Karadeniz Pet

Bu kuşumun cinsiyeti nedir bakar mısınız rica etsem ?

sen bilirsin ben olsam vermezdim :) çünkü bunu da eğitebilirsin bu uysal bi kuşsa verme bence.

yavru kolay eğitilir ancak bence şu şekilde eğer senin yuvalığında senin yanında yumurtadan çıkmışşa kolay eğitilir. yoksa satın alınan kuşlar en az 45 günlük oluyor. asıl kuşun en ürkek olduğu dönemler 2 -3 aylık arası kuşlar esas olarak 3 aydan sonra açılıyorlar.

yavru kolay eğitilir ancak bence şu şekilde eğer senin yuvalığında senin yanında yumurtadan çıkmışşa kolay eğitilir. yoksa satın alınan kuşlar en az 45 günlük oluyor. asıl kuşun en ürkek olduğu dönemler 2 -3 aylık arası kuşlar esas olarak 3 aydan sonra açılıyorlar.

anladım. yani bu kuş daha yavru ve eğitilebilir öylemi ? sıkıntı yaşamak istemiyorum bu 3. kuşum ve bir daha uğraşmayı hiç istemiyorum. o yüzden sıkboğaz ediyorsam kusura bakmayın. hayır petshoptan aldım

hocam 35 günlük felan bir kuş varsa bir bakın onu alın bu kuş 4 aylık civarı birde yerli sanırım. eğitim istiyorsanız daha cins kuşlara yönelin. benim ilk kuşum yerliydi eğitim konusunda bir yol alamamıştım aldığımda 30 günlük olmasına rağmen. şuan avatarda gördüğünüz Jumbo paşa var 1 ayda konuştu :)

hocam 35 günlük felan bir kuş varsa bir bakın onu alın bu kuş 4 aylık civarı birde yerli sanırım. eğitim istiyorsanız daha cins kuşlara yönelin. benim ilk kuşum yerliydi eğitim konusunda bir yol alamamıştım aldığımda 30 günlük olmasına rağmen. şuan avatarda gördüğünüz Jumbo paşa var 1 ayda konuştu :)

hadi ya. hangi cins alayım yani jumbo mu

ırkın huyla bi alakası yok... kuşuna göre değişiyor o..

kafam çok karıştı inanın ya şuan tüm bildiklerim birbiriyle çelişiyor. yarın en iyisi gidip kuşu değiştireyim ben daha yavru bi kuş alayım. sonra yine resmini atarım. teşekkürler herşey için. yarın görüşmek üzere

Jumbo olması şart değil ama Hollanda vs olabilir ama yerli kuşlar biraz daha bence zor eğitiliyor

Mustafa bey ben yerli kuşlar daha kolay egitilebiliyor ve konuşabiliyor diye biliyorum. Ben mi yanlis biliyorum yoksa pasa mi cok akıllıymış :)

Bir çift muhabbet.
Ama hep bir çift :(

konuşmaz demedim hocam benim deneyimim biraz daha zor oluyor dedim yanlış anlaşılmasın

Geri