Karadeniz Pet

Burun akıntısı ve kabarık

Fındık - Fıstık

Meraklı Üye
Merhabalar, benim kuşum 10 yaşında. Ocak ayından hazirana kadar burnu aktı. O sürede Bronchipur gibi ilaçlar kullandım, iyileşmedi. Haziran ayının hemen başında Tylan tedavisine başladım. Tedaviyi 6 gün sürdürdüm, kuş 2'nci günde iyileşti. Burun akıntısı durdu. Bugün Tylan'ın üstünden 1 ay geçti, kuşun geçen hafta burun akıntısı tekrar başladı. Yemesi ve içmesi iyi, keyfi de fena sayılmaz. Bu burun akıntısına kesin bir çözüm var mı acaba? Bu arada evimiz çok rüzgar alıyor, rüzgardan korumak için elimden geleni yapıyorum ama tam olarak beceremiyorum. Kuşumun yaşı biraz ilerlemiş diye sanırım en ufak bir rüzgar bile etkiliyor. Onun bağışıklık sistemini ve vücudunu güçlendirmek için ne yapabilirim? Ara sıra avivit ve avisol veriyorum. Haftada 1-2 gün. Marul da yediriyorum ara sıra. Kuş, 10 yıldır ishal bile olmadı ama işte tek sorunumuz bu burun akıntısı, tam olarak bir türlü çözemiyorum. Biliyorum, bu hastalık onu öldürmeyecek ama yine de onu huzursuz ettiği belli. Onun keyfini nasıl arttırabilirim? Teşekkürler. :):):)

Geri