Karadeniz Pet

Çatida kuş besleyenlere bir kaç soru

Doğukan Hazar

Emektar Üye
İstanbulda oturuyorum. şuanda çatıda 3 çift muhabbet kuşum var. Yaz olduğu için problem olmuyor fakat çatida besleyen diger arkadaslar kışin isitmayi nasil yapiyolar. kaç ay boyunca isitma kullaniyorlar?
Diğer sorum ise findik faresi gördüm catida. fare zehiri koydum yerlere. Fareler kuşlara bisey yapabilir mi kafese girerler mi ? Girseler kuşlar kendini savunurlar mi?

Çatıda kuşların durduğu yere bölme ve ısı yalıtımı yapmalısın. Yoksa yazın çok sıcak, kışın çok soğuk olur.
Isı yalıtımı yapılırsa ısıtıcı kullanmaya gerek kalmaz.
Fareler kuşlara zarar verebilir. Kuşlar kendini savunamaz.

Izocam var yukarda. Duvarda da mantoloma mevcut. Ya şu fareden igrendigim kadar bi seyden igrenmiyorum. Korkudan yanlarindan ayrilmadigim kuslara bakmaya bile korkuyorum. Kisin soguk olmaz mi yine de? Bi kalorifer falan takmak gerekmez mi kara kiş zamaninda

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biraz araştırırsan kablo şeklinde elastik ısıtıcılar var zaman ayarlı bende çatıda besleyen birinde görmüştüm ve dikkatimi çekmişti.

Isı yalıtımı yapılırsa ısıtıcı kullanmaya gerek kalmaz.Ama fareler kuslara zarar verebılır bu yuzden dıkkatlı olmalı tavsıye ederım

Fare için önlemi alıp öyle kuslarinizi koymanız daha iyi olurdu. Kusların yeminden suyundan bile faydalanirsa hastalik bulastirma olasiligi %90 zehirli bugday pek ise yaramiyor yapiskan ile cozulebilir ve butun delikler yuvalar kapatilmali kışın yaglı radyatör veya elastik rezistans is görür cok soguk olursa

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri