Karadeniz Pet

Bu kuşlar neden çiftleşmiyor

Aldığın hazır mamayı direk verirsen yemezler.arkqdaşın tarifini yaparsan iyi.üşenirsen.1 çift kuşa 1 yumurta haşla yarım havuç rendele.rendenin küçük yeriyle.yarım çay kaşığı nijer koy. 1 yemek kaşığıda aldığın hazır mamadan koy. Ver yesinler.diğer söylenenleride katarsan iyi olur katamam dersen en sade hali bu yani.bunu yerler.çeyrek cay kaşıylada keçi boynuzu tozu koydunmuydu tmmdır. Ben yapıyorum kokusundan benim bile canım cekiyor : )
Şuan ikinizinde önerdiklerini yapmak istiyorum :)

Aldığın hazır mamayı direk verirsen yemezler.arkqdaşın tarifini yaparsan iyi.üşenirsen.1 çift kuşa 1 yumurta haşla yarım havuç rendele.rendenin küçük yeriyle.yarım çay kaşığı nijer koy. 1 yemek kaşığıda aldığın hazır mamadan koy. Ver yesinler.diğer söylenenleride katarsan iyi olur katamam dersen en sade hali bu yani.bunu yerler.çeyrek cay kaşıylada keçi boynuzu tozu koydunmuydu tmmdır. Ben yapıyorum kokusundan benim bile canım cekiyor : )
Şuan ikinizinde önerdiklerini yapmak istiyorum :)

Orhan bunu yaptım hala çiftleşmiyor diye çelişkide kalırsan?? Dİğer seçenekler ya bakımını gözden geçireceksin yada kuşları sessiz sakin yere koyup yuvalığı ikide bir açıp bakmayacaksın ayrıca mama yem ve su değiştirme haricinde ilgilenmeyeceksin ki işe yarasın. Ayrıca kuşları sürekli yer değişikliği yapmamaya özen göstermelisin

Ben ve diğer arkadaşların verdiği tüm bu tavsiyeeleri uygulasan dahi.hemen yumurtlamasını bekleme .sabır işi bu.2 ayda sürebilir 1 ayda sürebilir 4 de artık birazda kuşlara bağlı.

En hızlı yolu istiyorsan söliyim.bu deediklerimizi zaten yapmaz lazım yani onlar değişmiyor .artı olarak 2 çift daha alıcaksın.yumurtada alırsın omlette yaparsın : )

En hızlı yolu istiyorsan söliyim.bu deediklerimizi zaten yapmaz lazım yani onlar değişmiyor .artı olarak 2 çift daha alıcaksın.yumurtada alırsın omlette yaparsın : )
1 cift alirsam aynı kafese mi koyucam yoksa ayrı kafese mi

Ve çift kuş alırken daha önce yumurtlamış yavru alınmış cift alırsan daha hızlı sonuç alırsın.

Benim dediğim ölçüleri koyarsan benim dediğim mama kuru olmuyor.

Bu kuşlar henüz çiftleşmek için küçükler.Onlara biraz daha zaman tanımalısınız.

Konunun sahibi değilim.Cevabınız içinde çok teşekkürler Ancak;o kadar yumurta verilmesi kuşları yağlandırma konusunda sağlıksız bir sonuca götürebilir.Çünkü yumurta kompleks karbonhidrat ve protein içerir.Öyle ki çok miktarda içerir.Bu yüzden 1 çift kuşa 1/4 oranında yumurta 1/4 oranında orta düzeyde bir havuç,yarım çay kaşığı kekik ve yarım çay kaşığı nane +1 çay kaşığı Nijer ve 1/4 oranında kırmızı pancar verilirse daha iyi sonuç alınabilir.

Hayır herhangi bir su koyma sen önlerine koy onlar yerler muhtemelen toz mamullerini fazla koymuşsundur. İstersen az bişey havuç rendeyelebilirsin.

Geri