Karadeniz Pet

Cere rengi değişimi

vehbişengül16

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Fotograftaki dişiyi erkeğin yanına 5 gün önce attım. atmadan önce gagası çok koyu kahverengiydi. ama nedense son günlerde rengi açıldı. bu normalmi ? acaba çiftleştilermi onuda bilmiyorum. sürekli öpüşüyolar, odaya girdiğimde bir iki defa dişiyi yuvada yakaladım ben kapı sesi duyunca hemen dışarı çıktılar. sebebi ne olabilir ?

Dişinin kızgınlığı geçtikçe cere rengi açılması normaldir ama bu yavru almaya engel değildir. Çiftler anlaşıyor, yuvalığa ilgileri varsa fazla rahatsız etmeyip kendi hallerine bırakın. Haftada 1-2 gün mama takviyesi faydalı olur. İnşallah en kısa zamanda sonuç alırsınız.

Dişinin kızgınlığı geçtikçe cere rengi açılması normaldir ama bu yavru almaya engel değildir. Çiftler anlaşıyor, yuvalığa ilgileri varsa fazla rahatsız etmeyip kendi hallerine bırakın. Haftada 1-2 gün mama takviyesi faydalı olur. İnşallah en kısa zamanda sonuç alırsınız.
inşallah be uğur abi tek temennim bu. peki cere rengi aynı şekilde tam tersi çok kısa zamanda koyulaşabilirmi ?

Dişi kızgınlığa girince tekrar aynı şekilde koyulaşır.

Cevap: Cere rengi değişimi

Bu bakıma ve kuşa göre değişebilir. Bazen 1 ay bazen daha uzun bir süre olabilir.

Fakat yavru almak için kızgınlık şart değil. İnşaallah sağlıklı yavrular alırsınız

Eyer kuşlarınız uyum sağladıysa kavga ları yoksa bırak kendi hallerine çere bem beyaz da olsa çiftleşmeyecek diye birşey yok aynı şekilde koyu kahverengi olduğundada hemen çiftleşecek diye birşey yok sadece dişinin hazır olduğunu gösterir o ama tabi bu iş tek başına olmadı için herşeyim başı; uyum, sabır...

Eyer kuşlarınız uyum sağladıysa kavga ları yoksa bırak kendi hallerine çere bem beyaz da olsa çiftleşmeyecek diye birşey yok aynı şekilde koyu kahverengi olduğundada hemen çiftleşecek diye birşey yok sadece dişinin hazır olduğunu gösterir o ama tabi bu iş tek başına olmadı için herşeyim başı; uyum, sabır...

Her acemi hobici gibi biraz sabırsızım ama yavaş yavaş kabulleniyorum artık. çiftleşme için ne kadar bi süre tanımalıyım onlara ? aynı kafese atalı 8 gün oldu hemen hemen. öpüşmeler devam ediyor. ama bu ara dişi yuvaya pek girmiyor. günde 2 defa sadece sabah akşam yem için odaya giriyorum. 10 dakika kadar oturup izliyorum. ama bi ilerleme yok. sadece dişi erkeğin ayagını ısırmaya çalışıyor hep ne hikmetse.. uzun lafın kısası, onlara ne kadar süre tanımalıyım. ? yoksa eş değişikliğine mi gitmeliyim ?

Son düzenleme:

Her acemi hobici gibi biraz sabırsızım ama yavaş yavaş kabulleniyorum artık. çiftleşme için ne kadar bi süre tanımalıyım onlara ? aynı kafese atalı 8 gün oldu hemen hemen. öpüşmeler devam ediyor. ama bu ara dişi yuvaya pek girmiyor. günde 2 defa sadece sabah akşam yem için odaya giriyorum. 10 dakika kadar oturup izliyorum. ama bi ilerleme yok. sadece dişi erkeğin ayagını ısırmaya çalışıyor hep ne hikmetse.. uzun lafın kısası, onlara ne kadar süre tanımalıyım. ? yoksa eş değişikliğine mi gitmeliyim ?

bu süreç belki 1 ay belki 1 yıl sürer birşey söylemek çok zor. Üretim hanelerde bile bir çift in 1 yıl yavru vermediği olabiliyor o yüzden kesin birşey söylemek çok zor size tek düşen haftada 2 kere mamalarını verin günlük su yem değişimi dışında rahatsızlık vermeyin ve hafta da 1 multi vitamin takviyesinde bulunun yeterli. Kavga etmedikleri sürece eş değişimine gerek yok ve en az 1 ay süreç verin onlara

Geri