Karadeniz Pet

Çatlak yumurta ? 20.gün yardımcı olun :S

Puceau

Yeni Üye
Arkadaşlar Kuşum 6tane yumurta yaptı bugun 20gün az önce bakayım dedim 2 tane yumurta kırılmış ufak delik vardı çatlak gibi veya söyle dile getireyim kurşun kalem ile dik bir delik açarsın ya ha tamda onun gibi sadece 2 tane yumurtada çatlama vardı sizce bu yavrunun vurması yada boş yumurtamı anlam veremedim sizce beklemelimiyim ne yapayım ?

Dipnot= ilk yumurtası

Kuluçka esnasında kırılmış olabilir ya da yavru kirmis olabilir karismayin derim

abicim anlamam ben hani ışığa tutarak ve elime alsam dişi dellenip gidip kırar belki yumurtaları emin olamıyorum ya 20gün oldu yani karışmıyorumda sanki yuvayı açıp baktım bazıları damarlanmış gibi duruyorda genede emin değilim ne öneriyorsunuz ne yapayım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:28 -->-> Daha önceki mesaj 14:47 --

yokmu abi yardımcı olucak Allah için :) yumurtaya bakın diyorsunuz kırar elime alsam ne yapayım

abicim anlamam ben hani ışığa tutarak ve elime alsam dişi dellenip gidip kırar belki yumurtaları emin olamıyorum ya 20gün oldu yani karışmıyorumda sanki yuvayı açıp baktım bazıları damarlanmış gibi duruyorda genede emin değilim ne öneriyorsunuz ne yapayım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:28 -->-> Daha önceki mesaj 14:47 --

yokmu abi yardımcı olucak Allah için :) yumurtaya bakın diyorsunuz kırar elime alsam ne yapayım

ışığınız yoksa telefon ışığını yumurtaya tutarak damarlanıp damarlanmadığını yada bozulduğunu anlayabilirsiniz eğer çatlak yada delik varsa içi kurumuş olabilir.yumurtayı düz bir zemine koyduğunuzda yumurta dolu olan merkeze çeker kendini bariz şekilde görebilirsiniz şuan kuşlarım yumurtada benimde delik yumurtalarım vardı biraz sabrettim ve kontrol ettim dediğim gibi delik açılmış yumurtalar kurumuş ve attım.ilk yumurta çıkmadıysa 2. yumurtanın gününü bekleyin derim o zamana kadar dursun.belkide yavru kırmaya çalışıyor kıramadı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:46 -->-> Daha önceki mesaj 16:45 --

kontrol ederken dişiyi rahatsız etmemeye çalışın ve aldığınız gibi geri koyun sarsmayın yumurtayı

Son düzenleme:
İmkanınız var ise ışık ile kontrol edin denildiği gibi kuluçka da delik açılmış ve içi kurumuş olabilir

Geri