Karadeniz Pet

Bu kuş rainbow mu ?

blackeaglemurat

Meraklı Üye
Selamın aleyküm bu takımı aldım sizce değeri nedir bu Kuşun erkek göğsü yeşil göğüs altı mavi rainbow a benziyor sırttan bakınca
6eb703c5c68d6576cdc902d4bbf76975.jpg
13c3cdd759921c3b5d3b0ad59f154583.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selamın aleyküm bu takımı aldım sizce değeri nedir bu Kuşun erkek göğsü yeşil göğüs altı mavi rainbow a benziyor sırttan bakınca
6eb703c5c68d6576cdc902d4bbf76975.jpg
13c3cdd759921c3b5d3b0ad59f154583.jpg

Bence değil

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değeri satana alana göre değişir. Güle Güle besleyin.
Kuşunuzda Opal tamam, sarı surat II tamam, Mavi ve sarının maviye dağılımı tamam ama tüy değişince biraz renk değişebilirde. Ama temiz kanat değil. Kanatlarının rengi koyu. O nedenle rainbow değil. Ama o eşlemeden rainbow yavru gelme ihtimali var. Eğer Erkek temizkanat taşıyıcısı ise veya ikisi birlikte o mutasyonuda sağlarlarsa.
Keyifli Hobiler.

Değeri satana alana göre değişir. Güle Güle besleyin.
Kuşunuzda Opal tamam, sarı surat II tamam, Mavi ve sarının maviye dağılımı tamam ama tüy değişince biraz renk değişebilirde. Ama temiz kanat değil. Kanatlarının rengi koyu. O nedenle rainbow değil. Ama o eşlemeden rainbow yavru gelme ihtimali var. Eğer Erkek temizkanat taşıyıcısı ise veya ikisi birlikte o mutasyonuda sağlarlarsa.
Keyifli Hobiler.

Ayhan hocam bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim

9 Mayıs 2017 tarihli yazımda ben buna benzer bir konuyu açıklamıştım aşağıda linki mevcut.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/rainbow-muhabbet-kuslari-ve-uretilmesi-ayhan-otcuoglu.58694/
Üretmek isteyenlerin sabrı, bilgisi varsa bu şekilde üretebilir. Evet tüm yavrular Rainbow gelmez ama yavruların içinden rainbowlar çıkacaktır. Şimdi bu kadar yere baktım. "Painted" diye bir mutasyondan bahseden bir site veya yazı bulamadım. Lütfen bir bilen bana şu Painted neymiş bir açıklarsa bende öğrenmiş olurum.
Bu tanımı kim koymuş? Kaç tarihinde tanımlanmış, hangi ülkelerin resmi yarışmalarına kabul ediliyor, bu mutasyonun tam tanımı nedir? Bunları merak ediyorum.

Son düzenleme:
Murat Kardeşim,
Yazıyı Dikkatli oku.
Eğer o erkeği mavi veya mor spangle dişi ile eşlersen "Spangle Rainbow" alabilirsin.
Eğer mavi Clearwing "Temizkanat" dişi ile eşlersen de "Klasik Rainbow" az miktarda yavru alabilirsin.
(Clearwing) temizkanat nedir? diye soracak olursan o konuda da ayrı bir yazım var. Oradaki anlatıma uygun dişiyi bulmalısın.

Murat Kardeşim,
Yazıyı Dikkatli oku.
Eğer o erkeği mavi veya mor spangle dişi ile eşlersen "Spangle Rainbow" alabilirsin.
Eğer mavi Clearwing "Temizkanat" dişi ile eşlersen de "Klasik Rainbow" az miktarda yavru alabilirsin.
(Clearwing) temizkanat nedir? diye soracak olursan o konuda da ayrı bir yazım var. Oradaki anlatıma uygun dişiyi bulmalısın.

Hocam eline emeğine sağlık şuan yanındaki eşinden rainbow yavru alma imkanım mümünkünmüdür parçalıdan

Clearwing her ikisinde de taşıyıcı olarak var ise mümkün çünkü görünür halde değil. Clearwing taşıyıcığı her ikisinde de yoksa hesap olarak mümkün görünmüyor. Her ikisinde de aynı anda Clearwing taşıyıcılığı olması biraz zayıf bir ihtimal ama denemeden göremezsiniz.

Son düzenleme:
Clearwing her ikisinde de taşıyıcı olarak var ise mümkün çünkü görünür halde değil. Yoksa hesap olarak mümkün görünmüyor.Bu biraz zayıf bir ihtimal ama denemeden göremezsiniz.

Teşekkür ederim hocam bide bir sorum daha olucaktı Benim bir yavrulu takımım daha var yavrunun biri tüyünü tamamladı yuvadan çıktı 2 gün oldu tünekte duruyor kafes tabanına yem aspur dal darı koydum dün akşam işten geldigimde fark ettim bi ara indi alta yem yemeye çalışıyordu şimdi farklı bir kafese alsam olur mu o kafestede aynı şekilde yere yem koysam

Geri