bile gitmiyor. Çok tedirgin değişik bir kuş. Bundan önceki kuşum beni hiç yormamıştı. Salma konusunda çok endişeliyim çünkü çok kötü hikayeler duydum. Biraz daha beklemek en iisi

[MENTION=9601]OSMANLI[/MENTION] uretimde sosyallesme diye bir kavram vardir. Yavrular 2 haftalik olunca yavas yavas 2 dk ile baslayip ele alistirirsin ki gittigi yerde zorlanmasin. Tabi ki kus ele alistirilinca egitim bitmiyor. Ilk basta ele alistirmak lazim. Senden kacan kusla nasil top oynarsin? Son olarak hayvan etrafi tanimadan insana alismadan saga sola kacacak ve sakatlanacak. Ayrica yeterince buyumemis yavrular genelde yerde duruyor. Bu da ya ezilmeye ya da firara neden oluyor. Benim amacimda polemik degil. Elestirilere cevap verdim.

Son düzenleme:
Bu kuşu eğitmeniz zor. Bence daha uysal ve daha küçük bir yavru ile değiştirin.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnternetde gezinirken burasi denk geldi cok memnun oldum. Ben de kusu Cuma gunu pet shop tan aldim. Cok da sevdim. Hala yem yemedi. Ama bu gun daha az urkek ve balkonda seslendigimde cikleyip cevap veriyor. Bu iyiye isaretmi ?
Herkese selam....

Bu kuşu eğitmeniz zor. Bence daha uysal ve daha küçük bir yavru ile değiştirin.

Zaten çok küçük bir kuş kafa çizgileri ilerde daha

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:53 -->-> Daha önceki mesaj 15:51 --

Neden eğitmek zor sizce? Zaten 1 haftayı geçtik hala hiç ilerleme yok.
1 haftada alışır diye bir şey yok bütün kuşların huyu değişiktir benimki 1 ayda alıştı tamamen elime. İlk siz kafes içinde elinize alıştırın sonrası kolay

hocam bendeki kuşla aynı..p.tesi almıştım ben 10güne yakın şimdi. Sizinki benimkinden de küçük,ilk gün hiç ellemedim bile,çünkü zamanla oluyor herşey.3gün önceye kadar ele geliyordu hiç avuçlamadım,parmağıma geldi hep. 3gündür ishali vardı ele gelmek istemedi,bugün keyfi yerinde çok şükür ele gelme antremanlarına devam ediyorum.Bunlar çok yavru olduğu için ani hareketten yüksek sesle bağırmaktan vs. çok korkuyorlar bunlara dikkat edin zamanla hepsi olacaktır istediklerinizin..Ama bence antremanı bırakmayın kuşunuz daha yavru büyüdükçe zorlaşıyor eğitim [MENTION=11083]Naci AYDIN[/MENTION]

Son düzenleme:
Dün bir hata yaptım kuşu çıkardım. Bir ihtimal çıkarırsam gelir belki elime diye düşündüm. Bulunduğu oda biraz büyük. Birkaç kez çarptı. Sonra mecburen ışığı söndürüp yakaladım daha kötü olmasın diye. Bugün dahada yabani. Elimizi gördüğü an çıldırıyor oradan oraya vuruyor kendini.

hayvana zaman tani bence benim 2 gunde elime atliyordu 1 2 hafta sonra omzumdan ve kafamdan inmemeye basladi bubhayvanin karakteri ile veya kordon ustanın dedigi gibi yavruyken egitimi ile alakali

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:06 -->-> Daha önceki mesaj 17:05 --

kezaki hayvana zaman tani kendin gibi dusun başka bir ortama girdiğinde hemen sahiplenebilirmisin yada orayi kabul edebilirmisin bu kus sonucta birsürü kusun yanindayken tanimadigi bir turun yanina geldi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:07 -->-> Daha önceki mesaj 17:06 --

guven kurarsiniz ama sabir ve caba ile zamana yayin egitime devam edin size burdaki ustalar yardimci olucaklardir saolsunlar hepsi yardimci oluolar

Benim bundan önceki ölen kuşumda 2 günde alıştı. Çok meraklı ve zeki bir kuştu. Bence karakterle alakalı. Bu kuş hiç meraklı değil çok ürkek.

Yeme yeni düşmüş bir yavru alırsanız ele rahat alıştırabilirsiniz.

Zaten çok küçük bir kuş kafa çizgileri ilerde daha

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:53 -->-> Daha önceki mesaj 15:51 --

1 haftada alışır diye bir şey yok bütün kuşların huyu değişiktir benimki 1 ayda alıştı tamamen elime. İlk siz kafes içinde elinize alıştırın sonrası kolay

Bazı kuşlar ürkek ise tekrar insanlara alismasi uzun sürüyor. Zaman kazanmak açısından daha uysal olan bir yavru alın. Ve mümkünse uretim yapan birinden alın.

Kendine yapılmasını istemediğin hiçbir şeyi asla başkalarına yapma...

Kendine yapılmasını istemediğin hiçbir şeyi asla başkalarına yapma...

Neden böyle birşey dediğinizi tam anlayamadım. Kendime yapılmasını istemediğim birşeyi ona yaptığım kanısına nasıl vardınız? Elimden gelse bütün petshoplardaki kuşları evime alırım. O hayvanları üst üste kafeslerde gördükçe içim parçalanıyor. Ürkütmemek için elimden geleni yapıyorum. Ama benden önce ne yaşadı bilemiyorum çok ürkek,korkak.Elimden geleni yaptığıma inanıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:22 -->-> Daha önceki mesaj 18:17 --

Yeme yeni düşmüş bir yavru alırsanız ele rahat alıştırabilirsiniz.

Öyle almak istemiştim aslında ama Ümraniye'de oturuyorum buralarda bulamadım. Güvendiğim bir petshoptan almak zorunda kaldım.

Geri