petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cere rengi değişimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve vehbişengül16 tarafından 12 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. vehbişengül16

vehbişengül16 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Fotograftaki dişiyi erkeğin yanına 5 gün önce attım. atmadan önce gagası çok koyu kahverengiydi. ama nedense son günlerde rengi açıldı. bu normalmi ? acaba çiftleştilermi onuda bilmiyorum. sürekli öpüşüyolar, odaya girdiğimde bir iki defa dişiyi yuvada yakaladım ben kapı sesi duyunca hemen dışarı çıktılar. sebebi ne olabilir ?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Dişinin kızgınlığı geçtikçe cere rengi açılması normaldir ama bu yavru almaya engel değildir. Çiftler anlaşıyor, yuvalığa ilgileri varsa fazla rahatsız etmeyip kendi hallerine bırakın. Haftada 1-2 gün mama takviyesi faydalı olur. İnşallah en kısa zamanda sonuç alırsınız.

3. vehbişengül16

vehbişengül16 New Member

Beğenileri:
    0
    inşallah be uğur abi tek temennim bu. peki cere rengi aynı şekilde tam tersi çok kısa zamanda koyulaşabilirmi ?

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Dişi kızgınlığa girince tekrar aynı şekilde koyulaşır.

5. vehbişengül16

vehbişengül16 New Member

Beğenileri:
    0
    Cevap: Cere rengi değişimi

tahminen ne zaman tekrar kızgınlığa girer.

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274

Bu bakıma ve kuşa göre değişebilir. Bazen 1 ay bazen daha uzun bir süre olabilir.

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231

Fakat yavru almak için kızgınlık şart değil. İnşaallah sağlıklı yavrular alırsınız

8. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53
    #8 nihal_goksu, 15 Haziran 2016
    Son düzenleme: 15 Haziran 2016
  9. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755

Eyer kuşlarınız uyum sağladıysa kavga ları yoksa bırak kendi hallerine çere bem beyaz da olsa çiftleşmeyecek diye birşey yok aynı şekilde koyu kahverengi olduğundada hemen çiftleşecek diye birşey yok sadece dişinin hazır olduğunu gösterir o ama tabi bu iş tek başına olmadı için herşeyim başı; uyum, sabır...

10. vehbişengül16

vehbişengül16 New Member

Beğenileri:
    0

Her acemi hobici gibi biraz sabırsızım ama yavaş yavaş kabulleniyorum artık. çiftleşme için ne kadar bi süre tanımalıyım onlara ? aynı kafese atalı 8 gün oldu hemen hemen. öpüşmeler devam ediyor. ama bu ara dişi yuvaya pek girmiyor. günde 2 defa sadece sabah akşam yem için odaya giriyorum. 10 dakika kadar oturup izliyorum. ama bi ilerleme yok. sadece dişi erkeğin ayagını ısırmaya çalışıyor hep ne hikmetse.. uzun lafın kısası, onlara ne kadar süre tanımalıyım. ? yoksa eş değişikliğine mi gitmeliyim ?

#10 vehbişengül16, 15 Haziran 2016
    Son düzenleme: 15 Haziran 2016
  11. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755

bu süreç belki 1 ay belki 1 yıl sürer birşey söylemek çok zor. Üretim hanelerde bile bir çift in 1 yıl yavru vermediği olabiliyor o yüzden kesin birşey söylemek çok zor size tek düşen haftada 2 kere mamalarını verin günlük su yem değişimi dışında rahatsızlık vermeyin ve hafta da 1 multi vitamin takviyesinde bulunun yeterli. Kavga etmedikleri sürece eş değişimine gerek yok ve en az 1 ay süreç verin onlara

Sayfayı Paylaş