petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çatlak yumurta ? 20.gün yardımcı olun :S

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Puceau tarafından 18 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Puceau

Puceau New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar Kuşum 6tane yumurta yaptı bugun 20gün az önce bakayım dedim 2 tane yumurta kırılmış ufak delik vardı çatlak gibi veya söyle dile getireyim kurşun kalem ile dik bir delik açarsın ya ha tamda onun gibi sadece 2 tane yumurtada çatlama vardı sizce bu yavrunun vurması yada boş yumurtamı anlam veremedim sizce beklemelimiyim ne yapayım ?

Dipnot= ilk yumurtası

2. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    İsikla kontrol ettinizmi yurtayi 20 . gunse coktan cikmasi gerekli

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kuluçka esnasında kırılmış olabilir ya da yavru kirmis olabilir karismayin derim

4. Puceau

Puceau New Member

Beğenileri:
    0
    abicim anlamam ben hani ışığa tutarak ve elime alsam dişi dellenip gidip kırar belki yumurtaları emin olamıyorum ya 20gün oldu yani karışmıyorumda sanki yuvayı açıp baktım bazıları damarlanmış gibi duruyorda genede emin değilim ne öneriyorsunuz ne yapayım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:28 -->-> Daha önceki mesaj 14:47 --

yokmu abi yardımcı olucak Allah için :) yumurtaya bakın diyorsunuz kırar elime alsam ne yapayım

5. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ışığınız yoksa telefon ışığını yumurtaya tutarak damarlanıp damarlanmadığını yada bozulduğunu anlayabilirsiniz eğer çatlak yada delik varsa içi kurumuş olabilir.yumurtayı düz bir zemine koyduğunuzda yumurta dolu olan merkeze çeker kendini bariz şekilde görebilirsiniz şuan kuşlarım yumurtada benimde delik yumurtalarım vardı biraz sabrettim ve kontrol ettim dediğim gibi delik açılmış yumurtalar kurumuş ve attım.ilk yumurta çıkmadıysa 2. yumurtanın gününü bekleyin derim o zamana kadar dursun.belkide yavru kırmaya çalışıyor kıramadı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:46 -->-> Daha önceki mesaj 16:45 --

kontrol ederken dişiyi rahatsız etmemeye çalışın ve aldığınız gibi geri koyun sarsmayın yumurtayı

#5 Gülşen ÖZDEMİR, 19 Kasım 2015
    Son düzenleme: 19 Kasım 2015
  6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    İmkanınız var ise ışık ile kontrol edin denildiği gibi kuluçka da delik açılmış ve içi kurumuş olabilir

Sayfayı Paylaş